Rocznica ślubu i urodziny – karykatury na żywo

karykatury na żywo karykaturzysta na wesele Poznań karykatura atrakcje na wesele

Profesjonalni karykaturzyści eventowi z Karykatury.com rysują na rozmaitych imprezach firmowych i prywatnych. Wśród tych drugich, są m.in. uroczysta rocznica ślubu i wyjątkowe urodziny.

Urodziny i rocznice ślubu obchodzone są co roku chyba przez każdego. Zdarza się, że te „okrągłe” – są wydarzeniami specjalnymi. Można je nawet porównywać do uroczystości weselnych. Bo jest wynajęta restauracja (lub inne miejsce), jest rodzina i znajomi – w liczbie kilkudziesięciu osób, jest muzyka i tańce, a impreza trwa nawet do rana. Czasem są też dodatkowe atrakcje takiej uroczystości, na przykład karykaturzysta.

Uroczysta rocznica ślubu – np. dwudziesta, dwudziesta piąta, albo okrągłe urodziny, np. pięćdziesiąte – to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego z nas. Organizują je osoby dojrzałe, które w życiu zawodowym wiele osiągnęły, wiele widziały, a huczną uroczystością chcą podsumować dotychczasowe życie. Uczestnicy takiej imprezy, w przeciwieństwie do wesel, w których uczestniczy sporo osób młodych (20-, 30-letnich, często z małymi dziećmi), to jak wspomnieliśmy, osoby z ustabilizowanym życiem zawodowym i prywatnym. Jeśli wpadają na pomysł (lub ktoś im podpowie), że świetną atrakcją imprezy może być karykaturzysta – wiedzą, że on też ma być osobą wyjątkową i nieprzypadkową.

karykatury wesele atrakcja weselna karykatury na żywo karykatura

Na planszy mogą być narysowane dwie osoby, np. mąż i żona

Państwo młodzi szykujący się do wesela, niekoniecznie słuchają rodziców, gdy ci doradzają im zatrudnienie dobrej klasy wykonawców atrakcji na imprezę. Na przykład profesjonalisty od karykatur. Próbują oszczędzać, nieświadomie narażając się na rozczarowanie. Nieduża „oszczędność” może zdecydować o wyborze nieumiejącego zbytnio rysować amatora, zamiast wyjątkowego, wielokrotnie sprawdzonego artysty. Wieczór, który miał być najważniejszym w życiu, mogą popsuć nieudolnie i mozolnie rysowane podobizny niezbyt przypominające uczestników wesela.

Osoby dojrzałe, organizujące uroczystą rocznicę ślubu i uroczyste urodziny, doskonale wiedzą czego chcą. Nieduża różnica w cenie nie jest warta zatrudniania amatora. Jeśli już zatrudnić karykaturzystę – to takiego, którego dzieła wszyscy długo będą wspominać. I szczerze się uśmieją na widok swoich dowcipnych portretów.

Oczywiście piszemy tu o osobach dojrzałych, często majętnych, z osiągnięciami zawodowymi i autorytetem w swoich środowiskach zawodowych i lokalnych. Takie osoby mieszkają we wszystkich regionach kraju, nie tylko w Warszawie i dużych miastach. Mają gust, doświadczenie życiowe i bylejakością się nie zadowalają. Jeśli ma być super atrakcja imprezy – nie szukają wykonawców najtańszych. Wiedzą bowiem, że coś taniego oznacza niską jakość, a na to nie mogą sobie pozwolić. Dlatego cieszymy się, ile razy do Karykatury.com zwraca się z propozycją zaproszenia na taką uroczystość osoba świadoma czego chce.

Jak to wygląda?

Ponieważ nie każdy jest w stanie przeczytać informacji znajdujących się na innych podstronach Karykatury.com, poniżej kilka podstawowych informacji. O reszcie powiemy, gdy będziemy uzgadniać szczegóły.

atrakcje na eventy firmowe

Honorarium dla karykaturzysty liczone jest od ilości godzin, podczas których rysuje na imprezie (najczęściej 4 – to zależy od uzgodnień i liczby uczestników imprezy). Do tej kwoty dojdzie koszt dojazdu i noclegu – w zależności od odległości jaką musi przejechać na imprezę i pory dnia (zwykle to imprezy wieczorne, więc czasem potrzebny jest też nocleg). Chyba, że karykaturzysta do domu ma blisko. Dodajmy przy okazji, że rysujemy w całej Polsce, więc jeśli termin mamy wolny i zaakceptujesz nasze standardowe stawki – wkrótce się spotkamy!

Karykatury rysowane są ołówkiem i powstają na kartonikach formatu A4. Na jednej planszy może być narysowana jedna osoba lub dwie (np. mąż z żoną). Osoby narysowane już nie płacą. Rysujemy naprawdę szybko – 3, max 5 minut jedna karykatura. Oczywiście nie można liczyć na efekt w postaci bardzo efektownej karykatury, bo na taką potrzeba kilku godzin pracy. To co rysujemy, to sympatyczne i miłe dla oka karykatury. A w zasadzie wesołe portrety, bo nie są to złośliwe podobizny, z jakimi przeciętnej osobie kojarzy się słowo „karykatura”.

Najczęściej na imprezę przyjeżdżamy z własną, specjalną lampą. Dlatego w pomieszczeniu, w którym karykaturzysta będzie rysował powinno być gniazdko z prądem. Obok wystarczy powstać 3 wygodne miejsca do siedzenia i stolik i stanowisko pracy jest gotowe. Jeśli na imprezie będzie głośna muzyka – miejsce dla karykaturzysty winno być z dala od głośników, bo rysowanie wymaga względnego skupienia. Oczywiście warto zapewnić karykaturzyście skromny posiłek i napoje.

Zdarza się, że karykaturzysta jest prezentem od jednego lub grupy gości – dla jubilatów. Niespodzianką dla wszystkich. Częściej jednak to oni zapewniają wszystkim gościom miłą niespodziankę w postaci znakomitego karykaturzysty. Mniej ważne kto – komu, dobry karykaturzysta jest atrakcją wielu sympatycznych imprez. Zdarzało się, że rysowaliśmy spore plansze, na których jest jubilat oraz komplet gości obok. Albo wspólna plansza dla jubilata plus pojedyncze plansze dla każdego gościa. Wszystko jest zależne od liczby gości, czasu pracy i wysokości honorarium. Nie zawsze wszystko jest możliwe, ale jeśli masz swoje oryginalne pomysły – chętnie doradzimy. Staramy się też doradzać, aby pieniądze na karykaturzystę były wydane ekonomicznie. Nie zachęcamy, nie namawiamy do wydawania jak największej kwoty, ale to zrobienia wszystkiego tak, aby goście imprezy byli jak najbardziej zadowoleni. Ich radość ma być wspólnym sukcesem karykaturzysty oraz osoby, która go zaprosiła.

karykatura rocznica ślubu prezent

Karykatura na rocznicę ślubu? Pomysłowy prezent!

A może karykatura na prezent?

Osoby, które zostały zaproszone na imprezę mogą też wymyślić prezent w postaci karykatury wykonanej wcześniej, z przesłanych internetem, zdjęć jubilata / jubilatów. Pomysł scenki, której on/oni będzie/będą bohaterami do uzgodnienia. Na planszy można przedstawić zawód i hobby narysowanej osoby oraz okoliczność (urodziny, rocznica ślubu).
> Tu więcej

Kiedy karykaturzysta nie jest dobrym pomysłem?

Ponieważ każdy chce rozsądnie wydawać swoje pieniądze – jeśli to impreza skromna, rodzina, powiedzmy do 20 osób – koszt zatrudnienia karykaturzysty (w dodatku jeśli ma daleko dojechać) może okazać się naprawdę duży. Wszystko, co napisaliśmy wyżej, dotyczy imprez w których ma uczestniczyć co najmniej kilkadziesiąt osób – powiedzmy od 40 osób wzwyż. Jeśli nasz wątpliwości, chcesz o coś spytać – chętnie doradzimy.

Ile to kosztuje?

Kwota liczona jest od ilości godzin pracy, kosztu dojazdu (i czasem też noclegu). Po podzieleniu ogólnej kwoty przez liczbę gości – cena 1 karykatury zaczyna się już od kilkunastu złotych (czyli taniej niż u karykaturzystów ulicznych). Ale są też osoby, które nie przeraża, gdy koszt jednej wykonanej karykatury wyniesie 50 złotych. Tym niemniej, nigdy nie kalkulujemy honorarium licząc od ilości gości lub wykonanych karykatur. Bo wtedy zapłaciłbyś więcej, niż licząc tak jak zwykle – od czasu pracy.

Termin i zaliczka

Część terminów (zwykle weekendy) mamy zajętych i czasem musimy odmawiać. Ale gdy wpłacisz zaliczkę, o termin możesz być spokojny. Jeszcze nie zdarzyło się, że nie przyjechaliśmy.

Aby szybko otrzymać wycenę, napisz w e-mailu:

– Data imprezy i pora dnia (np. wieczór)
– Miejsce imprezy (miejscowość).
– Rodzaj imprezy, liczba uczestników.
– Przez ile godzin będzie potrzebny karykaturzysta.
– Podaj nazwę firmy i numer swojego telefonu (nie odpowiadamy na zapytania anonimowe).
– Ewentualnie też inne informacje i pytania.

> Wyślij zapytanie

Sprawa pilna? Odpowiemy telefonicznie – numer na dole z prawej.

 

Wśród imprez na których rysujemy karykatury na żywo, są też:
– firmowe eventy, szkolenia
targi, kongresy, konferencje, sympozja, bankiety
wyjazdy integracyjne, wyjazdy motywacyjne
bale karnawałowe, Sylwester, Andrzejki
Wigilia firmowa, jubileusz firmy
wesela, rocznice ślubu, poprawiny
Walentynki, Dzień Kobiet
promocje galerie handlowe, eventy promocyjne w bankach, plenerowe pikniki rodzinne
– imprezy plenerowe, biesiady, festyny, dożynki, incentive, kolacje biznesowe, wieczory tematyczne, akcje promocyjne, inne…

 

Rocznica ślubu – nazwy:

Pierwsza – papierowa
Druga – bawełniana
Trzecia – skórzana
Czwarta – kwiatowa lub owocowa
Piąta – drewniana
Szósta – cukrowa lub żelazna
Siódma – wełniana lub miedziana
Ósma – spiżowa, brązowa lub blaszana
Dziewiąta – gliniana lub generalska
Dziesiąta – cynowa lub aluminiowa
Jedenasta – stalowa
Dwunasta – płócienna, jedwabna lub lniana
Trzynasta – koronkowa
Czternasta – kości słoniowej
Piętnasta – kryształowa lub szklana
Dwudziesta – porcelanowa
Dwudziesta piąta – srebrna
Trzydziesta – perłowa
Trzydziesta piąta – koralowa
Czterdziesta – rubinowa
Czterdziesta piąta – szafirowa
Pięćdziesiąta – złota
Pięćdziesiąta piąta – szmaragdowa lub platynowa
Sześćdziesiąta – diamentowa
Sześćdziesiąta piąta – żelazna
Siedemdziesiąta – kamienna
Siedemdziesiąta piąta – brylantowa
Osiemdziesiąta – dębowa

Ta strona odpowie na pytania:
* Jak uczcić rocznicę ślubu?
* Jak zorganizować przyjęcie urodzinowe?
* Jaki pomysł na imprezę urodzinową?
* Jaki prezent na rocznicę ślubu?
* Jaki prezent na 20 rocznicę ślubu?
* Jakie spersonalizowane prezenty na rocznicę ślubu?
* Jaki prezent dla rodziców na okrągłą rocznicę ślubu?
* Jaki pomysł na prezent z okazji rocznicy ślubu?
* Jaki pomysł na okrągłe urodziny i na wyjątkową prywatną imprezę?
* Okrągła rocznica czyli urodziny dla 40, 50, 60-latków?