Jakie zdjęcia

Przeczytaj poniższe informacje, aby powstała jak najlepsza karykatura
Karykaturadek
Podstawą namalowania (narysowania) karykatury są zdjęcia (kilka – jedno raczej nie wystarcza), które prześlesz e-mailem. Karykaturzysta wykonując karykaturę NIE ZNA osoby, nie może WYOBRAZIĆ sobie czyjegoś wyglądu. Podobieństwo oddaje TYLKO na podstawie tego, co widzi na zdjęciu. Im lepsze zdjęcia wyślesz – tym lepsza, bardziej podobna do rzeczywistej osoby, będzie karykatura. To od Ciebie czyli od dobrych zdjęć które wyślesz, zależy sukces karykatury. Od ciebie głównie zależy czy osoba uwieczniona na karykaturze będzie podobna tylko do jednego ze zdjęć, czy do osoby której wręczasz karykaturę. 

Od razu prośba: nie zniechęcaj się, jeśli za pierwszym razem napiszemy, że zdjęcia które przesłałeś są nieodpowiednie. Nie obrażaj się na naszą prośbę o wyszukanie lepszej jakości zdjęć. Jesteśmy pewni, że na dobrej karykaturze zależy Ci nie mniej, niż NAM. Uwierz fachowcom: bez dobrych zdjęć NIE będzie dobrej karykatury. Pomóż artyście w stworzeniu prezentu, który sprawi autentyczną radość osobie obdarowanej.

1

NIE. Wielkie zdjęcie, malutka postać, którą ledwo widać. Twarz niewidoczna, a co dopiero szczegóły twarzy?…
2

NIE. Wśród tłumu twarz osoby, którą trzeba narysować. No, chyba że zdjęcie jest ogromnej rozdzielczości (znakomity aparat fotograficzny) i po wykadrowaniu zbędnych fragmentów twarz będzie naprawdę widoczna w całości oraz wyraźna.

3
NIE.
Część twarzy zasłonięta przez inne osoby, budynki, rośliny. Chyba, że jest to jedno z kilku zdjęć, które nam wysyłasz i te inne są odpowiednie.

4

NIE. Część twarzy zasłonięta przez czapkę, dłoń, itp. Nie widać oczu, włosów, podbródka, uszu… Widać tylko część twarzy. To zbyt mało, aby stworzyć karykaturę podobną do konkretnej osoby.

6

NIE. Twarz smutna. Z takiej twarzy na 99,9% procent nie da się narysować twarzy uśmiechniętej, sympatycznej. Chyba nie chcesz, żeby na karykaturze osoba była smutna jak na pogrzebie?

okulary
NIE. Chyba, że sponsorem karykatury jest producent okularów przeciwsłonecznych, więc zależy mu na szczególnym wyeksponowaniu produktu 😉

5

NIE. Twarz z uchwyconym na zdjęciu grymasem, dziwną miną, językiem na wierzchu, dziubkiem… Karykatura zrobiona z takiego zdjęcia nie spodoba się tej osobie i raczej nie będzie to udany prezent.

7

NIE. Twarz uchwycona na zdjęciu z góry, od tyłu (widać głównie włosy), od dołu (widać głównie brodę i włosy w dziurkach nosa). Z takiego zdjęcia nie narysuje się twarzy „z przodu”!

8

TAK / NIE
TAK – Jeśli zdjęcie jest dużej rozdzielczości, po wykasowaniu reszty sylwetki zostanie twarz z widocznymi rysami twarzy (kilkaset pixeli wysokości).
NIE – jeśli zdjęcie jest małe, więc po wykasowaniu z pliku zbędnych elementów, twarz będzie malutka czyli szczegóły będą niewyraźne.

karykatury karykatura ze zdjęcia karykaturzysta

NIE. Małe, niewyraźne zamglone zdjęcie. Skoro karykaturzysta nie widzi żadnych szczegółów – jak narysuje twarz, której nie widzi? Z wyobraźni? Sądzisz, że będzie do kogoś podobna?

9

TAK. Twarz mniej więcej z przodu, uśmiechnięta (pozytywny wyraz twarzy), ok. 1000 pixeli wysokości lub większa. Wyraźne zdjęcie. Naturalny wygląd twarzy, dobrze jeśli jeśli jest lekki uśmiech (szeroki uśmiech z wyeksponowanym kompletem zębów, nie zawsze jest dobrym pomysłem).

Zapamiętaj:

– Nie wysyłaj starych zdjęć sprzed lat, ale AKTUALNE.
– Zdjęcia ze stron internetowych i mediów społecznościowych najczęściej są zbyt małe czyli nie nadają się. Ale bywają wyjątki.
– Zdjęcia wykonane telefonem komórkowym dosyć często są zbyt małe i słabej jakości. Ale nie zawsze, szczególnie jeśli twarz zajmuje dużą powierzchnię takiego zdjęcia.
– Jeśli jakieś zdjęcie wydaje ci się wspaniałe (wyszłam na nim pięknie) – wcale nie znaczy, że to najlepsze zdjęcie do wykonania karykatury.
– Jeśli masz dużo zdjęć – nie wysyłaj kilku przypadkowych zdjęć marnej jakości i nie pytaj: „Wystarczy?”. Wyślij NAJLEPSZE, jakie masz. Warto poświęcić nieco czasu na tym etapie, aby powstała świetna i jak najbardziej podobna karykatura. Z przypadkowych zdjęć wyjdzie przypadkowa karykatura. Chyba tego nie chcesz?

Nawet jeśli wydaje ci się, że zdjęcia które masz są rewelacyjnej jakości (bo koniecznie zależy Ci na namówieniu karykaturzysty do zrobienia obrazka) – wcale nie znaczy, że tak jest. To, czy są odpowiedniej jakości – decydujemy MY.

Jeśli uprzesz się aby zamówić karykaturę ze zdjęcia, które uznaliśmy za zdjęcie marnej jakości – zrobimy karykaturę TYLKO na Twoją odpowiedzialność. To znaczy za usługę zapłacisz z góry i jeśli po wykonaniu uznasz, że twarz na obrazku jest niepodobna czyli karykatura nie wyszła – będziesz miał pretensje tylko do siebie. Nie przysługuje Ci zwrot pieniędzy, bo swoją pracę wykonaliśmy z nie mniejszą starannością niż zwykle. Zdecydowanie odradzamy!

•   •   •
Jeśli po obejrzeniu powyższych przykładów masz wątpliwości – po prostu wyślij zdjęcia, które masz. Obejrzymy je i ocenimy czy się nadają. Jeśli nie – załatw kolejne zdjęcia (doradzimy jak!). Z powodu zdjęć czasem zdarza się, że odmawiamy wykonania karykatury.

Wyślij e-maila

>> Tu więcej informacji na ten temat

•   •   •
Rysujemy w całej Polsce: karykaturzysta Chełm / karykaturzysta Zamość / Karykaturzysta Radom / Karykaturzysta Ostrołęka / karykaturzysta Warszawa / karykaturzysta Suwałki / karykaturzysta Łomża