łechtaczki ciekawostki o łechtaczkach łechtaczka
łechtaczki ciekawostki o łechtaczkach łechtaczka
w

Ciekawostki o łechtaczkach. Poznaj tajemnice łechtaczki

Oryginalne fakty i interesujące ciekawostki o łechtaczkach. Odkryj kobiecy organ służący do satysfakcji seksualnej. Koniec wstydliwych tajemnic!

Łechtaczka zawiera ponad 10 tysięcy zakończeń nerwowych. To więcej niż w jakimkolwiek innym miejscu ludzkiego ciała. Gęstość nerwów sprawia, że jest ona niezwykle wrażliwa na dotyk. Dla porównania, penis ma około 4 tysięcy zakończeń nerwowych. Ta cecha ewoluowała przez miliony lat, aby zwiększać przyjemność kobiety, związanej z orgazmem.

    Łechtaczka to jedyny organ ludzkiego ciała, który powiększa się przez całe życie. U kobiet po menopauzie, łechtaczka może być 2,5 raza większa niż w młodości i jest za to odpowiedzialny hormon o nazwie estrogen. Co ciekawe, ten kobiecy organ pozostaje aktywny seksualnie, niezależne od wieku kobiety.

      Widoczna część łechtaczki, to tylko wierzchołek „góry lodowej”. Jej wewnętrzne ramiona sięgają nawet 9 cm w głąb ciała kobiety. Jej struktury otaczają pochwę i cewkę moczową. Łechtaczka, podobnie jak penis, jest zbudowana z tkanki erekcyjnej, która podczas podniecenia wypełnia się krwią i pęcznieje.

        Łechtaczka to jedyny organ ciała, który w 100 procentach służy przyjemności. Ewolucjoniści uważają, że wspiera więzi między partnerami.

          Podczas podniecenia kobiety, łechtaczka staje się twardsza i powiększa się. Jej widoczna główka może się unieść lub cofnąć, a jej wewnętrzne części napinają się, zwiększając wrażliwość. Ten proces jest indywidualny dla każdej kobiety.

            Łechtaczka jest otoczona drobnymi mięśniami kegla, które pomagają w jej ruchach i napięciu. Podczas orgazmu rytmicznie się kurczą, wzmacniając doznania. Mięśnie kegla można umiejętnie trenować, co zwiększa kontrolę nad osiąganą przyjemnością.

              Łechtaczka nie jest unikalna dla ludzi – mają ją wszystkie ssaki płci żeńskiej. U delfinów jest szczególnie dobrze rozwinięta i aktywna. U hien samice mają łechtaczkę, wielkością przypominającą penisa samca. W ewolucji ten organ pełni różne role, ale zawsze są związane z odczuwaniem przyjemności.

              łechtaczki ciekawostki o łechtaczkach łechtaczka
              Ciekawostki o łechtaczkach, które warto poznać

                Rozmiar łechtaczki różni się między kobietami i ma od 0,5 do 3,5 cm wielkości. Dotyczy to jej widocznej części, zwanej główką. Nie ma „standardowego” rozmiaru ani kształtu. Badania pokazują, że wielkość nie wpływa na odczuwanie przyjemności. To mit, że „większa” oznacza „lepsza”.

                  Niektóre kobiety odczuwają w łechtaczce ból. To stan zwany klitorodynią, często związany z nerwami. Przyczyną bywają urazy, infekcje lub nadwrażliwość. Czasem ból pojawia się po zbyt intensywnej stymulacji łechtaczki.

                    Łechtaczka jest chroniona napletkiem, podobnie jak penis męski. Ten fałd skóry zapobiega nadmiernemu tarciu. U niektórych kobiet jest grubszy lub bardziej ruchomy. Podczas podniecenia napletek się cofa, odsłaniając główkę.

                      Naukowcy potwierdzają, że orgazmy łechtaczkowe są odrębne. Pochodzą z zewnętrznej stymulacji i są bardziej powszechne. Włączają inne ścieżki nerwowe niż orgazmy pochwowe. Większość kobiet osiąga orgazm łechtaczkowy łatwiej niż orgazm pochwowy. Według badań 70-80% potrzebuje stymulacji łechtaczki, aby osiągnąć orgazm.

                        Przez wieki łechtaczka była ignorowana przez naukę. W średniowieczu uważano ją za „diabelską część” kobiety. Dopiero w XX wieku zaczęto ją badać.

                          Stymulacja łechtaczki uwalnia endorfiny i oksytocynę. Te hormony zmniejszają stres i poprawiają nastrój. Regularne orgazmy mogą wspierać równowagę emocjonalną. Badania łączą je z lepszym snem i koncentracją.

                            Łechtaczka nie zawsze jest idealnie symetryczna. U niektórych kobiet główka jest przesunięta na bok. Jej wewnętrzne ramiona o których pisaliśmy wyżej, też mogą mieć różną długość. To normalna anatomiczna zmienność i nie wpływa to na jej funkcjonowanie.

                            Ciekawostki o łechtaczkach: (c) Karykatury.com

                            Zobacz też:
                            >
                            >

                            Karykaturzysta

                            Szczepan Sadurski - rysownik prasowy, karykaturzysta, dziennikarz. Jego rysunki z podpisem SADURSKI zna kilka pokoleń Polaków. Ci, którzy w latach 80-ych kupowali słynny tygodnik Szpilki i ci, którzy w latach 90-ych czytali gazetkę z dowcipami Dobry Humor. Obecnie słynie z karykatur rysowanych na żywo, na eventach, głównie w Polsce. Jeden z najszybszych karykaturzystów świata - tak pisano o nim w Nowym Jorku, Australii i w Europie, gdzie był zapraszany jako karykaturzysta eventowy i gość festiwali. Jest przewodniczącym Partii Dobrego Humoru (Good Humor Party).

                            świecące drzewa ciekawostki przyrodnicze

                            Ciekawostki przyrodnicze – TOP 15. Tajemniczy świat przyrody

                            kawa ciekawostki o kawie

                            Niezwykłe fakty o kawie, których jeszcze nie znasz