Karykaturzysta na wesele – raczej kiepskie opcje

karykaturzysta na weselach karykatury na żywo wesele atrakcja

W branży eventowej i weselnej działamy od lat. Wiemy, co związane z rysowaniem karykatur na żywo się podoba i co najlepiej sprawdza. Często doradzamy lub odradzamy (jeśli jakiś pomysł jest kiepski). Zdarzają się jednak pomysły, które wydają się mam dosyć dziwne. Dowiadujemy się o nich od nowo poznanych osób, które miały styczność z usługą karykaturzysty, rysującego na weselu karykatury gości. Oto dwie nieznane nam dotąd opcje. Karykaturzysta na weselach

Płatne karykatury na weselu

Karykatura dla pary młodej była (prawdopodobnie) „w cenie” oferty weselnej miejsca, w którym odbywało się wesele, w mieście na „B”. Nie wiedzieliśmy efektu, więc nie wiemy czy było to wykonanie profesjonalne. To, co było później, nie było miłe do gości weselnych. Powodowało zdziwienie, irytację, nawet zdenerwowanie, więc raczej nie zapamiętają tego wesela dobrze. Otóż po wykonaniu karykatury pary młodej, artysta zapraszał gości wesela do swojego stanowiska. Gdy obrazek był gotowy, narysowana para ze zdziwieniem dowiadywała się, że usługa jest płatna i ile ona kosztuje (a nie była to cena skromna). Ze zdziwieniem, bo gdy siadali do karykaturzysty, ten nic nie wspominał o zapłacie. Pytanie o cenę obracał w żart, dając do zrozumienia, że karykatura dla każdego będzie gratis.

Każdą pracę należy uhonorować (zapłacić) i pracą jest także rysowanie karykatur. Jednak uważamy, że obciążanie gości (którzy już dali państwu młodym prezent lub kopertę z pieniędzmi), jest nie na miejscu. Skoro wykonanie karykatury pary młodej miało być reklamą karykaturzysty i okazją do tego, aby tego wieczora zarobił (czyli każda kolejna karykatura miała być płatna), każdy powinien o tym wiedzieć. Każdy, zanim zasiądzie przed karykaturzystą do pozowania. Tajemnicze, żartobliwe zbywanie pytania o zapłatę przez karykaturzystę, nie świadczy o nim dobrze.

Tak czy owak, zdecydowanie odradzamy zapraszania karykaturzysty po to, aby na weselu mógł sobie dorobić. W karykatury.com zawsze za zaproszenie karykaturzysty i za jego pracę płaci konkretna osoba (grupa osób), a każda stworzona karykatura jest potem bezpłatna. To gwarancja, że goście wesela nie będą zbulwersowani sytuacją. Nikt nie lubi być oszukiwanym.

profesjonalny karykaturzysta w Internecie karykatury na żywo

Profesjonalny, szybko rysujący karykaturzysta, to ozdoba każdego wesela. Karykaturzysta na weselach

Hurtowe karykatury komputerowe

O innym, dosyć oryginalnym (dziwnym?) sposobie uwiecznienia twarzy gości wesela, dowiedzieliśmy się w centralnej Polsce, w innym mieście na „B”. Każdego wchodzącego na salę ktoś fotografował, a potem w ustronnym miejscu siadał do swojego komputera. Po zrzuceniu zdjęć na dysk i wykadrowaniu twarzy, dodawał do nich (podobno) zabawne, małe korpusiki ludzkie, dla każdego takie same. W ten sposób powstały niby-karykatury, w każdym razie pamiątka, która potem wręczana gościom wesela.

Karykaturzysta na weselach. A może po prostu karykatury?  

Jak widać, różne są sposoby na atrakcję weselną, kojarzące się z rysowaniem karykatur. Różne sposoby na pamiątkę dla gości wesela oraz na zarobek dla mniej lub bardziej utalentowanego twórcy.

W karykatury.com sprawa jest jasna: każdy chętny przez 4 godziny (chyba że uzgodniono dłużej) ma możliwość skorzystania z talentu karykaturzysty. Wystarczy przed nim usiąść i krótko pozować, z uśmiechem na ustach. Wszystko jest dla gości bezpłatne – czyli nikt nie musi za swoją karykaturę płacić.

Zawsze jest mnóstwo śmiechu, zabawy, zadowolenia, niekiedy wręcz zachwytu i podziwu, na widok swojego dowcipnego portretu. Tak zawsze się sprawdzało i będzie się sprawdzać, więc nie zamierzamy tego zmieniać. Czy to wesele w górach czy nad morzem, na Śląsku, Podkarpaciu czy Mazurach – sprawiamy radość gościom wesela. A jeśli ktoś ma inny, sprawdzony sposób i ludziom to się podoba – można to robić inaczej. Pod warunkiem, aby osobom rysowanym to się podobało i nie wiązało się ze stresem.

Karykaturzysta na weselach w (c): Karykatury.com