Karykatura na rocznicę ślubu

karykatura rocznica ślubu prezent

Jeden z częstych powodów, dla którego klienci zgłaszają się do Karykatury.com, jest rocznica ślubu. Dowolna rocznica, choć często wyjątkowa, bo okrągła: 10, 20 lat od zawarcia związku małżeńskiego. Rocznic w każdym związku jest znacznie więcej i wcale nie trzeba czekać na rocznicę 10 czy 20 lat, aby zamówić zabawną karykaturę.

Gdy słyszymy hasło „rocznica ślubu” – już wiadomo, że na planszy mają być narysowane dwie osoby. Jaka to będzie scenka, decydujemy wspólnie z klientem, zwykle podczas rozmowy telefonicznej. Karykatura na rocznicę ślubu może być obrazkiem dosyć sztampowym (bo niewiele mamy informacji o osobach które mają zostać uwiecznione poza faktem, że ileś tam lat żyją w związku małżeńskim). Albo obrazkiem bardziej rozbudowanym, dzięki którym oglądający dowie się czegoś więcej o naszej parze.

Sytuacja jest znacznie łatwiejsza niż w przypadku zamówienia karykatury np. z okazji 18-ych urodzin. Młode osoby często nie mają skonkretyzowanych zainteresowań i nie wiedzą, czym chciałyby zajmować się w dorosłym życiu. Osoby dojrzałe, żyjące od dawna w związku, mają swoje konkretne zawody i zainteresowania.

Zdarza się, że celebrowanie rocznicy odbywa się co roku. Na uroczystość zapraszani są rodzina i znajomi. Osoby zaproszone przybywają z prezentem. A co bardziej ucieszy małżeństwo, jeśli nie widok wspólnej, sympatycznej karykatury? A raczej wesołego portretu, bo ten obrazek nie może jubilatów ośmieszać lub budzić mieszanych uczuć. Ma im sprawić radość. Dlatego tak ważny jest wybór autora. Należy obejrzeć przykłady jego prac i w wyborze karykaturzysty nie kierować się wyłącznie niską ceną, jaką oferuje. Niska cena jak wszyscy wiemy, zwykle idzie w parze z niską jakością towaru. W tym wypadku niska jakość, to m.in. niepodobne (!) twarze, które zostały narysowane / namalowane z przesłanych zdjęć. Nie ma nic gorszego, niż zażenowanie z widoku amatorsko narysowanej karykatury, niepodobnej do nikogo. Lepiej wręczyć okazały, dobrej jakości prezent wykonany przez doświadczonego karykaturzystę, nawet jeśli miałoby się na niego złożyć np. dwie osoby.

atrakcje na eventy firmowe

Pomysł na karykaturę

Wiele z zawodów można jakoś przedstawić (np. strażak, policjant, górnik, prawnik, inżynier, lekarz, zawodowy kierowca, i tak dalej). On lubi piłkę nożną, robi domowy alkohol, gra w szachy, wędkuje. Ona chętnie jeździ na rowerze, chodzi na siłownię, uwielbia robić zakupy. Może wspólnie żeglują, podróżują, wypoczywają na działce, jeżdżą na narty, grają w tenisa. Może mają jakiegoś zwierzaka, np. psa? Każdy na swoje zainteresowania, każdy jest wyjątkowy. Wiele z tych spraw zdolny karykaturzysta jest w stanie przedstawić.

Te sprawy warto przemyśleć, zwracając się do karykaturzysty z Karykatury.com z pytaniem o możliwość wykonania karykatury karykatury na rocznicę ślubu. Warto przypomnieć sobie to wszystko, gdyż te sprawy są istotne, a nawet mogą zdecydować o sukcesie karykatury. O tym, że ona spodoba się małżeńskim jubilatom i sprawi im jeszcze większą radość.

Niektórzy karykaturzyści dodatkowo liczą sobie za każdy element, jaki będzie narysowany na karykaturze (bo to więcej pracy). W karykatury.com każdy uzgodniony do narysowania (namalowania) element jest wliczony w standardową cenę, więc śmiało można popuścić wodzę fantazji.

Ważne. Próbując przypomnieć sobie coś o bohaterze przyszłej karykatury, nie pisz do karykaturzysty banałów, np.: „jest miły, sympatyczny, lubi się uśmiechać. Jest wspaniałym człowiekiem”. Przecież tacy są niemal wszyscy. O ile bez trudu można narysować kowboja, piłkarza czy kosmonautę – pomyśl, czy ktokolwiek jest w stanie narysować „wspaniałego człowieka, który jest miły, sympatyczny i lubi się uśmiechać”?

Od czego zależy cena karykatury?

Może samochód, może ich konkretny dom (jeśli mamy jego zdjęcie). Ale jeśli chcielibyśmy, aby obok jubilatów pojawili się też inni członkowie rodziny (np. dzieci, wnuki) – cena wykonania planszy już wzrasta. W zależności od liczby osób, jakie mają się pojawić na obrazku oraz rozmiaru planszy. To często studzi zapały niektórych, aby karykaturzysta narysował liczną rodzinę. Cena wzrośnie nawet kilkukrotnie. Dlatego najrozsądniej jest jednak pozostać przy karykaturze dwójki jubilatów.

Ponieważ świat jest jaki jest i nie każda para legalizuje związek w USC czy kościele, wykonujemy też karykatury z okazji rocznicy związku, rocznicy poznania się.

Ile kosztuje karykatura?

Ponieważ każdy ma inne preferencje, każdemu mogą podobać się przykłady karykatur wykonanych przez różnych karykaturzystów. Do tego każdy karykaturzysta ma swoje stawki, więc po prostu nie każdego klienta stać na zamówienie karykatury u każdego karykaturzysty. Pamiętajmy jednak, że cena jaką klient płaci za karykaturę, ma spory związek z efektem. Amatorzy mają niższe stawki, ale też odpowiednio niższa jest jakość ich produkcji. Autorów z marnymi przykładami „dzieł”, oferujących niskie ceny, najrozsądniej będzie pominąć, aby uniknąć rozczarowania.

>> Jak uzyskać wycenę

Tekst: (c) Karykatury.com

karykatura karykatury karykaturzysta

Osoby które tu były, szukały: prezent na rocznicę ślubu, prezent na rocznicę ślubu dla męża, jaki prezent na 25 rocznicę ślubu, prezent na rocznicę ślubu dla żony.