Event w biurze i karykaturzysta

atrakcje na event biuro firma Warszawa Mokotów korporacja firmy atrakcja karykatury na żywo

Różne bywają eventy dla pracowników firmy. Najczęściej są to eventy poza miejscem pracy. Jubileusz firmy, spotkanie integracyjne, Wigilia firmowa, i tak dalej. Ale zdarzają się też imprezy organizowane w siedzibie firmy, w biurze. Imprezy – za dużo powiedziane. Chodzi o atrakcje, które przygotowano dla pracowników w siedzibie firmy, w dodatku w godzinach pracy.

To ma być krótkie urozmaicenie często monotonnego, codziennego dnia pracy, z jakiegoś konkretnego powodu. Nie miła przerwa w pracy dla wszystkich pracowników lub konkretnego działu w firmie. Niekoniecznie wszyscy na raz. Raz jedeni, potem drudzy. Pokojami, piętrami, działami. Może godzina, może pół godziny atrakcji, może choćby 10 minut, a potem powrót do pracy.

Te atrakcje nie mogą oczywiście dezorganizować działalności firmy, definitywnie na dłuższy czas przerywać pracy, którą każdy wykonuje. Żadna głośna muzyka, taniec, a tym bardziej alkohol – czyli coś, co prawie zawsze jest na eventach poza siedzibą firmy. Właściciel firmy na to wszystko wyraził zgodę, a pracownicy lub eventowa firma zewnętrzna, przygotowała.

karykaturzysta na wesele karykatury

Karykaturzysta evetowy z karykatury.com rysuje sympatyczne karykatury niewiarygodnie szybko

Tyle tytułem wstępu, bo w takich eventach „Karykatury.com – karykaturzyści, których znasz z prasy i TV” również uczestniczymy. Rocznica firmy, wprowadzenia produktu na rynek, lub inna firmowa uroczystość, którą każdy powinien zapamiętać i mile wspominać. Dzień Czegośtam w firmie (też dobra okazja) – zdrowego odżywiania, relaksu, dnia bez papierosa. Pretekstów na to, aby firma kojarzyła się nie tylko z wytężoną pracą, można wymyślić mnóstwo. Bo dobry pracownik, to zadowolony i szczęśliwy pracownik. Szczególnie, jeśli to Millennials.

Takie eventy najczęściej organizują duże i bogate firmy, korporacje. Czasem też urzędy. Wynajmujące całe biurowce lub całe piętra w biurowych wieżowcach dużych miast. Pracujący najczęściej nie w oddzielnych pomieszczeniach, ale w biurowych przestrzeniach open space. W Warszawie takich miejsc jest mnóstwo (w tym słynny „Mordor” czyli Mokotów, konkretnie ulica Domaniewska i okolice). W większości przypadków jesteśmy dodatkiem, jedną z atrakcji takiego eventu. Jeden, dwóch, nawet więcej doświadczonych, szybko rysujących karykaturzystów eventowych. W zależności od liczby pracowników i czasu przewidzianego na event. Nawet 8 godzin.

Zapomnij o stereotypach

Słowo „karykaturzysta” niemal wszystkim kojarzy się z karykaturzystami ulicznymi, przez kwadrans skrupulatnie rysującymi przygodne osoby na miejskich deptakach, obok swojego kramika z przykładowymi karykaturami. Właśnie nadarza się okazja, aby zapomnieć o tym zakorzenionym przez wiele lat stereotypie i obiektywnie spojrzeć na pracę karykaturzystów eventowych, którzy nigdy na ulicach nie zarabiali i raczej nie wyglądają jak typowi „artyści”. Jeśli tak na to spojrzysz, zrozumiesz czym zajmują się artyści z Karykatury.com, którzy w minionych latach uczestniczyli w ponad 600. imprezach w całej Polsce (i nie tylko), zrobili karykatury liczone w dziesiątkach tysięcy. Na rozmaitych imprezach firmowych, czasem też prywatnych (np. ekskluzywne wesela).

Dlaczego karykatury?

Każdy chętnie ogląda miłe dla oka, profesjonalne karykatury. A tym bardziej dowcipną karykaturę, na której jest własna twarz.  Niezależnie od wieku, szerokości geograficznej – wszyscy lubią karykatury. No, z wyjątkiem złośliwych albo nieudolnie narysowanych oraz ewidentnie niepodobnych karykatur. I pamiętajmy, że uśmiech pracownika i zadowolenie są bezcenne.

Nasze podpowiedzi

Jeśli planujesz zorganizowanie takiego eventu w siedzibie firmy i uważasz, że sympatyczna karykatura (wesoły portret) dla każdego lub prawie każdego pracownika firmy to dobry, oryginalny pomysł, niżej kilka podpowiedzi..

karykatury na żywo wesele karykaturzysta karykatura

Przykłady błyskawicznych karykatur dwuosobowych

Jak to może wyglądać

* Karykaturzysta rysuje kolejne osoby, siedząc na swoim stanowisku (np. 2 krzesła, stolik). O atrakcji oraz jej miejscu są poinformowani pracownicy. W niektórych przypadkach karykaturzysta może też być mobilny. Aby nie dezorganizować pracy, może odwiedzać kolejne gabinety biura, w każdym rysując pracowników.
* Wcześniej można sporządzić ramowy harmonogram, zapisy na karykaturę. Każdy pamięta o której godzinie ma przyjść do stanowiska karykaturzysty, więc nie straci czasu na dodatkowe czekanie.
* Karykaturzysta / karykaturzyści mogą też siedzieć w hallu piętra lub wewnątrz budynku, np. przy windach i po prostu rysować tych, który mają ochotę.

Jak działamy

1. Rysujemy naprawdę szybko, maksymalnie 5 minut jedna karykatura. Czasem dwie-trzy minuty. Wielu uważa, ze to niemożliwe i niewiarygodne (pokutuje wspomniany wyżej stereotyp) aby jedn karykaturzysta rysował tyle karykatur, co kilku innych w tym samym czasie. Wyjątkowo u nas to możliwe. A naszym klientom zwykle zależy, abyśmy za rozsądną kwotę narysowali jak najwięcej osób.
2. Ponieważ to event w czasie pracy czyli w roboczych dniach tygodnia, a nie weekend, prawdopodobnie będziemy mieli wolny termin. Lepiej jednak kontaktować się z nami możliwie wcześnie.
3. Miejsce eventu dowolne. Nie musi to być wyłącznie Warszawa. Nie musi być tylko duże miasto. Działamy w branży eventowej i dojeżdżamy wszędzie tam, gdzie jesteśmy potrzebni.
4. Pamiętaj, że na wykonanie karykatury mamy bardzo mało czasu. Na pewno nie powstaną efektowne karykatury, bo te wymagają długiego czasu pracy, a ich wykonanie jest znacznie droższe. Liczy się śmiech i zadowolenie narysowanego oraz top, ze otrzyma miłą pamiątkę.
5. Możliwość znakowania karykatur (na kartonikach będzie uzgodniona informacja, data).
6. Konkrety. Umowa, zaliczka, fakturowanie vat.
7. Komplet spraw i kilku karykaturzystów (jeśli potrzebujesz kilku) załatwiasz jedną umową i fakturą.

Odnośnie wielu spraw – doradzimy. Możemy też dostosować się do założeń zaplanowanego już eventu.

> Kontakt