Nie tylko weekendy. Ślub i wesele w środę?

czym zaskoczyć gości weselnych atrakcje wesele organizacja wesela wesele ślub poradnik weselny para młoda miłość

Czy organizować wesele w środę? Jakie są plusy i minusy takiej decyzji? Jaka atrakcja weselna staje się hitem i powoduje, że goście bawią się w jeszcze lepszym humorze? Atrakcje na wesele środa

Do niedawna wszystko było jasne. Jeśli ślub, to głównie w piątek lub w sobotę. Na inne dni tygodnia pary młode decydowały się rzadko. Tradycja, przyzwyczajenia (potem noc należy odespać). Poza tym poza weekendami kwoty ceny wynajmu sal weselnych i usługodawców z branży weselnej (zespoły, fotografowie) były nieco niższe. Czy to się zmieni?

Wesela nie tylko w weekend

Wraz z nastaniem koronawirusa i lockdownem (wiosna 2020), branża weselna zatrzymała się. Uroczystości ślubne i weselne musiały zostać odwołane lub przełożone na później. Na jesień lub od razu na rok naprzód czyli na wiosnę 2021. Branża weselna ruszyła od czerwca (śluby do maksymalnie 150 gości). I nastąpiło spiętrzenie terminów. Do zaplanowanych z dużym wyprzedzeniem weselnych uroczystości na jesień 2020 i wiosnę 2021, doszły te przełożone z wiosny 2020. Okazało się, że część fachowców (zespoły muzyczne, fotografowie, itd oraz miejsca organizujące wesela, np. sale weselne, hotele) ma już zajęte piątki i soboty.

Pary młode musiały podjąć decyzję: albo przenosimy swoje wesele o kolejne pół roku lub rok do przodu, albo rezygnujemy z upatrzonego już miejsca na swoje wesele (bo terminy ma już zajęte) i organizacja w miejscu mniej atrakcyjnym. Lub opcja trzecia: zorganizowanie swojego wesela w mniej popularne dotychczas dni tygodnia. Okazało się, że wesela organizowane są także w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek. O nowym, wymuszonym koronawirusem trendzie na organizację wesel nie tylko w weekendy, piszą media.

prezenty dla gości weselnych, upominki dla gości wesela

Prezenty dla gości weselnych, podziękowanie za przybycie na wesele? A może coś bardziej oryginalnego?

Wesele w środę

Czy organizacja wesela w środę, to dobry pomysł? Pewnie nie tak dobry jak piątek lub sobota. Bo jeśli goście mają bawić się do późnej nocy, potem trzeba to odespać czyli wziąć zwolnienie z pracy.

Ale skoro miejsce na wesele, które koniecznie wymarzyła sobie para młoda wszystkie weekendy ma na 100% zajęte, może jednak ślub i wesele w środę? Bo wyjątkowe miejsce, jego czar i późniejsze wspomnienia są ważniejsze od tego, w jakim dniu tygodnia odbywa się wesele.

Do tego, jak już wspomnieliśmy, organizacja wesela poza weekendem, to zwykle nieco mniejsze koszta. Trzeba więc rozważyć wszystkie za i przeciw.

Atrakcje na wesele w środę

Jeśli zapadła decyzja i wesele odbędzie się w środę, można pomyśleć o szeregu spraw związanych z przygotowaniem wesela. Bo wesele, to nie tylko załatwienie sali, posiłków, muzyków (lub DJ-a) oraz fotografa. Także o dodatkowych atrakcjach weselnych, które sprawią, że goście na długo zapamiętają ten wyjątkowy wieczór.

Niektórzy wynajmują fotobudkę, tymczasem jest coś trochę podobnego, ale bardziej oryginalnego. Alternatywna atrakcje weselna, w dodatku niekoniecznie kosztująca więcej niż fotobudka. Może warto pomyśleć o szybkim, znakomitym karykaturzyście eventowym?

> Atrakcje na wesele Warszawa, mazowieckie

karykaturzysta na wesele karykatury

Rysowanie karykatur na weselu, to wspólna zabawa z karykaturzystą. Humory zawsze dopisują

Karykaturzysta na wesele w środę

Po tym, jak odłożysz na bok nieprawdziwe, standardowe przekonanie, że wykonanie jednej karykatury musi potrwać co najmniej kwadrans (bo kiedyś w wakacje widziałeś, jak rysują karykaturzyści uliczni) i zrozumiesz kim jest karykaturzysta eventowy oraz dlaczego rysuje kilka, nawet kilkanaście razy szybciej niż artyści uliczni – okaże się, że zaproszenie profesjonalnego karykaturzysty eventowego na wesele, to same plusy.

1) Karykaturzysta na weselu, to wciąż bardzo rzadka, nietypowa atrakcja weselna. Karykaturzystę zapraszają ci, którzy chcą pozytywnie zaskoczyć gości swojego wesela i sprawić, że na ich twarzach tego dnia pojawi się kolejna okazja do radości i uśmiechu.

2) Każdy z nas lubi oglądać dowcipne obrazki, a już na pewno te, na których jest własna dowcipnie narysowana podobizna. Mało ludzi miało dotychczas okazję zostać narysowanym przez mistrza kreski, więc chętnie z niej skorzysta. Tym bardziej, że nie musi za to płacić.

> Karykaturzysta na wesele – więcej informacji

3) Nie musisz dla każdego uczestnika wesela kupować upominków – często sztampowych gadżetów jako „podziękowanie za przybycie na wesele”. Profesjonalna karykatura (a w zasadzie wesoły, sympatyczny portret), to lepszy pomysł.

4) Fotografowanie twarzy, nawet z najdziwniejszymi minami i gadżetami (fotobudka) to coś innego, niż zaskoczenie związane z zobaczeniem swojej twarzy wyglądającej całkiem inaczej niż w lustrze.

5) Na co dzień mało kto ma możliwość obcowania ze sztuką i artystami. Często jest to nowe, pozytywne i zaskakujące doświadczenie.

6) Karykatura wykonana podczas wesela na długo będzie radować oczy osób narysowanych. Można ją powiesić potem w ramce, na ścianie.

Plusów jest jeszcze więcej, wymieniliśmy te najważniejsze. Jeśli prawie zostałeś przekonany (przekonana), zostanie najważniejsze: znalezienie najlepszego wykonawcy i upewnienie się, czy ma jeszcze wolny termin.

karykatury wesele przykłady karykaturzysta na wesele atrakcje weselne

Uwielbiamy oglądać swoje dowcipne podobizny. Taka karykatura jest potem niezapomnianą pamiątką po wyjątkowym weselu

Jak znaleźć najlepszego karykaturzystę na wesele?

Po pierwsze musisz uświadomić sobie, że to szalenie rzadka profesja. Do tego wśród tych nielicznych, są artyści o wysokich, ale i niższych zdolnościach i umiejętnościach. Oszczędzenie niedużej kwoty i zły wybór (kiepski karykaturzysta), to niewyraźne miny osób rozczarowanych tym, co zobaczyli zamiast swojej dowcipnej, podobnej twarzy. Cena jest mniej ważna, postaw na jakość. Tym bardziej, że nie jest to weselna atrakcja będąca poza zasięgiem przeciętnego organizatora wesela w Polsce.

Martwisz się, że karykaturzysta mieszka daleko i nie dojedzie? Spokojnie, żaden profesjonalista nie narzeka. Wsiada w samochód i w uzgodnionym czasie zaczyna swoją pracę. Nawet nie musisz wiedzieć w jakiej części Polski mieszka.

Gdzie znaleźć najlepszego karykaturzystę na wesele? Zamiast spędzać dużo czasu na wyszukiwanie, od razu podpowiemy najlepszy adres: Karykatury.com

Oprócz wszystkiego, o czym wyżej napisaliśmy, dochodzi jeszcze jedno: nazwisko znane z mediów, które zwykle kojarzy część gości weselnych. I ten sam podpis pod karykaturą, jaki na co dzień można oglądać pod rysunkami drukowanymi w ogólnopolskiej prasie. Co innego zostać uwiecznionym przez artystę znanego z mediów, co innego przez anonimowego, zdolnego plastyka, czasami rysującego na eventach.

Twoje wesele zasługuje na wyjątkową atrakcję, w wyjątkowym wykonaniu. Spraw, aby Twoi goście poczuli się wyjątkowo.

> Karykaturzysta na wesele – informacje

karykatury wesele przykłady karykaturzysta na wesele atrakcje weselne

Karykatury na weselu w wykonaniu mistrza kreski, to wciąż mało znana atrakcja weselna

Czy ta atrakcja na weselu się sprawdzi?

Oczywiście. Pod warunkiem, że współpracujesz z doświadczonym, szybko rysującym i mającym duży talent karykaturzystą. Jeśli takiego znajdziesz i będzie miał jeszcze wolny termin, nie zastanawiaj się długo. Tego samego dnia w Polsce odbywa się wiele wesel. Może ktoś inny też wpadł na ten sam pomysł i w ostatniej chwili sprzątnie ci sprzed nosa znakomitego fachowca.

Ta atrakcja, choć wciąż niezbyt znana sprawdza się na weselach w całej Polsce. Niezależnie czy wesele odbywa się w dużym mieście (np. Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków, Gdańsk, Szczecin, Łódź, Olsztyn, Białystok, Lublin), czy w małych ośrodkach. Sprawdza się zarówno na ekskluzywnych weselach, jak i w hotelach oraz na salach weselnych.

event biuro firma warszawa mokotów korporacja firmy atrakcje

Środa – ciekawostki

1) Nazwa środy wzięła się stąd, że jest to środkowy dzień tygodnia.

2) Słowo środa wywodzi się od starosłowiańskiego słowa serdь / serda, oznaczającego środek.

3) Nazwa środa w niektórych językach: středa (język czeski), srieda (rosyjski), srijeda (serbsko-chorwacjk).

4) W części języków nazwa środy nawiązuje do łacińskiego dies Mercurii (dzień Merkurego), na przykład: miércoles (hiszpański), mercredi (francuski).

5) Niemiecka nazwa środy – Mittwoch, to dosłownie: środek tygodnia.

6) Od środy mamy nazwy świąt: Środa Popielcowa, Wielka Środa.

7) Na Dolnym Śląsku jest miasto Środa Śląska. Środa w nazwie wzięła się stąd, ponieważ od XIII wieku w każdą środę organizowano tu targ. A na Wielkopolsce jest miasto Środa Wielkopolska.

> Karykaturzysta na wesele w środę i nie tylko – informacje

Miasta woj. śląskie

Będzin, Bielsko-Biała, Bieruń, Blachownia, Bytom, Chorzów, Cieszyn, Czechowice-Dziedzice, Czeladź, Czerwionka-Leszczyny, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Imielin, Jastrzębie Zdrój, Jaworzno, Kalety, atrakcje na wesele Katowice, Kłobuck, Knurów, Koniecpol, Koziegłowy, Krzepice, Kuźnia Raciborska, Lędziny, Lubliniec, Łaziska Górne, Łazy, Miasteczko Śląskie, Mikołów, Mysłowice, Myszków, Ogrodzieniec, Orzesze, Piekary Śląskie, Pilica, Poręba, Pszczyna, Pszów, Pyskowice, Racibórz, Radlin, Radzionków, Ruda Śląska, Rybnik, Rydułtowy, Siemianowice Śląskie, Siewierz, Skoczów, Sosnowiec, Sośnicowice, Strumień, Szczekociny, Szczyrk, Świętochłowice, Tarnowskie Góry, Toszek, Tychy, Ustroń, Wilamowice, Wisła, Wodzisław Śląski, Wojkowice, Woźniki, Zabrze, Zawiercie, Żarki, Żory, Żywiec. Woj. śląskie