Zorganizowanie udanej konferencji zależy od wielu czynników. Wbrew pozorom, jednym z najistotniejszych aspektów, jaki wpływa na jej skuteczność, jest miejsce, w którym wydarzenie jest organizowane.
Szczególnie, że konferencja to możliwość zmiany otoczenie w którym przebywa się na co dzień. Większość firm mieści się w dużych, zatłoczonych miastach, dlatego takie wydarzenia jak konferencje i inne spotkania biznesowe warto organizować z dala od miejskiego zgiełku. Korzystnie wpływa to nie tylko na większą koncentrację na tematyce, jaka będzie poruszana w trakcie wydarzenia, ale również do wzrostu pozytywnego nastawienia uczestników do całego wydarzenia. Szczególnym powodzeniem cieszą się obecnie obiekty zlokalizowane w malowniczej, górskiej scenerii.

Górska atmosfera
Obiekty konferencyjne w górach posiadają niesamowity klimat, który sprawia, iż konferencja jest niezapomniana. Nowoczesne hotele położone w okolicy gór są doskonale wyposażone, co jest niezbędne do zorganizowania profesjonalnej konferencji, ale jednocześnie zostały zaprojektowane z uwzględnieniem lokalnej tradycji i kultury. Aspekty te wpływają na ich niepowtarzalny charakter i przekładają się na sukces organizacyjny i pozytywny odbiór konferencji przez jej uczestników.
O czym jeszcze pamiętać?
Jednak, aby konferencja była w pełni udana, poza odpowiednią lokalizacją należy również zwrócić uwagę na kilka dodatkowych kwestii. Przede wszystkim należy sprawdzić wyposażenie sali. Powinna ona posiadać odpowiednią liczbę miejsc, klimatyzację oraz sprzęt multimedialny, taki jak komputery, rzutniki i multimedialne tablice. Konieczne jest również zorganizowanie profesjonalnego cateringu, a także miejsc noclegowych dla uczestników wydarzenia.
Warto również zapewnić uczestnikom konferencji dodatkowe atrakcje, związane ze specyfiką górskiego otoczenia. Można chociażby zorganizować pieszą lub rowerową wycieczkę po okolicy czy też naukę jazdy na nartach lub snowboardzie. Takie dodatki istotnie podnoszę renomę całego wydarzenia i w sposób korzystny wpływają na opinie uczestników – zarówno, co do samej wartości merytorycznej konferencji, jak i zaproponowanych atrakcji.
Dlatego też, chcąc, aby konferencja rzeczywiście była udana, warto wybierać miejsca o niepowtarzalnym charakterze i klimacie, dzięki którym będzie to wydarzenie warte zapamiętania.

Tekst: Marcin Kwiatkowski
Artykuł powstał we współpracy z www.salebiznesowe.pl
Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl
Słowniczek dla ceprów
1. Ulica Krupówki w Zakopanem
Krupówki, to reprezentacyjna ulica w centrum Zakopanego. Zaczynają się na skrzyżowaniu z ul. Nowotarską i ciągną ponad kilometrowym deptakiem na południe. Są przedłużeniem ulicy Zamoyskiego. Wzdłuż Krupówek znajduje się wiele sklepów, restauracji, poczta, a także: Muzeum Tatrzańskie im. dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem, Dworzec Tatrzański, hotele: Litwor, Gromada-Gazda i Sabała, siedziba zarządu przedsiębiorstwa Polskie Koleje Linowe, neoromański kościół parafialny pod wezwaniem Świętej Rodziny. Na Krupówkach można m.in. zamówić przejazd dorożką, robić sobie zdjęcie z misiem oraz skorzystać z usług jednego z karykaturzystów i portrecistów. W połowie ulicy Krupówki rozciąga się widok na Giewont.
2. Zakopane
Miasto w województwie małopolskim, siedziba powiatu tatrzańskiego. Jest największym ośrodkiem miejskim w bezpośrednim otoczeniu Tatr, dużym ośrodkiem sportów zimowych. Jest nazywane nieformalnie zimową stolicą Polski. W granicach administracyjnych miasta znajduje się także znaczna część Tatrzańskiego Parku Narodowego. Według liczby mieszkańców (ok. 27 tysięcy – dane z 2010 r.) Zakopane jest drugim co do wielkości po Nowym Targu miastem Podhala. Dzielnice Zakopanego: Centrum, Kasprusie, Skibówki, Krzeptówki, Mraźnica, Buńdówki, Spadowiec, Bogówka, Bystre, Jaszczurówka, Antałówka, Olcza, Toporowa Cyrhla, Gubałówka, Harenda, Kuźnice, Bilinówka, Chłabówka.
Pod koniec XIX wieku Zakopane stało się ośrodkiem kulturalnym, odwiedzanym (lub zamieszkanym) przez takie sławne postacie polskiej kultury jak: Henryk Sienkiewicz, Władysław Orkan, Stanisław Witkiewicz, Stefan Żeromski, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Jan Kasprowicz, Mieczysław Karłowicz, Karol Szymanowski, Stanisław Ignacy Witkiewicz. Stanisław Witkiewicz (ojciec) jest autorem tzw. stylu zakopiańskiego (zwanego też od jego nazwiska witkiewiczowskim) w budownictwie. Od 2002 roku rokrocznie na Wielkiej Krokwi w Zakopanem odbywa się Puchar Świata w skokach narciarskich. Wielokrotnie odbywał się także Puchar Świata w kombinacji norweskiej.
3. Tatry
Najwyższe pasmo w łańcuchu gór Karpat. Tatry leżą w Łańcuchu Tatrzańskim, w Centralnych Karpatach Zachodnich. Powierzchnia Tatr wynosi 785 km kwadratowych, z tego około 175 km² (22,3 %) leży w granicach Polski. Długość Tatr, mierzona od południowo-zachodnich podnóży Ostrego Wierchu Kwaczańskiego (1128 m) do wschodnich podnóży Kobylego Wierchu (1109 m), wynosi w linii prostej 57 km. Tatry są objęte ochroną przez ustanowienie na ich obszarze polskiego Tatrzańskiego Parku Narodowego i słowackiego Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz przynależności do Światowej Sieci Rezerwatów Biosfery UNESCO. Tatry dzielą się na: Tatry Zachodnie, Tatry Wschodnie, Tatry Wysokie i Tatry Bielskie.
4. Podhale
Region kulturowy w południowej Polsce u północnego podnóża Tatr, w dorzeczu górnego Dunajca z wyłączeniem obszarów leżących na prawym brzegu Białki i prawym brzegu Dunajca, poniżej ujścia Białki. Podhale zajmuje środkową część Kotliny Podhala, na południu wkracza w Tatry. Największe miejscowości Podhala: Nowy Targ (historyczna stolica Podhala), Czarny Dunajec, Ludźmierz, Zakopane, Biały Dunajec, Szaflary, Białka Tatrzańska, Bukowina Tatrzańska, Poronin, Chochołów, Witów i Gronków.
(na podstawie Wikipedii)
Eventy, konferencje, hotele – informacje
> Nowoczesne centrum konferencyjne
> Wybór miejsca na konferencję