Kto zatrudnia karykaturzystę na wesele

karykaturzysta na wesele atrakcje weselne karykatury na żywo rysowanie

Dziś w blogu karykatury.com postanowiliśmy podzielić się naszymi informacjami na temat zatrudnienia karykaturzysty eventowego na wesela. Kto i dlaczego zaprasza karykaturzystę na wesele?

Niespodzianka

Karykaturzysta na weselu, to wciąż rzadka i wyjątkowa atrakcja uroczystości weselnych w Polsce. Ale to się zmienia. Na weselno-ślubnych blogach oraz w magazynach dla nowożeńców coraz częściej pojawiają się informacje na ten temat. Ta atrakcja została dostrzeżona przez branżę i dowiaduje się o niej coraz więcej potencjalnych klientów.

Karykaturzysta zwykle jest niespodzianką, o której goście wesela dowiadują się w ostatniej chwili. Tak czy inaczej, dobry karykaturzysta eventowy już po pierwszym wykonanym obrazku przekonuje stojących obok obserwatorów, aby też zobaczyli swój wizerunek „w krzywym zwierciadle”.

Nie tylko panna młoda

Najczęściej na pomysł zaproszenia karykaturzysty na wesele wpadają przyszli małżonkowie. Słusznie, to ich wieczór życia i najlepiej aby o takich sprawach decydowali właśnie oni. Trochę rzadziej na tej pomysł wpadają ich rodzice. I bywa, że karykaturzysta jest niespodzianką od rodziców dla… nowożeńców. Podobnie jak wtedy, gdy karykaturzystę zatrudnia np. jeden ze świadków państwa młodych. To niecodzienny prezent od niego dla państwa młodych, a przy okazji także dla gości wesela.

karykatura karykatury karykaturzysta

3-minutowe karykatury na weselu – przykłady z Karykatury.com

Dlaczego karykaturzysta

No właśnie. Co powoduje, że ktoś decyduje się na zaproszenie karykaturzysty eventowego na uroczystość weselną? Jak każda dodatkowa atrakcja, przede wszystkim chodzi o zapewnienie dobrej zabawy gościom wesela. O to, aby bawili się jeszcze lepiej.

Osoby, które decydują się na karykaturzystę, a nie na jedną z innych potencjalnych atrakcji weselnych, to osoby szukające czegoś nowego i wyjątkowego. Szereg weselnych atrakcji to standard i gości wesela trudno zadziwić. Tymczasem dobry, profesjonalny karykaturzysta eventowy, to gwarancja świetnej zabawy.

Poza tym karykatura, to wyjątkowa pamiątka po weselu. Każdy na pewno zapamięta gdzie, kiedy i w jakich okolicznościach została stworzona taka dowcipna podobizna. Szczególnie, jeśli obok będzie np. pieczątka okolicznościowa z datą i imionami pary młodej.

Kto nie zaprosi karykaturzysty

1. Przede wszystkim ten, kto o tej atrakcji jeszcze nie słyszał. Skoro jest mnóstwo osób, także z branży weselnej (zespoły, DJ-e, fotografowie) nigdy nie słyszało, że na wesele można zatrudnić karykaturzystę, tym bardziej nie ma o tym pojęcia mnóstwo innych ludzi.

2. Kwoty wydane na ślub i wesele już i tak poważnie nadszarpnęły budżet państwa młodych i ich rodzin, więc są tacy, którzy nie myślą o zapewnieniu dodatkowych atrakcji dla gości. Każdy nadprogramowy wydatek jest „zbędnym”, dodatkowym kosztem bez którego wesele i tak się odbędzie. W każdym razie co najmniej połowa zapytań kierowanych e-mailem do Karykatury.com w tej sprawie, nie kończy się nawiązaniem współpracy. Wprawdzie był wstępny pomysł aby zaprosić karykaturzystę, jednak cena okazuje się wyższa od oczekiwanej. Albo państwo młodzi rezygnują, albo szukają okazyjnie taniego amatora, rysującego niepodobne do nikogo potworki. To już lepiej faktycznie zrezygnować.

3. Być może niektórzy wciąż karykaturę traktują jako uliczną sztukę dla ludu, która nie sprawdzi się na eleganckim weselu. Jeśli tacy są – karykaturzysta z Karykatury.com z pewnością szybko rozwiałby te obawy. Warto zacząć myśleć mniej stereotypowo. Uliczny karykaturzysta tworzący jedną karykaturę przez 15-20 minut to jedno, a szybki karykaturzysta eventowy, to coś zupełnie innego.

Jak zaprosić świetnego karykaturzystę eventowego na wesele?
> Po więcej informacji zapraszamy tutaj