Nasze karykatury na 50-lecie Polityki

karykatury polityka karykaturzyści Polityka dziennikarze z karykaturami na scenie

Karykatury polityków

Realizujemy wiele ciekawych zleceń, także dla mediów. W grudniu 2004 r. nasze karykatury polskich polityków można było zobaczyć w rozrywkowym programie Ciao Darwin (TVN), w którym politycy rywalizowali ze sportowcami. O niedawno zrealizowanym zleceniu dla wydawcy tygodnika Polityka przeczytaliśmy w najnowszym numerze Polityki.

Na bal z okazji 50-lecia Polityki który odbył się 16 lutego 2007 wyprodukowano specjalne maski, na których były twarze 18 znanych osób. Karykatury polityków polskich (m.in. Kaczyński, Wałęsa, Kwaśniewski, Gronkiewicz-Waltz), zagranicznych (Putin, Bush), jak i dziennikarzy tygodnika (Paradowska, Passent, Żakowski).

Maski wykonano na podstawie karykatur stworzonych przez nas specjalnie na tę okazję. Każda twarz powstała w dwóch wersjach: en face i profil. Uczestnicy imprezy bawili się, mając te maski założone na twarze, choć na pewno nie przez cały czas.

Ponadto podczas gali wręczono karykatury wykonane przez Szczepana Sadurskiego. Otrzymało je kilku dziennikarzy Polityki, m.in. Jacek Żakowski, Janina Paradowska, Daniel Passent i Jerzy Baczyński.

Uroczystość miała miejsce w salach Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie nie przez przypadek, gdyż tu w 1957 r. była pierwsza siedziba redakcji. Przybyli m.in. dziennikarze różnych mediów i przedstawiciele agencji reklamowych, w sumie blisko 700 osób.

Na ilustracji: fragment jednej z ze stron Polityki, nr 8 (2593) z 24 lutego 2007, widać 3 oprawione przez nas karykatury oraz jedną z masek

Przeczytaj też:

Eventy. Artysta estradowy czy karykaturzysta?
Jeszcze kilkanaście lat temu, gdy biznes eventów miał się dobrze, choć wciąż w Polsce raczkował, nie było karykaturzystów specjalizujących się w rysowaniu karykatur na eventach. Kandydatów na rysowanie szukano na rożne sposoby (powstawały dopiero pierwsze strony www takich artystów). Ale nawet obecnie nie jest lepiej i w wielu agencjach eventowych wciąż nie słyszano o tym, że na event można zaprosić karykaturzystę.
>> Cały tekst

Rocznica ślubu i urodziny – karykatury na żywo
Honorarium dla karykaturzysty liczone jest od ilości godzin, podczas których rysuje na imprezie (najczęściej 4 – to zależy od uzgodnień i liczby uczestników imprezy). Do tej kwoty dojdzie koszt dojazdu i noclegu – w zależności od odległości jaką musi przejechać na imprezę i pory dnia (zwykle to imprezy wieczorne, więc czasem potrzebny jest też nocleg). Chyba, że do domu ma blisko. Dodajmy przy okazji, że rysujemy w całej Polsce, więc jeśli termin mamy wolny i zaakceptujesz nasze standardowe stawki – wkrótce się spotkamy!
>> Cały tekst

Marketing bankowy i karykaturzysta
– Poszedłem do banku, a (niezależnie od sprawy którą tam miałem załatwić) wróciłem do domu z sympatyczną, niespodziewaną pamiątką. Dla klienta banku to miłe i na pewno zostanie przez niego pozytywnie zapamiętane. Dla banku – jedna z wielu okazji, aby dotrzeć z pozytywnym przekazem oraz z ofertą do klientów.
>> Cały tekst

Profesjonalny karykaturzysta czy miejscowy plastyk?
Część klientów decyduje się na zatrudnienie niedoświadczonego amatora o skromnym talencie, mozolnie rysującego ledwie kilka karykatur w godzinę tylko dlatego, bo… mieszka bliżej miejscowości, w której organizowana jest impreza. Dla decydentów niektórych firm miejsce zamieszkania karykaturzysty jest ważniejsze niż poziom artystyczny wykonywanych karykatur i liczby osób które mogą zostać narysowane.
>> Cały tekst