Gdy potrzebujesz kilku karykaturzystów na imprezie

Karykatury na żywo karykaturzyści na event wesele impreza atrakcje stolik

Karykaturzyści na event

W ciągu kilkunastu ostatnich lat mieliśmy ogromną ilość klientów, poszukujących karykaturzystów uczestniczących w różnego rodzaju eventach i rysujących karykatury na żywo. Wyspecjalizowaliśmy się w rysowaniu szybkich karykatur, gdyż zdajemy sobie sprawę, że profesjonalne firmy i dobre agencje eventowe poszukują dobrej klasy artystów, którzy w jak najkrótszym czasie wykonają jak najwięcej karykatur uczestników imprezy.

Firmy, które NIE zostają naszymi klientami poszukują jakiejkolwiek osoby, byle najtańszej. Nieważne są: talent, umiejętności i doświadczenie, może to być amator mający smykałkę do rysowania czegokolwiek. Ważne, żeby przyszedł na imprezę i w określonym czasie rysował podobizny uczestników eventu czyli spełnił najważniejszy warunek klienta: „Na naszej imprezie ma być karykaturzysta, sztuk: jeden”.

Na imprezach na których rysowaliśmy (firmowe eventy, szkolenia, konferencje, targi, także bale, rodzinne pikniki, akcje promocyjne, itd), najczęściej zapewnialiśmy jednego lub dwóch karykaturzystów. Ale były też zamknięte imprezy, w których uczestniczyło nawet kilka tysięcy ludzi. Jest oczywiste, że jeden czy dwóch karykaturzystów, pracujących w ekstremalnie stresujących warunkach (obok karykaturzysty wciąż kolejka, a raczej tłum trochę już zdenerwowanych ludzi, od wielu minut czekających aby usiąść wreszcie przed karykaturzystą) nie jest w stanie tego wszystkiego ogarnąć i uczestnicy imprezy nie będą tym zadowoleni. Podczas dużych, wielogodzinnych  pikników rodzinnych zdarzało się, że ludzie oczekujący w kolejne mieli pretensję do karykaturzysty, gdy chciał zrobić sobie przerwę (na WC, umycie rąk czy posiłek): „To ja tu czekam na pana od pół godziny, a jak już siadam na krzesełku pan robi sobie kwadrans przerwy?!”.

Ponieważ

większa liczba karykaturzystów

(na jeden event maksymalnie zapewnialiśmy sześciu lub siedmiu) zdarza się dosyć rzadko, dotyczy imprez wysokobudżetowych z dużą liczbą uczestników, te przypadki zapamiętaliśmy najbardziej.

Dwukrotnie uczestniczyliśmy w Nocy Muzeów, zapewniając karykaturzystów na potrzeby promocji kawy znanej z telewizyjnych reklam. To działanie nie tylko artystyczne, ale i logistyczne, gdyż w każdym miejscu / mieście miał być jeden karykaturzysta. W znanym hotelu – miejscu eventowym w Łodzi rysowaliśmy karykatury na płytkach ceramicznych. To był event dla nie tylko polskich klientów producenta glazury; tu też organizowaliśmy karykaturzystom dojazdy z kilku miast oraz hotele. Na potrzeby akcji promocyjnej sieci sklepów spożywczych o tej samej godzinie rysowanie zaczynało sześciu karykaturzystów; każdy w innym mieście. Uczestniczyliśmy też w kilkutysięcznym evencie dla pracowników z okazji rocznicy działania znanej sieci telefonów komórkowych. Aby nie było kolejek non stop, wspólnie z klientem przygotowaliśmy harmonogram czasowy i rysowanie karykatur osób, które mają kupon.

Kilka lat temu przez całe wakacje co tydzień rysowaliśmy karykatury przed salonami sieci telefonów komórkowych w niedużych miastach, we wszystkich regionach Polski. Tego samego dnia rysowało dwóch karykaturzystów, ale z powodów logistycznych i finansowych, wykonawcami było kilku karykaturzystów. I jeszcze akcja promocyjna znanego wysokoprocentowego napoju alkoholowego; tu nie napiszę zabawnej anegdoty dlaczego klient nie chciał współpracować z karykaturzystką, lecz wyłącznie z karykaturzystami.

Tekst: (c) Szczepan Sadurski / Karykatury.com

atrakcje na eventy firmowe

Jeśli planujesz dużą imprezę i zatrudnienie większej liczby karykaturzystów – np. ośmiu – zastanów się i policz. Czterech szybko rysujących karykaturzystów z serwisu Karykatury.com wykona więcej karykatur niż ośmiu tanich karykaturzystów. I za tych czterech fachowców zapłacisz mniej niż za ośmiu „tanich” karykaturzystów. Poza tym transport czterech osób na miejsce imprezy oczywiście kosztuje mniej niż ośmiu.

KONTAKT

karykatura karykatury karykaturzysta

Karykatury na żywo, autor: Szczepan Sadurski

Osoby które tu były, interesowały także: karykaturzyści, karykaturzysta na event, karykatury na żywo, atrakcje ne event, rysowanie karykatur, karykaturzyście warszawa, karykaturzyści kraków, karykaturzyści poznań, karykaturzyści wrocław.

 

Na naszym blogu

Karykaturzysta na wesele. Poradnik
Zasada jest taka, że karykaturzysta przybywając na wesele, ma zagwarantowane honorarium. Osoba, która go zaprasza, płaci za jego wynajęcie. Konkretnie: za czas pracy (liczbę godzin rysowania), w sporadycznych przypadkach – za liczbę wykonanych karykatur.
>> Cały tekst

Atrakcje na piknik: karykaturzysta
Na karykaturzystów podczas pikniku niemal zawsze jest ogromne zapotrzebowanie – non stop, od początku do końca imprezy. Gdy chcesz mieć na pikniku tę super-atrakcję, lepiej oszczędź na niesprawdzonych atrakcjach, a postaw na świetnych zawodowych karykaturzystów eventowych, którzy narysują dużą liczbę uczestników pikniku. Aby było w sam raz i wielu uczestników pikniku miało szansę na karykaturę, na każdych 150-200. uczestników pikniku…
>> Cały tekst

Eventy. Artysta estradowy czy karykaturzysta?
Jeszcze kilkanaście lat temu, gdy biznes eventów miał się dobrze, choć wciąż w Polsce raczkował, nie było karykaturzystów specjalizujących się w rysowaniu karykatur na eventach. Kandydatów na rysowanie szukano na rożne sposoby (powstawały dopiero pierwsze strony www takich artystów). Ale nawet obecnie nie jest lepiej i w wielu agencjach eventowych wciąż nie słyszano o tym, że na event można zaprosić karykaturzystę.
>> Cały tekst

Rocznica ślubu i urodziny – karykatury na żywo
Honorarium dla karykaturzysty liczone jest od ilości godzin, podczas których rysuje na imprezie (najczęściej 4 – to zależy od uzgodnień i liczby uczestników imprezy). Do tej kwoty dojdzie koszt dojazdu i noclegu – w zależności od odległości jaką musi przejechać na imprezę i pory dnia (zwykle to imprezy wieczorne, więc czasem potrzebny jest też nocleg). Chyba, że do domu ma blisko. Dodajmy przy okazji, że rysujemy w całej Polsce, więc jeśli termin mamy wolny i zaakceptujesz nasze standardowe stawki – wkrótce się spotkamy!
>> Cały tekst

Marketing bankowy i karykaturzysta
– Poszedłem do banku, a (niezależnie od sprawy którą tam miałem załatwić) wróciłem do domu z sympatyczną, niespodziewaną pamiątką. Dla klienta banku to miłe i na pewno zostanie przez niego pozytywnie zapamiętane. Dla banku – jedna z wielu okazji, aby dotrzeć z pozytywnym przekazem oraz z ofertą do klientów.
>> Cały tekst

Profesjonalny karykaturzysta czy miejscowy plastyk?
Część klientów decyduje się na zatrudnienie niedoświadczonego amatora o skromnym talencie, mozolnie rysującego ledwie kilka karykatur w godzinę tylko dlatego, bo… mieszka bliżej miejscowości, w której organizowana jest impreza. Dla decydentów niektórych firm miejsce zamieszkania karykaturzysty jest ważniejsze niż poziom artystyczny wykonywanych karykatur i liczby osób które mogą zostać narysowane.
>> Cały tekst