Karykaturadek – październik 2016

śmieszny klaun Karykaturadek karykatury Warszawa biurowiec szkło

Karykaturadek czyli sympatyczna maskotka serwisu Karykatury.com przedstawiająca klauna (niektórzy mówią, że to pajac) od kilku lat towarzyszy naszym artystycznym wyprawom, podczas których rysujemy karykatury na żywo. W październiku nie jeździliśmy dużo po Polsce.

Rysowaliśmy w centrum Warszawy, w siedzibie pewnego banku (poniżej zdjęcie zrobione niedaleko od tego miejsca). Nasza trzyosobowa ekipa karykaturzystów rysowała w jednym z warszawskich biurowców na Mokotowie, uatrakcyjniając imprezę jubileuszu działalności znanej firmy (foto wyżej).

karykatury Warszawa karykaturzysta

Rysowaliśmy też w Józefowie po Warszawą, a przed hotelem w którym była ta wieczorna impreza, zrobione zostało poniższe foto. Innymi imprezami nie chwalimy się, bo przyjęliśmy zasadę, że trzy zdjęcia ilustrujące podróże Karykaturadka w każdym miesiącu, to wystarczająca dawka.

Za miesiąc pokażemy kolejne zdjęcia! Mamy już podpisane kolejne umowy, znów część terminów jest zarezerwowanych, ale wciąż otrzymujemy kolejne zapytania o rysowanie szybkich karykatur na imprezach. Firmy, które też chciałyby zaprosić nas oraz Karykaturadka na kolejną imprezę z karykaturami, zapraszamy do kontaktu.

karykatury Warszawa karykaturzysta

Przeczytaj też: Poznaj Karykaturadka

 

Wybrane informacje na naszym blogu:

Karykatury na żywo – cennik, czyli co wpływa na cenę
Ponieważ imprezy zamknięte, to zwykle spora liczba uczestników, organizatorowi imprezy zwykle zależy, aby jak najwięcej osób zostało narysowanych czyli dostało pamiątkę w postaci karykatury. Każdy karykaturzysta ma inne umiejętności, temperament  i wypracowany przez lata sposób pracy, więc i określony limit karykatur, jakie może stworzyć w godzinę. Najczęściej jest to kilka, maksymalnie kilkanaście karykatur. Dla niżej podpisanego ponad 20 w godzinę nie jest problemem, choć konkretna ilość zależy to od wielu czynników, na które niekoniecznie mam wpływ.
>> Cały tekst

Jak znaleźć karykaturzystę w Warszawie?
Zamówienie karykatury w największym polskim mieście, w stolicy Polski, jest nie lada wyzwaniem. W pierwszej chwili człowiek myśli tak: „Kiedyś widziałem karykaturzystę na Starówce. To najlepsze miejsce, gdzie w Warszawie zamówię karykaturę. Nic innego nie przychodzi mi do głowy”. Tak pewnie uważają osoby starsze. Naturalnym odruchem osób młodych w sytuacji gdy coś jest potrzebne, jest znalezienie tego w Internecie. I słusznie, bo jak mówią: „jeśli nie ma cię w Internecie, znaczy nie ma cię wcale”. Zakładając, że masz więcej czasu niż godzinę na dotarcie do karykaturzysty i wykonanie przez niego karykatury, na pewno skorzystasz z wyszukiwarki…
>> Cały tekst

Gdy potrzebujesz kilku karykaturzystów na imprezie
Na imprezach na których rysowaliśmy (firmowe eventy, szkolenia, konferencje, targi, także bale, rodzinne pikniki, akcje promocyjne, itd), najczęściej zapewnialiśmy jednego lub dwóch karykaturzystów. Ale były też zamknięte imprezy, w których uczestniczyło nawet kilka tysięcy ludzi. Jest oczywiste, że jeden czy dwóch karykaturzystów, pracujących w najbardziej ekstremalnie stresujących warunkach (obok karykaturzysty wciąż kolejka, a raczej tłum trochę już zdenerwowanych ludzi, od wielu minut czekających aby usiąść wreszcie przed karykaturzystą) nie jest w stanie tego wszystkiego ogarnąć i uczestnicy imprezy nie będą tym zadowoleni.
>> Cały tekst