Psy grające w pokera – poznaj ciekawą historię serii znanych karykatur
Dlaczego psy grające w pokera?
W 1903 r. artysta Cassinus Coolidge namalował serię karykatur pod tytułem „Psy grające w pokera”. Praca powstała na zlecenie agencji reklamowej Brown & Bigelow, która przygotowywała kalendarz firmowy, dla firmy produkującej cygara.
Zlecenie nie miało żadnych wymagań, więc korzystając ze swobody wyobraźni, Coolidge sportretował sytuacje życiowe zwykłych ludzi, ale zamiast ludzi namalował psy. Pomysł bardzo spodobał się zleceniodawcy i ostatecznemu nabywcy, więc artysta otrzymał pokaźne honorarium.
Obecnie oryginalne obrazy są prawdziwymi skarbami: w 2005 r. dwa z nich zostały sprzedane w Nowym Jorku za 600 tys. dolarów. Co więcej, artyści z całego świata zaczęli wykorzystywać ten pomysł, przedstawiając psy w innych sceneriach: z książkami, komiksami, w kasynach, itp. I tak w rankingu najpopularniejszych współczesnych psów, Psy grające w pokera zajęły szóste miejsce.
Cykl karykatur z psami
Kolekcja namalowana przez Coolidge’a składa się z 16 obrazów, z których 9, to psy grające w karty. Oto najciekawsze z nich:
- „A Bold Bluff”, dzieło, które przedstawia bernardyna z kartami w rękach. Na obrazie wyraźnie widać, że nie ma on żadnej kombinacji na wygraną, a przeciwnicy tylko gapią się na psa. Mimo to śmiałek stawia duży zakład w nadziei, że jego przeciwnicy odrzucą swoje karty.
- Pinched with Four Aces – aktualny dla Polski obrazek przedstawiający policjantów wpadających do nielegalnego kasyna. Przypomnijmy, że obecnie w Polsce obowiązuje zakaz prowadzenia kasyn bez licencji, ale tak jak na obrazku, w kraju co jakiś czas pojawiają się nowe kasyna stacjonarne i nowe kasyna internetowe bez depozytu.
- Waterloo – to sequel obrazu, który mówi nam, że blef bernardyna się powiódł, przeciwnicy są w szoku, a szczęśliwy pies szczęśliwie zgarnia pulę, trzymając w prawej łapie cygaro.
- Poker Sympathy to obraz, który przedstawia wiele psów, ale jego główny bohater – sfrustrowany pies z kwadratem asów, który przegrał wszystkie swoje żetony w all-in ze swoim przeciwnikiem z diamentowym kolorem prostym od 2 do 6 – naprawdę zasługuje na uwagę. Możesz zrozumieć psiarza, ponieważ kwadrat ręki zmusza go do wejścia all-in.
Zachęcamy do obejrzenia wszystkich obrazów z tej serii. Oprócz śmiesznych i zabawnych historyjek, mają one wiele ciekawych elementów, na które przyjemnie jest popatrzeć.
1081 / zawsz / 15.9.24 out
Uwaga. W Polsce hazard jest nielegalny, dlatego treść zamieszczona w tym artykule jest wyłącznie informacyjna i dostępna dla pełnoletnich użytkowników spoza Polski.
Zobacz też:
> Dowcipy o zwierzętach
> Ciekawostki o psach