Atrakcja na event. Główna atrakcja wieczoru – karykaturzysta

eventy firmowe warszawa atrakcje karykaturzysta

Eventy firmowe Warszawa, woj. mazowieckie i całą Polska. Jeśli poszukujesz oryginalnej atrakcje na event w najlepszym wykonaniu i w rozsądnej cenie – zapraszamy do lektury

Eventy firmowe Warszawa – cała Polska

Karykaturzyści z Karykatury.com w minionych kilkunastu latach uświetnili pół tysiąca imprez o różnym charakterze. Stworzyliśmy 50 tysięcy karykatur, a może więcej. Dziś postanowiliśmy poruszyć nowy temat. Jak można podzielić te wszystkie imprezy, z perspektywy karykaturzystów eventowych? Oczywiście pomijając podział w zależności od rodzajów imprez (np. firmowy event, konferencja, Wigilia firmowa, bal karnawałowy, targi, imprezy promocyjne, itd). Otóż można podzielić tak:

1. Udział karykaturzysty (karykaturzystów) w dużym evencie, mającym z góry zaplanowany scenariusz, gdzie karykaturzysta jest niewielką częścią, uzupełnieniem eventu. Jedną z wielu atrakcji, bynajmniej nie najważniejszych.
2. Karykaturzysta jako główna, ewentualnie jedna z dwóch-trzech atrakcji eventu.

Oczywiście mówimy tu o atrakcjach artystycznych, bo prawie zawsze są one dodatkiem do atrakcji kulinarnych (czyli posiłków i drinków), często także atrakcji muzyczno-tanecznych.

karykaturzysta eventowy karykatury na imprezie

Dobry karykaturzysta jest jak wino

Znakomity karykaturzysta atrakcją twojego eventu

W dużym evencie karykaturzysta jest anonimowym trybikiem. Nie jest ważne kim jest i co tak naprawdę potrafi. Klient zażyczył sobie, żeby na imprezie był jakiś tam karykaturzysta, więc agencja eventowa załatwia jakiegoś tam karykaturzystę. Lepszego lub gorszego, tańszego lub droższego. Oczywiście ideałem byłby znakomity, znany, szybko rysujący karykaturzysta, który przybędzie na imprezę za stawkę, jakiej życzą sobie najtańsi karykaturzyści – amatorzy. Ale są jeszcze realia, z którymi agencja eventowa musi się zmierzyć. Dlatego raz zatrudniany jest tani amator, innym razem profesjonalny karykaturzysta eventowy.

Organizatorzy (podobno) wysokobudżetowych eventów czyli firmy eventowe, dosyć często muszą oszczędzać. A przynajmniej sprawiają takie wrażenie. Bo wiadomo – jak oszczędzi się na podwykonawcach, więcej kasy zostanie dla agencji. Sposoby rozliczania takiej agencji z firmą zlecającą event są różne. Agencja może na przykład na imprezę wynająć najtańszego karykaturzystę-amatora i wcisnąć zleceniodawcy kit, że to drogi, słynny karykaturzysta. Może nawet uda się klienta przekonać o czymś jeszcze, więc 2/3 kwoty zostanie w agencji, a 1/3 dostanie tani karykaturzysta. Więc po co agencja miałaby zatrudnić naprawdę świetnego, wysokiej klasy karykaturzystę eventowego?

Karykatury na żywo karykaturzyści

Sprawny karykaturzysta eventowy na jedną karykaturę potrzebuje 2-3 minuty

Aby zmniejszyć ryzyko takiej sytuacji zdarza się, że z pytaniem o udział w imprezie, w konkretnym terminie, do konkretnego karykaturzysty najpierw zwraca się firma która za wszystko płaci. Gdy ma jasność jaka jest faktyczna cena usługi tego karykaturzysty, niedługo potem kontaktuje się z nim agencja eventowa, załatwiając formalności. Sytuacja klarowna, w przeciwieństwie do przypadku opisanego wyżej. Wynik: dobrej klasy karykaturzysta zarobi godziwą stawkę, a firma która na wszystko wykłada pieniądze ma pewność, że uczestników eventu będzie rysował świetny fachowiec. Oczywiście dotyczy to nie tylko karykaturzystów.

To co jest wyżej – nie jest może ciekawą lekturą osoby czytającej blog o karykaturzystach. Działamy w branży eventowej od lat, więc bawią nas wymijające odpowiedzi osób z różnych agencji sądzących, że firma od karykaturzystów nie rozumie zasad funkcjonowania tej branży.

Znany rysownik karykatur – główna atrakcja wieczoru

Różnego rodzaju mniejsze eventy, są niekoniecznie organizowane przez firmy eventowe. Często organizują je firmy dla siebie – dla swoich pracowników, dla kontrahentów. To one decydują o wszystkim, a wybór konkretnego karykaturzysty jako atrakcji wieczoru, w większości jest świadomy i nieprzypadkowy. Firma nie zatrudnia więc amatora tylko dlatego, bo był powiedzmy 200 złotych tańszy od dobrej klasy karykaturzysty eventowego. Uczestnicy eventu mają się dobrze bawić, dostać fajne karykatury, jak najwięcej osób ma zostać narysowanych. Liczy się też jakość artystyczna oraz kim jest artysta.

Na takiej imprezie rysuje nie jakiś tam anonimowy karykaturzysta, ale profesjonalista wymieniony z imienia i nazwiska, często przedstawiony wszystkim. Część gości wieczoru kojarzy jego nazwisko i rysunki z mediów. Już się cieszą, że będą mieli swoją sympatyczną podobiznę podpisaną znanym nazwiskiem. Cieszą się także dlatego, bo wiedzą, że znany artysta specjalnie dla nich przyjechał kilkaset kilometrów, zatem jest to impreza przygotowana z myślą o ich dobrej zabawie.

jubileusz firmy atrakcje

Eventy firmowe Warszawa. Karykaturadek – nasza rysunkowa maskotka, sfotografowana na jednym z eventów

Paradoksalnie, dosyć często uczestnicy wysokobudżetowego eventu bogatej firmy organizowanego w dużym mieście, otrzymują słabszego artystę i karykatury słabszej jakości artystycznej niż uczestnicy niedużej, dosyć skromnej imprezy firmowej na tzw. prowincji. Jakość atrakcji eventu nie musi zależeć od finansów, ale od dobrej decyzji. Kierowanie się wyłącznie względami ekonomicznymi (wynajmujemy karykaturzystę, bo jest nieznacznie tańszy od profesjonalnego karykaturzysty eventowego) po prostu nie jest najlepszym pomysłem.

Tyle subiektywnych ciekawostek a propos rysowania karykatur na żywo podczas eventów, oczami firmy działającej od lat w branży. Mamy nadzieję, że rozjaśnią one nieco sprawę tym, którzy rozważają zatrudnienie karykaturzysty na firmowy event.

Eventy firmowe Warszawa: (c) Karykatury.com

Powyższy tekst może odpowiedzieć na pytania:
– Jakie atrakcje na imprezę firmową w Warszawie?
– Jakie atrakcje na event?
– Jaki pomysł na imprezę integracyjną Warszawa?
– Jakie atrakcje na eventy oraz Imprezy firmowe Warszawa?
– Jakie atrakcje na imprezy firmowe?