Karykaturzysta, to nie urzędnik – czyli jak zamówić go na imprezę

event jak zamówić karykaturzystę na imprezę

Jak zamówić karykaturzystę na imprezę?

Różni są ludzie. Mili, sympatyczny i bezpośredni albo smutasy i kołki. Ten tekst tego oczywiście nie zmieni, ale przedstawi sposób, w jaki najlepiej załatwiać sprawę z sympatycznym i doświadczonym karykaturzystą

E-mailem czy telefonicznie?

Najczęściej pierwszym kontaktem potencjalnego klienta z karykaturzystą, jest kontakt e-mailowy. Z różnych powodów była „bezpieczny”, bo jest czas na zastanowienie się. Niektórzy jednak wolą od razu porozmawiać telefonicznie, aby  niemal natychmiast otrzymać od karykaturzysty najważniejsze informacje. I przy okazji poznać cechy karykaturzysty, niekoniecznie te artystyczne.

Kontaktują się z nami osoby planujące zamówić karykaturę ze zdjęcia na prezent lub zamówić usługę rysowania karykatur na żywo na imprezie. Aby nie komplikować, skupimy się na tym drugim.

Bardzo oficjalnie czy jak do kolegi?

Pierwszy kontakt e-mailowy jest często oficjalny, konkretny i krótki. Kto, gdzie, za ile. Taka osoba oczekuje od karykaturzysty takiej właśnie odpowiedzi – szybkiej i krótkiej. Może zwyczajnie nie mieć czasu, albo chce „odbębnić” sprawę i szybko mieć ją z głowy.

Często okazuje się, że sympatyczna, bezpośrednia i dłuższa odpowiedź karykaturzysty przez „oficjalnego” klienta traktowana jest jako natarczywa. Potencjalnemu klientowi wydaje mu się, że może karykaturzystę traktować z wyższością. Miła, wykraczająca poza oficjalny schemat odpowiedź powoduje, że taki klient może uważać, iż karykaturzyście bardzo zależy na zleceniu. Nie, że także jest zapracowaną i zajętą osobą i chciała profesjonalnie oraz niesztampowo odpowiedzieć. Tymczasem karykaturzysta nie jest przez taką osobą traktowany jako partner, lecz usługodawca, osoba gorsza. A tego – uwierz, żaden artysta nie lubi.

event jak zamówić karykaturzystę na imprezę

Jak zamówić karykaturzystę na imprezę? Nie krępuj się pytać, nie traktuj zbyt oficjalnie i zaufaj doświadczeniu

Karykaturzysta na imprezie

Karykaturzyści z karykatury.com uświetnili ponad pół tysiąca imprez firmowych i prywatnych w Polsce i nie tylko. Tworzenie z góry symbolicznej, mentalnej bariery, która oddzieli uczestników eventu od tych, którzy są tu aby „zarabiać”, to często kiepski pomysł. Są to najczęściej imprezy rozrywkowe, więc tworzenie bariery „stąd-dotąd”, wszystko ma być oficjalne, nie służy luźnej atmosferze imprezy oraz miłej zabawie uczestników. Zatrudniasz karykaturzystę, aby wszyscy bawili się jeszcze lepiej, prawda? Postaraj się, aby tak się faktycznie stało.

Karykaturzysta nie jest od tego, żeby sprzątać, pilnować ubrań w szatni, lub podawać potrawy. Nie jest anonimową osobą obsługującą fotobudkę. Jego talent i praca są (powinny być) ważnymi elementami, tworzącymi miłą atmosferę imprezy. On pracował przez wiele lat, aby swój talent zaprezentować na twojej imprezie.

Jeśli organizator eventu tego nie rozumie, jest kiepskim lub po prostu niedoświadczonym organizatorem. Mało tego – głodny lub obrażony przez organizatora karykaturzysta, nie będzie tak sympatyczny dla gości, będzie bardzo oficjalny (czy na pewno goście będą z tego zadowoleni?). Na dodatek, prawdopodobnie nie będzie robił tak dobrych karykatur, jak zazwyczaj. I mogą być bardziej złośliwe – a takich podobizn nie każdy lubi. Impreza nie będzie tak dobra, jak być powinna, nawet jeśli karykaturzysta eventowy jest jedną w kilku atrakcji imprezy.

Jak zamówić karykaturzystę na imprezę – podsumowanie

Jeśli mnie masz doświadczenia, ale chcesz zaprosić profesjonalnego karykaturzystę eventowego z Karykatury.com – zdaj się na jego ogromne doświadczenie. Nie wymagaj rzeczy niemożliwych lub dziwacznych. Jeśli czegoś nie wiesz – nie wstydź się, lecz spytaj – na pewno ci doradzi.

Jesteś pewien, że twoja impreza musi być najlepsza i wyjątkowa. Ale uwierz, ona pod wieloma względami będzie podobna do setek innych imprez. Zrób to tak, jak zawsze się sprawdziło, a klienci byli bardzo zadowoleni. Daj doświadczonemu karykaturzyście nieco wolności i nie bądź śmiertelnie poważny. Odpłaci ci jak najlepszymi karykaturami, a szczęśliwi lub przynajmniej uśmiechnięci uczestnicy eventu, na pewno tę imprezę pozytywie zapamiętają.

Jak zamówić karykaturzystę na imprezę: (c) Karykatury.com