Karykaturzysta w Zakopanem. Nie tylko Krupówki

karykaturzysta Krupówki Zakopane karykaturzysta karykatury deptak

Karykaturzysta Zakopane i karykatury Zakopane – informacje, ciekawostki. Zakopane atrakcje na wesele, firmowy event

Karykatury w Zakopanem

Każdy, kto choć raz odwiedził Zakopane i przeszedł się słynnymi Krupówkami, szczególnie jeśli nie było to w zimie, na pewno zwrócił uwagę na siedzących tu i rysujących artystów – portrecistów i karykaturzystów. Wiele osób wie, że jeśli Zakopane i karykaturzysta albo portrecista – to właśnie Krupówki.

Na Krupówkach tworzą karykaturzyści uliczni, mający specyficzny styl pracy. Dlatego organizatorzy imprez organizowanych w zakopiańskich hotelach, na firmowe eventy nie szukają artystów ulicznych, ale poszukują szybko rysujących karykaturzystów eventowych, wielokrotnie sprawdzonych na podobnych imprezach. I wcale nie muszą to być artyści z Podhala czy nawet Krakowa.

Niżej podpisany karykaturzysta nie mieszka nawet w południowej Polsce, ale co jakiś czas odwiedza Zakopane zawodowo. Rysował w Hotelu Mercure Kasprowy, w Nosalowym Dworze i innych ekskluzywnych hotelach w Zakopanem i na Podhalu. Podczas różnych imprez – firmowe eventy, konferencje, szkolenia, firmowa Wigilia i inne spotkania, w tym góralskie wesela w Zakopanem i nie tylko. Z dworca PKP czy autobusowego w Zakopanem do miejsca docelowego zwykle niedaleko, więc można się przespacerować i nacieszyć oko widokami, niezależnie od pory roku. Ponieważ są to imprezy wieczorne, oczywiście trzeba się potem przespać na miejscu i nazajutrz wracać do domu.

Dlaczego znakomity karykaturzysta eventowy z Karykatury.com?

Bo rysuje wyjątkowo szybko – kilka razy szybciej niż inni. To dobra informacja dla tych, którzy chcieliby aby powstało jak najwięcej karykatur i równocześnie nie chcą wydawać więcej pieniędzy, niż to konieczne. Jeden szybki karykaturzysta, nawet jeśli ma stawkę trochę wyższą od zwykłych artystów, na pewno będzie kosztował mniej niż wynajęcie dwóch-trzech innych (plus podwójny-potrójny dojazd oraz podwójny nocleg). Kilkadziesiąt, czasem nawet setka karykatur podczas 4-godzinnej imprezy wieczornej? Akurat z niżej podpisanym wyjątkowo jest to możliwe.

> Tu oferta

karykatury na żywo wesele karykaturzysta karykatura

Błyskawicznie rysowane karykatury na żywo – na firmowy event i wesele. Zakopane i cała Polska

Zakopane. Karykaturzysta na event w hotelu

Niedawno rozmawiałem telefonicznie z przedstawicielami dwóch hoteli w Zakopanem, w których organizowane są firmowe eventy. Poszukiwali dobrego karykaturzysty. Coraz częściej grupy osób chcą skorzystać z okazji pobytu w Zakopanem i chciałyby, aby ten event uświetnił swą obecnością karykaturzysta. Okazuje się, że szybkie i skuteczne załatwienie jakiegokolwiek (a tym bardziej naprawdę dobrego) karykaturzysty na taki event, jest… w zasadzie niemożliwe. Trzeba o tym pomyśleć znacznie wcześniej. Najlepiej w momencie planowania przyjazdu do Zakopanego. I raczej nie liczyć na „miejscowych” karykaturzystów ulicznych ani nie liczyć na to, że zakopiańskie hotele kogoś odpowiedniego błyskawicznie załatwią.

Z rozmów telefonicznych wynikało, że nawet jeśli hotele prowadziły rozmowy z jakimś lokalnym (czyli w promieniu 150 km od Zakopanego, w tym m.in. z artystą z Krakowa) karykaturzystą, okazywało się, że za każdym razem coś stawało na przeszkodzie i przyjazd nie dochodził do skutku. Przedstawiciele hoteli w Zakopanem są (byli) mocno zawiedzeni. Choć minęło trochę czasu, wciąż niemile wspominają próby zorganizowania karykaturzysty na event w Zakopanem. I z podobnych prób potem zrezygnowały. Na szczęście trafiły do nas czyli Karykatury.com.

Na event w Zakopanem – karykaturzysta eventowy

Dlaczego tak się dzieje? Chodzi o przeświadczenie, że jeśli Zakopane, to Krupówki, a tu są zawsze karykaturzyści. I żaden problem, żeby karykaturzystę ulicznego z Krupówek szybko ściągnąć na firmowy event do hotelu w Zakopanem. Albo na góralskie wesele w Zakopanem lub na Podhalu.

Jeśli naprawdę chcesz mieć karykaturzystę na evencie w Zakopanem i okolicach, nie licz na karykaturzystów ulicznych. Szukaj profesjonalnych, sprawdzonych i solidnych karykaturzystów eventowych. Mobilnych czyli bez problemu przemieszczających się po kraju, aby rysować na różnych eventach, m.in. w Zakopanem, Wiśle, Bielsku Białej, Cieszynie, Nowym Sączu i innych miejscach, nie tylko na południu Polski. Pamiętaj równocześnie, że ci najlepsi wiele terminów mają zajętych, szczególnie soboty i atrakcyjne daty w kalendarzu, nawet z ponad rocznym wyprzedzeniem. Co więc zrobić? Po prostu skontaktuj się z Karykatury.com. Jeśli termin mamy jeszcze wolny, a ty zaakceptujesz nasze rozsądne, rynkowe stawki – wkrótce się spotkamy.

karykaturzysta na wesele karykatury

Firmowy event i wesele Zakopane. I nie tylko Zakopane. Jednemu z najszybszych karykaturzystów świata na taką dowcipną karykaturę wystarczy… 100 sekund.

Zakopane. Karykaturzysta na wesele

Atrakcje na wesele w Zakopanem? Może znakomity karykaturzysta? Jeszcze jeden przykład na to, że mnóstwo osób uważa, że jeśli karykaturzysta – to Zakopane i Krupówki. Do Karykatury.com zatelefonowała para młodych ludzi, którzy za kilka miesięcy planują ślub i wesele. Właśnie są w Zakopanem i niestety na Krupówkach nie ma żadnego karykaturzysty. A ponieważ są młodzi – komórka do ręki, Internet, wyszukiwarka i szybko trafiają do fachowca. Okazuje się, że ich wesele bynajmniej nie będzie w Zakopanem. Nawet nie będzie w południowej Polsce. Ale byli przekonani, że Zakopane i Krupówki, to najlepsze miejsce w kraju, w którym załatwią sobie wymarzonego karykaturzystę na wesele. Krótka rozmowa i zrozumieli jak to jest.

Klienci Karykatury.com

Jeden z e-maili, jakie ostatnio otrzymaliśmy: Dzień dobry. Potrzebuję 2 karykatury ze zdjęcia. Czy można Was spotkać na Krupówkach w Zakopanem w dniach XX-XX? Wtedy będę w Zakopanem i możemy się spotkać.

Odpowiadamy: jeśli chcesz zamówić karykaturę i otrzymać ją gotową jak najszybciej, sugerujemy zeskanować zdjęcia i przesłać je do nas e-mailem. Wcale nie musisz specjalnie jechać do Zakopanego, aby dostać wymarzoną karykaturę. O wiele szybciej będzie załatwić wszystko Internetem i odebrać karykaturę od kuriera, który już nazajutrz od wysłania dostarczy ci ją, niezależnie od tego gdzie mieszkasz. Od tego gdzie w tej chwili przebywasz i jaka jest obecnie pora roku. Karykaturzystów na Krupówkach można spotkać w wakacje, ale w zimie gdy jest mróz i pada śnieg, raczej żaden karykaturzysta nie marznie, siedząc na swoim krzesełku w oczekiwaniu na klientów. W ziemie raczej trudno spotkać karykaturzystę na Krupówkach w Zakopanem. Może wtedy karykaturzyści jak niedźwiedzie, zapadają w sen zimowy? 😉

karykaturzysta Zakopane karykatury

Karykaturadek – maskotka Karykatury.com.   Karykaturzysta Zakopane

Karykaturzysta i Zakopane – autentyczna anegdota

Rysowałem karykatury na żywo na jednej z wielu imprez i jak to często bywa, zagadała mnie jedna z rysowanych osób. Pani grzecznie spytała:
– Czy jest pan karykaturzystą z Zakopanego?
– A dlaczego pani pyta?
– Bo często podróżuję po Polsce, odwiedzam różne miasta i tylko w Zakopanem widzę karykaturzystów. Pan na pewno musi być z Zakopanego!

Faktycznie, ulica Krupówki w Zakopanem wielu Polakom kojarzy się z karykaturzystami. Wielu jest święcie przekonanych, że Zakopane – to zagłębie karykaturzystów. Mieszka ich tu wielu i wciąż rysują karykatury na Krupówkach, w nieprawdopodobnych ilościach. Dlatego jeśli gdziekolwiek w Polsce widzą karykaturzystę wydaje im się, że przybył tu z Zakopanego. A poza tym na pewno jest… góralem.

karykatury wesele atrakcja weselna karykatury na żywo karykatura

Karykaturzysta Zakopane – karykatury na żywo  atrakcja na wesele i firmowy event

A co aktualnie z artystami na Krupówkach?

Zakopane od dawna planowało uporządkować wszystko, co działo się na Krupówkach. W czerwcu 2016 r. weszły w życie przepisy, które porządkują wiele spraw. Uchwała o Parku Kulturowym w przestrzeni Krupówek mówi, że z tego deptaku mają zniknąć szpecące reklamy i handel obnośny. Handlowcy jednak się nie poddają i zapowiadają walkę w sądzie – tak pisano o tym w połowie 2016 r.

Władze Zakopanego postanowiły wprowadzić limit osób prowadzących działalność artystyczną na Krupówkach; chodzi m.in. o karykaturzystów. Mówiło się o 15. artystach, w tym 5. karykaturzystach i 5. portrecistach.

Próba uporządkowania wszystkiego, co szpeci Krupówki, była podejmowana od kilku lat. W połowie 2014 r. władze Zakopanego miały dość pamiątkarskiej i artystycznej tandety i postanowiły, że będą tu promowani handlowcy i artyści mający związek z kulturą zakopiańską i góralską. Jak donosiły media, wiele osób narzekało na „mafię maskotkową” czyli kilkanaście osób, które przebrane za różne postacie nie mające nic wspólnego z Zakopanem i Tatrami, nachalnie oferowało przechodniom możliwość sfotografowania się z nimi za pieniądze. Niektórym nie podobali się artyści uliczni, w tym pracujący tu sezonowo karykaturzyści, portreciści i ich kramiki. Żartowano, że pozostaną tylko ci, którzy będą oferować swoje usługi w strojach góralskich.

Jak powiedzieli Gazecie Krakowskiej karykaturzyści rysujący na Krupówkach, na karykaturach zbytnio nie zarabiają. Co innego ci, którzy sprzedają w pobliżu lody. – W ciągu ostatnich lat ceny poszły w górę, a ja za swoje prace biorę tyle samo – poskarżył się jeden z karykaturzystów, który za narysowanie całej postaci bierze 30 złotych, za narysowanie głowy 20 złotych, a dla dzieci z wycieczek szkolnych ma specjalną cenę: 10 złotych.

karykaturzysta karykatury karykatura

Karykaturzysta Zakopane: (c) Szczepan Sadurski / karykatury.com

O autorze: W minionych 10. latach stworzył kilkadziesiąt tysięcy karykatur, nie tylko w Europie. Po jednej z imprez w Nowym Jorku prasa pisała, że jest jednym z najszybszych karykaturzystów świata. Jest też znanym rysownikiem prasowym; opublikował kilka tys. rysunków w Szpilkach i w wielu innych czasopismach. Rysuje dla agencji reklamowych i w programach telewizyjnych. Jego rysunki znajdziesz w książkach i podręcznikach szkolnych. 

Karykaturzysta Zakopane i dowcip

Na Krupówkach w Zakopanem artysta rysuje turystom karykatury. Artysta nosi nazwisko znanego pisarza. Po wykonaniu karykatury jakiś turysta pyta go:
– Naprawdę pan nazywa się Henryk Sienkiewicz? To znane nazwisko!
– Dziękuję panu! – odpowiada karykaturzysta. – Od trzydziestu lat maluję tu portrety ludziom z całej Polski. Nic więc dziwnego, że w końcu stałem się sławny.

Wybrane hotele Zakopane. Zgadnij, w których rysowaliśmy już karykatury na żywo

Hotel Mercure Kasprowy – Szymaszkowa, 34-500 Zakopane
Nosalowy Dwór – ul. Oswalda Balzera 21d, 34-500 Zakopane
Hotel Nosal – Jaszczurówka-Bory 9C, 34-500 Zakopane
Aries Hotel & Spa – ul. Mariusza Zaruskiego 5, 34-500 Zakopane
Grand Hotel Stamary – ul. Tadeusza Kościuszki 19, 34-500 Zakopane
Willa Bór Zakopane – ul. Jagiellońska 6, 34-500 Zakopane
Hotel Tatra – Cyrhla 34, 34-500 Zakopane
Apartamenty Szklane Domy – Ciągłówka 6A, 34-500 Zakopane
Hotel Murowanica – ul. Przewodników Tatrzańskich 6, 34-500 Zakopane
Hotel Dwór Karolówka – Chłabówka 1, 34-500 Zakopane
Villa Vita – ul. Krupówki 2, 34-500 Zakopane
Carlton, pensjonat – ul. Grunwaldzka 11, 34-500 Zakopane
Willa Excelsior – ul. Grunwaldzka 9, 34-500 Zakopane
Hotel Willa Pod Skocznią – ul. Józefa Piłsudskiego 59a, 34-500 Zakopane
Hotel Czarny Potok – ul. Kazimierza Tetmajera 20, 34-500 Zakopane
Hotel & Restauracja Wersal – ul. Kazimierza Tetmajera 14 a, 34-500 Zakopane
Hotel Kasprowy Wierch – ul. Krupówki 50b, 34-500 Zakopane
Hotel Boruta – ul. Tytusa Chałubińskiego 28, 34-500 Zakopane
Hotel Logos – ul. Grunwaldzka 10, 34-500 Zakopane
Fian – ul. Tytusa Chałubińskiego 38, 34-500 Zakopane
Aparthotel Bellamonte – ul. Kaszelewskiego 7, 34-500 Zakopane

Szczepan Sadurski satyryk karykaturzysta telewizja

W karykaturzyście rysującym właśnie karykatury na zamkniętej imprezie firmowej niektórzy rozpoznają Szczepana Sadurskiego, znanego z prasy i programów telewizyjnych

.
Dowcipy o góralach

•  •  •
Do starego bacy przychodzi juhas i pyta na czym Ziemia stoi.
– Ona stoi na trzech betonowych filarach.
– A na czym stoją te filary?
– No, na takiej betonowej płycie.
– A na czym stoi ta płyta?
– Oj juhasie, juhasie! Cosik mi sie zdaje, żeś przyszedł nie po nauki, ino żeby dostać po pysku.

•  •  •
Zakopiańskimi Krupówkami idzie góral, a za nim biegnie pies. Nagle do górala podchodzi policjant.
– Baco, czemu idziecie z psem bez smyczy i bez kagańca?
– To nie mój pies.
– Jak to, przecież idzie za wami!
– Ejże, on się tak samo do mnie przyczepił, jak i wy.

•  •  •
Turyści idący z Zakopanego zobaczyli gazdę siedzącego bezczynnie nad potokiem.
– Gazdo, co robicie?
– Łowię ryby.
– Przecież nie macie wędki.
– I co z tego?
– To pokażcie jak łowicie.
– Jak postawicie flaszkę, to pokażę.
Turyści wyjęli z plecaka pół litra wódki i wypili z gazdą.
– No to teraz gazdo pokażcie jak to robicie. Dużo już złowiliście?
– Tym sposobem, to już piątą flaszkę.

karykatury ze zdjęć karykatura na prezent

Karykatury.com – rysujemy też karykatury ze zdjęć na prezent

•  •  •
Bacy zajętemu wypasem stada owiec, zginął gdzieś baran. Szukał go przez cały dzień, szukał, aż w końcu położył się w stogu siana i zasnął. Po jakimś czasie przyszło dwoje turystów i w tym samym stogu zaczęli się kochać.
– Hanka, tak cię kocham, że widzę w tobie cały świat!
Baca:
– Panie, a nie widzicie tam gdzie mojego barana?

•  •  •
Zakopane. Siedzi baca na przyzbie i patrzy na idącą ścieżką Jagnę.
– Chodź no Jagna, pochędożymy.
– Co wy baco, do kościoła idę!
Po kilku minutach Jagna wraca.
– Wicie baco, take se myślę… Kościół stał i stać bedzie, a z wami, to różnie bywa…

•  •  •
Siedzi baca nad strumieniem i pierze kota. Zauważa to jeden z turystów i mówi:
– Baco, kotów się nie pierze!
– A co wy tam wicie…
Po jakimś czasie turysta wraca, widzi bacę, a obok niego martwego kota z wubałuszonymi oczami.
– A nie mówiłem, baco, że kotów się nie pierze?
– Pierze się, pierze, ino sie nie wykręca.

•  •  •
Góral spod Zakopanego mówi do turystów:
– W tym miejscu w dawnych czasach zbójcy napadali na podróżnych i niemiłosiernie ich grabili.
– A teraz? – pyta jeden z turystów.
– Teraz stoi tu luksusowy hotel.

•  •  •
Szef jednego z tatrzańskich schronisk wywiesił na drzwiach wejściowych ogłoszenie: „Turyści udający się w góry bez przewodnika proszeni są o regulowanie rachunku z góry”.

•  •  •
Na rynku w Nowym Sączu baca wymachuje szmatą na długim kiju. Turysta pyta:
– Baco, co robicie?
– Żyrafy przeganiam.
– Przecież w Nowym Sączu nie ma żyraf.
– No widzicie!

•  •  •
Góral z Zakopanego pojechał załatwić sprawę w ważnym warszawskim urzędzie. Ponieważ sekretarka nie chciała go wpuścić do gabinetu, wykrzyknął:
– Pani nie wie, co ja za jeden! Jestem szwagrem Pana Boga!
Po tych słowach sekretarka wpuściła go do ministra, a góral szybko załatwił swoją sprawę. Na końcu minister pyta:
– Baco! Powiedzcie, jak to możliwe, że jesteście szwagrem Pana Boga?
– Nooo… Były dwie siostry. Jedną, kiedy pomarła, wziął Pan Bóg, a drugą – ja.

Dowcipy za zgodą: miesięcznik Dobry Humor, Wydawnictwo Superpress

Słowniczek dla ceprów

1. Ulica Krupówki w Zakopanem
Krupówki, to reprezentacyjna ulica w centrum Zakopanego. Zaczynają się na skrzyżowaniu z ul. Nowotarską i ciągną ponad kilometrowym deptakiem na południe. Są przedłużeniem ulicy Zamoyskiego. Wzdłuż Krupówek znajduje się wiele sklepów, restauracji, poczta, a także: Muzeum Tatrzańskie im. dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem, Dworzec Tatrzański, hotele: Litwor, Gromada-Gazda i Sabała, siedziba zarządu przedsiębiorstwa Polskie Koleje Linowe, neoromański kościół parafialny pod wezwaniem Świętej Rodziny. Na Krupówkach można m.in. zamówić przejazd dorożką, robić sobie zdjęcie z misiem oraz skorzystać z usług jednego z karykaturzystów i portrecistów. W połowie ulicy Krupówki rozciąga się widok na Giewont.

2. Zakopane
Miasto w województwie małopolskim, siedziba powiatu tatrzańskiego. Jest największym ośrodkiem miejskim w bezpośrednim otoczeniu Tatr, dużym ośrodkiem sportów zimowych. Jest nazywane nieformalnie zimową stolicą Polski. W granicach administracyjnych miasta znajduje się także znaczna część Tatrzańskiego Parku Narodowego. Według liczby mieszkańców (ok. 27 tysięcy – dane z 2010 r.) Zakopane jest drugim co do wielkości po Nowym Targu miastem Podhala. Dzielnice Zakopanego: Centrum, Kasprusie, Skibówki, Krzeptówki, Mraźnica, Buńdówki, Spadowiec, Bogówka, Bystre, Jaszczurówka, Antałówka, Olcza, Toporowa Cyrhla, Gubałówka, Harenda, Kuźnice, Bilinówka, Chłabówka.

Pod koniec XIX wieku Zakopane stało się ośrodkiem kulturalnym, odwiedzanym (lub zamieszkanym) przez takie sławne postacie polskiej kultury jak: Henryk Sienkiewicz, Władysław Orkan, Stanisław Witkiewicz, Stefan Żeromski, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Jan Kasprowicz, Mieczysław Karłowicz, Karol Szymanowski, Stanisław Ignacy Witkiewicz. Stanisław Witkiewicz (ojciec) jest autorem tzw. stylu zakopiańskiego (zwanego też od jego nazwiska witkiewiczowskim) w budownictwie. Od 2002 roku rokrocznie na Wielkiej Krokwi w Zakopanem odbywa się Puchar Świata w skokach narciarskich. Wielokrotnie odbywał się także Puchar Świata w kombinacji norweskiej.

3. Tatry
Najwyższe pasmo w łańcuchu gór Karpat. Tatry leżą w Łańcuchu Tatrzańskim, w Centralnych Karpatach Zachodnich. Powierzchnia Tatr wynosi 785 km kwadratowych, z tego około 175 km² (22,3 %) leży w granicach Polski. Długość Tatr, mierzona od południowo-zachodnich podnóży Ostrego Wierchu Kwaczańskiego (1128 m) do wschodnich podnóży Kobylego Wierchu (1109 m), wynosi w linii prostej 57 km. Tatry są objęte ochroną przez ustanowienie na ich obszarze polskiego Tatrzańskiego Parku Narodowego i słowackiego Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz przynależności do Światowej Sieci Rezerwatów Biosfery UNESCO. Tatry dzielą się na: Tatry Zachodnie, Tatry Wschodnie, Tatry Wysokie i Tatry Bielskie.

4. Podhale
Region kulturowy w południowej Polsce u północnego podnóża Tatr, w dorzeczu górnego Dunajca z wyłączeniem obszarów leżących na prawym brzegu Białki i prawym brzegu Dunajca, poniżej ujścia Białki. Podhale zajmuje środkową część Kotliny Podhala, na południu wkracza w Tatry. Największe miejscowości Podhala: Nowy Targ (historyczna stolica Podhala), Czarny Dunajec, Ludźmierz, Zakopane, Biały Dunajec, Szaflary, Białka Tatrzańska, Bukowina Tatrzańska, Poronin, Chochołów, Witów i Gronków.

Zobacz też: karykaturzysta na weselu