Karykatury na żywo dla leśników w Nadleśnictwie?
Jeśli organizujesz imprezę okolicznościową w Twoim Nadleśnictwie, zaproś błyskawicznie rysującego, znanego karykaturzystę, który stworzy osobom zainteresowanym wesołe portrety czyli karykatury na żywo. Jest sporo imprez i eventów imprez o rozmaitym charakterze organizowanych w Nadleśnictwach. Są to wewnętrzne imprezy dla pracowników Nadleśnictw (np. jubileusz Nadleśnictwa, konferencja) lub mniej oficjalne – dla leśników i ich rodzin (np. bal karnawałowy, wesele). Działamy w całej Polsce – dojeżdżamy na imprezy niezależnie od tego, gdzie są organizowane.
Dlaczego karykatury?
1. To okazja, aby uczestnicy świetnie się bawili podczas spotkania.
2. Wrócą do domów z wyjątkową, sympatyczną pamiątką
Dlaczego Karykatury.com?
1. Nieprawdopodobnie szybkie wykonanie karykatur (wesołych portretów) na żywo. Powstanie więcej karykatur niż sądzisz!
2. Na planszy jedna, dwie, na życzenie także więcej osób.
3. Płacisz za czas pracy karykaturzysty. Dobry humor i uśmiech uczestników imprezy jest w cenie!

Dodatkowe informacje
1. Osoby rysowane nie płacą, gdyż honorarium zapłaciła karykaturzyście osoba / firma, która go wynajęła.
2. Wynajęcie karykaturzysty na 4 lub więcej godzin. Aby koszt był niedużym obciążeniem finansowym, sugerujemy aby uczestników imprezy było kilkudziesięciu lub więcej.
3. Karykatury sympatyczne, oczywiście podobne do narysowanych osób powodują, że niemal każdy wybucha śmiechem na widok swojej podobizny. Także inni, którzy chętnie obserwują powstające na ich oczach karykatury.
4. Karykaturzysta jest przyjezdny i po imprezie musi wypocząć, dlatego należy zapewnić mu nocleg (lub zwrócić koszt noclegu).
5. Po akceptacji naszej wyceny, szczegóły uzgadniamy e-mailem i telefonicznie. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i doradzimy, aby wszystko przebiegło lepiej niż sądzisz.
7. Prosimy o możliwie wczesny kontakt, gdyż część terminów zawsze mamy zarezerwowanych.
Aby uzyskać wycenę i informację o dostępności terminu który Cię interesuje, w e-mailu który do nas wyślesz, podaj:
1) data imprezy, pora dnia
2) rodzaj i miejsce imprezy (przynajmniej miejscowość)
3) rodzaj imprezy
4) planowana liczba uczestników
5) na ile godzin wstępnie planujesz zaprosić karykaturzystę? 4? Więcej?
Uwaga, nie odpowiadamy na zapytania anonimowe!

Leśnicy i karykatury
Osoby zainteresowane nie od dziś wiedzą, że środowisko leśników lubi karykatury. W dużej mierze to zasługa Jacka Frankowskiego (ur. 1949) – karykaturzysty, z wykształcenia… leśnika, (absolwenta Wydziału Leśnego SGGW w Warszawie). Swojego czasu prezesa Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury, obecnie honorowego prezesa tej organizacji. W minionych latach wykonał wiele karykatur portretowych pracowników wielu nadleśnictw. Współpraca środowiska leśników i karykaturzystów zaowocowała dwoma ogólnopolskimi konkursami karykatury.
W 2004 roku z okazji 80-lecia lasów Państwowych zorganizowano konkurs „Leśne żywoty i żywioły”. Z informacji znalezionych w Internecie wynika, że plon konkursu zaprezentowano na dużej liczbie wystaw – w ośrodkach kultury, bibliotekach i szkołach, a także w Nadleśnictwach. Do roku 2012 roku wystaw tych było ponad 200 i przebąkiwano, że zostanie to zgłoszone do Księgi Rekordów Guinnessa. Wystawie towarzyszył pięknie wydany, obszerny katalog.
Siedem lat później ogłoszono konkurs „STOP zaśmiecaniu lasów”. Konkurs ogłoszony w 2011 roku odbywał się pod Patronatem Honorowym Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. Celem konkursu, jak również cyklu późniejszych wystaw pokonkursowych było wzbudzenie śmiechu, refleksji i przemyśleń związanych z zagrożeniem, jakie dla polskiej przyrody stwarza jej zaśmiecanie lasów. Nieprzypadkowo kapituła „Przeglądu Leśniczego” za rok 2014 (szesnasta edycja) swoją doroczną nagrodę „Leśnika roku” przyznała Jackowi Frankowskiemu.
To także uznanie dla jego działalności… filmowej. Bo karykaturzysta Jacek Frankowski wraz z Michałem Ogrodowczykiem na zamówienie Lasów Państwowych zrealizowali 24-minutowy film opowiadający o losach bieszczadzkiej ciuchci, która przez ponad 100 lat była wykorzystywana przez leśników. Pasjonaci ocalili bieszczadzką kolejkę, która obecnie jest jedną z atrakcji turystycznych regionu. Film po raz pierwszy emitował w lutym 2011 r. telewizyjny kanał Planete.

Informacje o strukturach Lasów Państwowych, o nadleśnictwach i nie tylko
Nadleśnictwo – podstawowa jednostka gospodarcza i organizacyjna w strukturze Lasów Państwowych. Nadleśnictwo wchodzi w skład Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych i obejmuje swoim obszarem możliwy do zapewnienia szczegółowego nadzoru i kontroli pracy podległych leśniczych. Zadaniem nadleśnictwa jest prowadzenie gospodarstwa leśnego w zakresie hodowli, ochrony i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania drewna, a także melioracji gruntów leśnych i nieleśnych, budowy dróg leśnych i budowli związanych z gospodarstwem leśnym. Na czele nadleśnictwa stoi nadleśniczy kierujący całokształtem działalności nadleśnictwa. Nadleśniczy wykonuje swoje obowiązki z pomocą zastępcy nadleśniczego i inżyniera nadzoru. W skład nadleśnictwa wchodzą: biuro nadleśnictwa i leśnictwa oraz leśnictwa specjalistyczne (szkółkarskie, łowiecke). Nadleśnictwo podzielone jest na 1–4 obrębów, a obręby dzielą się na kilka lub kilkanaście leśnictw – mniejszych jednostek organizacyjnych. W Polsce aktualnie (2012 rok) jest 431 nadleśnictw. Każde z nich gospodaruje na obszarze od kilku tysięcy do ponad 30 tysięcy ha lasów. (Wikipedia)
Lasy Państwowe (Państwowe Gospodarstwo Leśne „Lasy Państwowe”) – państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, niebędąca przedsiębiorstwem w rozumieniu prawa, działająca na terenie Polski. Lasy Państwowe prowadzą gospodarkę leśną dbając przy tym o stan zarządzanych terenów, tj. o zachowanie walorów przyrodniczych i krajobrazowych. Lasy państwowe stanowią 7,6 milionów ha i na ich terenie możliwe jest zbieranie runa leśnego – jagód, grzybów itp. Lasy Państwowe reprezentują Skarb Państwa w zakresie zarządzania mieniem. Kontrolują również pozyskiwanie drewna z lasów prywatnych, jeśli wykonanie takiej działalności zleci i opłaci właściwe Starostwo Powiatowe. Fundamentem ekonomicznym Lasów Państwowych jest zasada samofinansowania – PGL LP przeznacza wygospodarowane środki na własne potrzeby, nie płacąc właścicielowi (państwo) żadnej formy dywidendy (takie rozwiązania są powszechne w zachodniej Europie). Należy przy tym zauważyć, że w Polsce działalność związana z leśnictwem, a więc podstawowa działalność PGL LP, jest zwolniona z podatku dochodowego, a podlega pod podatek leśny. PGL LP posiada także unikalny instrument wyrównywania niedoborów finansowych w poszczególnych nadleśnictwach – Fundusz Leśny. Zasilają go przede wszystkim środki pochodzące z nadleśnictw, tzw. odpis podstawowy, czyli ustalany corocznie procent przychodów od sprzedanego drewna. Jest 17 regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych. Ich siedziby znajdują się w następujących miastach: Białystok, Gdańsk, Katowice, Kraków, Krosno, Lublin, Łódź, Olsztyn, Piła, Poznań, Radom, Szczecin, Szczecinek, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra.

Białystok. Obszar Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku podzielony jest na 31 nadleśnictw. Są to: Augustów, Białowieża, Bielsk, Borki, Browsk, Czarna Białostocka, Czerwony Dwór, Dojlidy, Drygały, Ełk, Giżycko, Głęboki Bród, Gołdap, Hajnówka, Knyszyn, Krynki, Łomża, Maskulińskie, Nowogród, Nurzec, Olecko, Pisz, Płaska, Pomorze, Rajgród, Rudka, Supraśl, Suwałki, Szczebra, Żednia, Waliły.
Gdańsk. Obszar Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku podzielony jest na 15 nadleśnictw: Cewice, Choczewo, Elbląg, Gdańsk z siedzibą w Gdyni, Kaliska, Kartuzy z siedzibą w Burchardztwie, Kolbudy, Kościerzyna, Kwidzyn, Lębork, Lipus, Lubichowo, Starogard, Strzebielino z siedzibą w Luzinie, Wejherowo.
Katowice. W skład Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach wchodzi 38 nadleśnictw: Andrychów, Bielsko-Biała, Brynek, Brzeg, Chrzanów, Gidle, Herby, Jeleśnia, Katowice, Kluczbork, Kobiór, Koniecpol, Koszęcin, Kup, Kłobuck, Kędzierzyn-Koźle, Lubliniec, Namysłów, Olesno, Olkusz, Opole, Prudnik, Prószków, Rudy Raciborskie, Rudziniec, Rybnik, Siewierz, Strzelce Opolskie, Sucha Beskidzka, Turawa, Tułowice, Ujsoły, Ustroń, Wisła, Węgierska Górka, Zawadzkie, Janów (województwo śląskie), Świerklaniec) oraz Zakład Transportu i Spedycji Lasów Państwowych w Świerklańcu , Gospodarstwo Rybackie w Krogulnej, Gospodarstwo Rybackie w Niemodlinie i Gospodarstwo Rybackie w Żorach.
Kraków. Obszar Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie podzielony jest na 16 nadleśnictw: Brzesko, Dąbrowa Tarnowska, Dębica, Gorlice, Gromnik, Krościenko, Krzeszowice, Limanowa, Łosie, Miechów, Myślenice, Nawojowa, Niepołomice, Nowy Targ, Piwniczna, Stary Sącz.
Krosno. Obszar Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie podzielony jest na 27 nadleśnictw. Są to: Baligród, Bircza, Ustrzyki Dolne, Brzozów, Cisna, Dukla, Dynów, Głogów Małopolski, Kańczuga, Kołaczyce, Kolbuszowa, Komańcza, Krasiczyn, Leżajsk, Lesko, Lubaczów, Lutowiska, Mielec, Narol, Oleszyce, Jarosław, Rymanów, Sieniawa, Strzyżów, Stuposiany, Tuszyma.
Lublin. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie dzieli się na 25 nadleśnictw: Biała Podlaska, Biłgoraj, Chełm, Chotyłów, Gościeradów, Janów Lubelski, Józefów, Kraśnik, Krasnystaw, Lubartów, Międzyrzec, Mircze, Nowa Dęba, Parczew, Puławy, Radzyń Podlaski, Rozwadów, Rudnik, Sarnaki, Sobibór, Strzelce, Świdnik, Tomaszów, Włodawa, Zwierzyniec.
Łódź. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi podzielony jest na 19 nadleśnictw: Bełchatów, Brzeziny, Gostynin, Grotniki, Kolumna, Kutno, Łąck, Opoczno, Piotrków, Płock, Poddębice, Przedbórz, Radomsko, Radziwiłłów, Skierniewice, Smardzewice, Spała, Wieluń, Złoczeń.
Olsztyn. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie dzieli się na 33 nadleśnictwa: Bartoszyce, Ciechanów, Dobrocin, Dwukoły, Górowo Iławeckie, Iława, Jagiełek, Jedwabno, Korpele, Kudypy, Lidzbark, Miłomłyn, Młynary, Mrągowo, Myszyniec, Nidzica, Nowe Ramuki, Olsztyn, Olsztynek, Orneta, Ostrołęka, Parciaki, Przasnysz, Spychowo, Srokowo, Stare Jabłonki, Strzałowo, Susz, Szczytno, Wichrowo, Wielbark, Wipsowo, Zaporowo.
Piła. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Pile dzieli się na 20 nadleśnictw: Człopa, Durowo, Jastrowie, Kaczory, Kalisz Pomorski, Krucz, Krzyż, Lipka, Mirosławiec, Okonek, Płytnica, Podanin, Potrzebowice, Sarbia, Trzcianka, Tuczno, Wałcz, Wronki, Zdrojowa Góra, Złotów.
Poznań. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu dzieli się na 25 nadleśnictw: Antonin, Babki, Czerniejewo, Gniezno, Góra Śląska, Grodziec, Grodzisk, Jarocin, Karczma Borowa, Kalisz, Koło, Konin, Konstantynowo, Kościan, Krotoszyn, Łopuchówko, Oborniki, Piaski, Pniewy, Przedborów, Sieraków, Syców, Taczanów, Turek, Włoszakowice) oraz Zespół Składnic LP w Ostrowie Wlkp. i Leśny Ośrodek Szkoleniowy w Puszczykowie.

Radom. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu, to 23 nadleśnictwa: Barycz, Chmielnik, Dobieszyn, Grójec, Jędrzejów, Kielce, Kozienice, Łagów, Marcule, Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski, Pińczów, Przysucha, Radom, Ruda Maleniecka, Starachowice, Staszów, Stąporków, Skarżysko, Suchedniów, Włoszczowa, Zagnańsk i Zwoleń.
Szczecin. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie dzieli się na 35 nadleśnictw: Barlinek, Bierzwnik, Bogdaniec, Bolewice, Chojna, Choszczno, Dębno, Dobrzany, Drawno, Głusko, Goleniów, Gryfice, Gryfino, Karwin, Kliniska, Kłodawa, Lubniewice, Łobez, Mieszkowice, Międzychód, Międzyrzecz, Międzyzdroje, Myślibórz, Nowogard, Ośno Lubuskie, Resko, Rokita, Różańsko, Rzepin, Skwierzyna, Smolarz, Strzelce Krajeńskie, Sulęcin, Trzciel, Trzebież oraz Ośrodek Transportu Leśnego w Gorzowie Wlkp. i Zespół Składnic Lasów Państwowych w Stargardzie.
Szczecinek. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinku dzieli się na 30 nadleśnictw: Białogard, Bobolice, Borne Sulinowo, Bytów, Czaplinek, Czarne Człuchowskie, Czarnobór, Człuchów, Damnica, Drawsko, Dretyń, Gościno, Karnieszewice, Leśny Dwór, Łupawa, Manowo, Miastko, Niedźwiady, Osusznica, Polanów, Połczyn, Sławno, Szczecinek, Świdwin, Świerczyna, Trzebielino, Tychowo, Ustka, Warcino, Złocieniec.
Toruń. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu podzielona na 27 nadleśnictw: Brodnica, Bydgoszcz, Cierpiszewo, Czersk, Dąbrowa, Dobrzejewice, Gniewkowo, Golub-Dobrzyń, Gołąbki, Jamy, Lutówko, Miradz, Osie, Przymuszewo, Różanna, Runowo, Rytel, Skrwilno, Solec Kujawski, Szubin, Toruń, Trzebciny, Tuchola, Włocławek, Woziwoda, Zamrzenica, Żołędowo.
Warszawa. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Warszawie dzieli się na 14 nadleśnictw: Celestynów, Chojnów, Drewnica, Garwolin, Jabłonna, Łochów, Łuków, Mińsk, Siedlce, Sokołów, Ostrów Mazowiecka, Płońsk, Pułtusk, Wyszków.
Wrocław. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych we Wrocławiu dzieli się na 33 nadleśnictwa: Bardo Śląskie, Bolesławiec, Bystrzyca Kłodzka, Chocianów, Głogów, Henryków, Jawor, Jugów, Kamienna Góra, Lądek-Zdrój, Legnica, Lubin, Lwówek Śląski, Międzylesie, Miękinia, Milicz, Oborniki Śląskie, Oleśnica Śląska, Oława, Pieńsk, Przemków, Ruszów, Szklarska Poręba, Śnieżka, Świdnica, Świeradów-Zdrój, Świętoszów, Wałbrzych, Węgliniec, Wołów, Zdroje, Złotoryja, Żmigród.
Zielona Góra. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Zielonej Górze podzielona jest na 20 nadleśnictw: Babimost, Brzózka, Bytnica, Cybinka, Gubin, Krosno, Krzystkowice, Lipinki, Lubsko, Nowa Sól, Przytok, Sława Śląska, Sulechów, Szprotawa, Świebodzin, Torzym, Wolsztyn, Wymiarki, Zielona Góra, Żagań.
Inne informacje
Gospodarka leśna – gałąź gospodarki narodowej obejmująca użytkowanie lasu (głównie produkcję drewna) oraz działania związane z utrzymaniem trwałości drzewostanów w warunkach ich eksploatacji: hodowlę, ochronę, utrzymanie i powiększanie zasobów leśnych, a także gospodarowanie zwierzyną leśną. Dodatkowymi elementami gospodarki leśnej są: pozyskiwanie płodów runa leśnego, choinek, roślin leczniczych oraz realizacja pozaprodukcyjnych funkcji lasu, związanych z ochroną powietrza, wód i gleby. Cele polityki leśnej w Polsce oraz zadania służące ich realizacji zostały sprecyzowane w dokumencie Polityka Leśna Państwa – wydanym przez Ministerstwo Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa zatwierdzonym przez Radę Ministrów w 1997 roku. Politykę leśną realizują:
– Wojewodowie w lasach prywatnych w zakresie doskonalenia zrównoważonego użytkowania lasów i ich zasobów oraz poprawy stanu lasów prywatnych i nadzoru nad nimi.
– Dyrektor generalny Lasów Państwowych w zakresie doskonalenia metod gospodarowania w lasach państwowych i ich użytkowania, pozwalających na realizację wszystkich wskazanych przez politykę leśną państwa funkcji lasów.
– Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej w zakresie wdrażania w procedurach planistycznych zasad urządzania lasu, skierowanych na osiąganie celów wielofunkcyjnego gospodarstwa leśnego oraz monitorowanie stanu zasobów leśnych i stanu lasów.
Powierzchnie lasów, na których ekosystemy zachowały się w stanie naturalnym lub mało zmienionym poddawane są ochronie w formie parków narodowych lub rezerwatów. Obszary o innych walorach przyrodniczych i krajobrazowych chronione są w formie parków krajobrazowych.
Leśnictwo – zespół nauk związanych z funkcjonowaniem lasów obejmujący według różnych ujęć takie zagadnienia, jak: hodowla lasu, ochrona lasu, użytkowanie lasu, urządzanie lasu, łowiectwo. Leśnictwo jest jednym z kierunków studiów prowadzonych na uczelniach.
Leśnictwo – jednostka organizacyjna w strukturze nadleśnictwa. Liczba i obszar leśnictwa zależy od stanu rozproszenia lasów, rozmiaru zadań gospodarczych, nasilenia szkodnictwa leśnego itp. Powierzchnia leśnictwa może wynosić od około 400 do nawet 3000 ha. Na czele leśnictwa stoi leśniczy, powołany do wykonywania na powierzonym mu terenie czynności techniczno-gospodarczych, ochronnych i administracyjno-rachunkowych. Leśniczy wykonuje swoje zadania przy pomocy podległych mu podleśniczych.
Leśniczy – pracownik Państwowego Gospodarstwa Leśnego „Lasy Państwowe”. Jest pracownikiem Służby Leśnej w nadleśnictwie. Leśniczy jest podwładnym nadleśniczego i przełożonym podleśniczego. Sprawuje opiekę nad powierzonym mu leśnictwem, w którego skład wchodzą lasy w Polsce należące do Skarbu Państwa jak również mogą to być lasy prywatne powierzone do prowadzenia przez starostę.
Podleśniczy – pracownik Służby Leśnej w Lasach Państwowych, podległy bezpośrednio leśniczemu. Obszar za który odpowiada podleśniczy ustala leśniczy. Może to być teren całego leśnictwa, bądź też jego część. Zakres obowiązków podleśniczego określa instrukcja służbowa. Podleśniczy bywa potocznie nazywany gajowym, co jest błędne w świetle rozdzielnego traktowania tych stanowisk w wykazie stanowisk Służby Leśnej.
Mundur leśnika – uniform przeznaczony dla Służby Leśnej, pełni rolę oznaczenia rangi i szarży leśnika, jednocześnie będąc odzieżą ochronną. Narodowy polski mundur służb leśnych pochodzi z czasów Królestwa Polskiego. Teraźniejszy mundur polskich służb leśnych w swoim projekcie również jest zbliżony do munduru wojskowego. Pomimo zmiany mody jaka wystąpiła na przestrzeni 200 lat zachował on pewne cechy wspólne ze swoim pierwowzorem z epoki napoleońskiej, takie jak zielony kolor, polskie godło państwowe, a także wyszycia haftem srebrnym liści dębowych oraz żołędzi. (Powyższe informacje: na podstawie Wikipedii)
Przykłady eventów organizowanych przez Nadleśnictwa i nie tylko: Święto Gminy i Festyn Sołecki, Ogólnopolski Rajd Leśników Tropem niedźwiedzia, Wieczór Leśnych Ludzi, Bale karnawałowe, Wieczór Leśników, Bieg Leśnika, Wielkie Grzybobranie, Dożynki Gminy Jeżewo z udziałem Nadleśnictwa Dąbrowa, Bydgoski Piknik Myśliwski Organizowany Przez Okręg PZŁ Bydgoszcz, Bieg Szlakiem Leśnych, Jeżewski Piknik Łowiecki Ku Czci Czterech Patronów, Zawody łucznicze, Ogólnopolski Bieg Rycerski, Wojewódzki konkurs wiedzy przyrodniczej Jestem Młodym Ekologiem, Lato we Wdeckim Parku Karjobrazowym, Jarmark Bożonarodzeniowy w Kutnie, Bieg Leśny im. Urszuli Pietrzak, Święto Róży, jubileusz nadleśnictwa, Maraton Pieszy na Orientację Ełcka Zmarzlina, Bieg Tysiąca Jezior, Bieg Biegam Bo Lubię Lasy, Obchody Dnia Ziemi, Targi Leśne Las i my, Zasmakuj w Lesie – Dzień Otwarty w Centrum Edukacji Leśnej, Świat okiem leśnika: Wędrówki przyrodnicze, Leśny Plener Malarski, Extrene Forest Fest – festiwal alternatywnych form spędzania wolnego czasu w lesie Bieszczadzki Bieg Lotników, Spalski Hubertus Jeździecki, Zawody narciarskie Tropem wilka, Zawody rowerowe Tropem wilka i rowerów kilka, Imieniny Lasumiły, Dni Otwarte Funduszy Europejskich, Majówka w Górach Sowich, Puchar Puszczy Piskiej w Biegach na Orientację, Dni Gór, Bieg „Dwie Wieże”, Półmaraton Leśny, Leśny Festyn Edukacyjny, Daleszycki Cross o Puchar Nadleśniczego, Mistrzostwa Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku w biegu na orientację, Mistrzostwa Polski Leśników w Biegu na Orientację, Świeradowska Noc z Perseidami, Wielka Rodzinna Majówka, Wielka Izerska Majówka z Nadleśnictwem Świeradów, Zimowe Warsztaty Ekologiczne, Kudypskie Spotkania Z Przyrodą – Zwierzęta Zimą, FunRun Leśnym Szlakiem, impreza w nadleśnictwie, Leśny Piknik Rodzinny, Święto Magnolii, Piknik leśny, Bieg w Naturze Nadleśnictwa Wołów, Ośrodek Szkoleniowy Nadleśnictwo Wyszków, VII Dzień Żubra, Konkurs plastyczny Las i jego mieszkańcy, Wolność jest w naturze, Mielecki Zielony Punkt Kontrolny, Święto Mazurskiej Dłubanki, Puchar Jesieni w Nadleśnictwie Bystrzyca.