Atrakcje na piknik: karykaturzysta

atrakcje na piknik event atrakcje karykaturzysta karykatury na żywo

Atrakcje na piknik poszukiwane? Najszybszy karykaturzysta na pikniku jako atrakcja

Karykaturzysta na pikniku

Prowadzący imprezę wszystkich pożegnał już ze sceny, z głośników nadal słychać łupu-cupu. Na niebie robi się szaro, jak zwykle o tej porze dnia, a raczej wieczora. Osoby obsługujące sąsiednie stoiska z atrakcjami zwijają swoje sprzęty, szykując się do domów. Tymczasem do stanowiska obu karykaturzystów, tak jak przez minione 8 godzin trwania pikniku, wciąż długa kolejka chętnych po gratisową karykaturę. W dodatku trochę rozzłoszczonych i rozżalonych, bo wprawdzie czas pracy karykaturzystów już się skończył, a oni przez 8 godzin nie załapali się na karykaturę!
– Jeszcze ja, jeszcze ja, proszę!
– Będę ostatnia, dobrze? Bardzo proszę!
Nawet gdyby narysować tylko tych „ostatnich”, pracy jest na co najmniej godzinę. W głowie karykaturzystów szumi od nieustannego łupu-cupu i gwaru uczestników pikniku i żaru lejącego się z nieba. Zamiast zakończyć pracę, z grzeczności co chwile rysują kolejnego „ostatniego” (za co nie dostaną dodatkowej wypłaty), a kolejka oczekujących wcale się nie zmniejsza. Nikogo nie interesuje, że obaj karykaturzyści padają ze zmęczenia. A przed nimi 200 kilometrów jazdy za kierownicą samochodów czyli powrót do domów.

Jakie atrakcje na piknik rodzinny?

Nie wiemy, czy podobne scenki zapamiętali inni karykaturzyści. Napisaliśmy, jak mniej więcej wygląda zakończenie wielu pikników, w którym uczestniczą karykaturzyści z Karykatury.com w całej Polsce. Organizator (kolejny z wielu) niedawno mówił „A skąd mam wiedzieć, czy będzie dużo chętnych na karykaturę?”, więc nie chciał nawet słyszeć o zatrudnieniu trzeciego karykaturzysty („Nie mam już budżetu”) na 800-osobowy piknik. Nawet próbował utargować 100 złotych od standardowej stawki. A równocześnie zapłacił kilka razy więcej za „atrakcję” znajdującą się obok stanowiska karykaturzystów, z której… mało kto przez kilka godzin pikniku skorzystał.

karykatury wesele atrakcja weselna karykatury na żywo karykatura

Na pikniku karykatury pojedyncze, a może też rodzinne? Profesjonalny karykaturzysta jest wszechstronny

Firmowy piknik rodzinny i karykaturzysta

Z punktu widzenia karykaturzysty eventowego, rysowanie karykatur podczas rodzinnego pikniku firmowego na świeżym powietrzu, to praca najgorsza z możliwych. Maksymalnie wyczerpująca i stresująca, a przy tym każdy (jak zwykle) chciałby mieć najwspanialszą karykaturę. Non stop kolejka ludzi (czasem długa jak po papier toaletowy w PRL-u), bo jest okazja aby dostać darmową, sympatyczną pamiątkę. I czasem, zamiast skupić się na rysowaniu trzeba uspokajać zdenerwowanych ludzi spierających się „kto był pierwszy w kolejce” oraz odsuwać się od dzieci co chwilę szturchających karykaturzystę w ramię. Bo organizatorzy znów nie przewidzieli, że do karykaturzystów jak zawsze będzie tłum chętnych.

Atrakcje na piknik? > Kontakt

Dodajmy przy okazji, że karykaturzyści eventowi z Karykatury.com rysują 2-3 razy więcej osób niż zwykli karykaturzyści w tym samym czasie. Wykonują 2-3 razy więcej karykatur, więc organizator pikniku zapłaci mniej pieniędzy niż za wynajęcie 4-6 zwykłych karykaturzystów. To i tak nie przekonuje wielu organizatorów imprez plenerowych oraz agencji eventowych. Szukają jak najtańszych karykaturzystów, najlepiej amatorów. Kogokolwiek, kto umie trzymać ołówek w ręce. Bo na pikniku często nie liczy się jakość, ale ilość „karykaturzystów”, niska cena usługi czyli tego co zrobią i (o dziwo) mała ilość wykonanych karykatur. Czasami mamy wrażenie, że chodzi o zorganizowanie jak największej ilości atrakcji i byle jakich. Tak przynajmniej wygląda to z perspektywy karykaturzystów i pewnie też innych artystów i podwykonawców działających w branży eventowej.

Na szczęście nie zawsze tak jest. Od wiosny do jesieni zwracają się do nas różne firmy eventowe, z prośbą o wycenę usługi karykaturzystów (między innymi) na piknikach. Nasze standardowe stawki są nieco wyższe niż stawki amatorów, więc organizatorzy pikników często zatrudniają tych tańszych. Nawet to dobrze, bo jak już wspomnieliśmy, dla profesjonalnego karykaturzysty to praca o wiele bardziej wyczerpująca i wcale nie lepiej płatna, niż na innego rodzaju eventach.

Ponieważ wielu organizatorów pikników ma mgliste pojęcie o udziale karykaturzystów w plenerowych piknikach, niżej kilka porad.

atrakcje na eventy firmowe

Ilu karykaturzystów na piknik?

Jedni klienci na 500-800-osobowy piknik chcą zatrudnić jednego karykaturzystę (błąd – będzie podobnie, jak przeczytałeś na wstępie), inni zdają już sobie sprawę z kilku spraw i od razu pytają np. o sześciu (taką ilość karykaturzystów też możemy zaoferować). Ponieważ nasze standardowe stawki razy 6 często okazują się wyższe niż oczekiwano, dobrze jeśli podpisujemy umowę na trzech. Ale, jak już wspomnieliśmy, przy naszej szybkości rysowania, tych trzech, to tak jakby zatrudnić 6-9 zwykłych karykaturzystów. Co wyjdzie taniej – sam oceń.

Nasze wieloletnie doświadczenia pokazują, że na (dobrej klasy) karykaturzystów podczas pikniku niemal zawsze jest ogromne zapotrzebowanie – non stop, od początku do końca imprezy. Gdy chcesz mieć na pikniku tę super-atrakcję, lepiej oszczędź na niesprawdzonych atrakcjach, a postaw na świetnych zawodowych karykaturzystów eventowych, którzy narysują dużą liczbę uczestników pikniku. Aby było w sam raz i wielu uczestników pikniku miało szansę na karykaturę, na każdych 150-200. uczestników pikniku, należałoby przewidzieć jednego szybko rysującego karykaturzystę. Organizujesz piknik dla 600-800 osób? 3-ech, może nawet 4-ech sprawdzonych karykaturzystów profesjonalnych z Karykatury.com będzie w sam raz. Chyba, że budżet tego nie wytrzyma.

Te szacunki są niezależne od ilości innych piknikowych atrakcji przygotowanych przez organizatorów pikniku. Obojętne ile atrakcji będzie obok – do profesjonalnych karykaturzystów eventowych zawsze jest kolejka. Są najmocniejszym (albo jednym z najmocniejszych) punktem pikniku. I prawie każdy, kto przybył na piknik, koniecznie chce się „załapać” – bo jak wszystkie inne atrakcje pikniku, również karykatura jest za darmo. Wielu chętnych też by skorzystało, ale odstrasza ich niezmiennie długa kolejka non stop, więc rezygnują. Niektórzy szukają szczęścia, gdy praca bardzo zmęczonego karykaturzysty jest już zakończona. Nie rozumieją, że po wielu godzinach łupu-cupu oraz ekstremalnie wyczerpującej pracy w słońcu, karykaturzysta chciałby wreszcie do toalety.

karykaturzysta na weselu karykatury atrakcje na firmowy event atrakcje na wesele atrakcje na piknik

Atrakcje na piknik? Jak zwykle najwięcej pracy mają karykaturzyści, choć organizatorzy pikników często nie mają tej świadomości

Oryginalna atrakcja na piknik > Kontakt

Co innego, jeśli karykaturzyści mają skromny talent, każdego rysują wyjątkowo długo i ich dzieła są marnej jakości. Wtedy chętnych na taką „atrakcję” jest znacznie mniej. Bo każdy  chciałby mieć dobrą karykaturę, a nie kiepską i mało podobną do tego, co każdy widzi w lustrze.

Odnośnie szeregu spraw o których nie masz jeszcze pojęcia, oczywiście chętnie doradzimy. Na przykład:

– jak powinno wyglądać stanowisko karykaturzystów,
– co zrobić aby zabezpieczyć każdą wykonaną karykaturę (bo jest na wiotkim kartoniku który nie zmieści się w kieszeni, a przed narysowanym kilka godzin kolejnych piknikowych atrakcje),
– jak sprawić, aby każdy nawet po latach pamiętał, że została wykonana właśnie podczas tego pikniku.

Ile kosztuje karykaturzysta na piknik?

Koszt wynajęcia karykaturzysty eventowego liczony jest od ilości godzin jego pracy. Co ciekawe, koszt jednej karykatury jest znacznie mniejszy, jeśli porównamy go do cen karykaturzystów ulicznych rysujących np. na Krupówkach w Zakopanem. Poza tym – czy na pewno karykaturzyści muszą rysować podczas całego pikniku (trwającego średnio 8 godzin)? Może krócej, taniej, ale bardziej intensywnie czyli powiedzmy przez 5-6 godzin? Choć organizatorzy pikników zwykle są nieugięci: piknik trwa XX godzin, więc WSZYSTKIE atrakcje muszą być dostępne przez cały czas jego trwania.

Pamiętaj, że praca karykaturzysty to coś innego niż nieskomplikowana praca np. hostessy czy osoby obsługującej wiele dosyć banalnych atrakcji eventu. Jest naprawdę wyczerpująca. Jesteś w wielkim błędzie jeśli sądzisz, że godzinę pracy karykaturzysty możesz porównać do godziny pracy wielu innych osób pracujących przy różnych piknikowych atrakcjach. Pamiętaj: żeby dojść do mistrzostwa, profesjonalny karykaturzysta szkolił się przez wiele lat. Nie wystarczy, że „ładnie” wygląda na pikniku i się uśmiecha.

karykatury na żywo karykaturzysta Chorzele

Atrakcje na piknik? Karykatury rysowaliśmy m.in. na pikniku w miejscowości Chorzele

Piknik atrakcje. Jaki format karykatury?

Każdy karykaturzysta ma swój „ulubiony” format, zwykle A4 (21×29,7 cm) lub A3 (dwa razy większy). Jeśli zależy ci, aby zostało narysowanych jak najwięcej karykatur (raczej nie zdarza się, że ma być inaczej) – lepiej postawić na format A4. Powód jest oczywisty: mniejszy format, to szybsze wykonanie jednej karykatury i więcej wykonanych karykatur. Także mniejsza kolejka przed karykaturzystą czyli więcej osób zadowolonych z pikniku i więcej czasu dla każdego na inne atrakcje pikniku.

Co jeszcze?

Szczególnie przy piknikach rodzinnych (czyli np. piknik dla pracowników firmy i ich rodzin) warto spytać czy karykaturzysta może też rysować na planszy więcej niż jedną osobę. Dla tych, którzy chcieliby wyjątkową pamiątkę w postaci rodzinnej karykatury – będzie to świetna wiadomość. To co innego, niż 4 oddzielne plansze: mąż, żona, syn i córka, więc taka kolekcja raczej nie trafi do ramki i nie zawiśnie na ścianie w domu. W dodatku szybciej będzie narysować 4 osoby na jednej planszy niż 4 oddzielne plansze. Jak widać, znów sugerujemy organizatorom pikniku, aby wybrali jak najwięcej opcji powodujących, że powstanie jak najwięcej karykatur i kolejka oczekujących będzie jak najkrótsza.

Atrakcje na pikniki > Kontakt

Karykaturzysta na pikniku – co zapewnić?

Czasem organizatorzy pikników o tym zapominają, ale praca karykaturzysty wymaga względnego skupienia i luzu. Nie da się rysować przez 8 godzin bez przerwy na WC, posiłek i napój, szczególnie jeśli jest upał. Zdarzyło się raz, że organizator zapomniał o osobach z obsługi eventu. Karykaturzysta chciał się napić, stoły uginały się od napojów, ale trzeba było mieć na nie specjalny kuponik. Zdesperowany, wyszedł z zagrodzonego terenu pikniku i kilkaset metrów dalej w spożywczym kupił wodę w dużej butelce, tym samym dając sobie szansę na dalszą, mniej stresującą pracę. Dodajmy, organizowanie stanowiska obok ogromnych głośników, z których cały czas wydobywa się głośny łomot – zdecydowanie zmniejszy atrakcyjność rysowanych karykatur, nie mówiąc o pękającej głowie karykaturzystów już po kwadransie pracy.

Jak zamówić dobrego karykaturzystę na piknik?

Jeśli chcesz skorzystać z usług Karykatury.com, a wcześniej dowiedzieć się ile to kosztuje i czy termin mamy jeszcze wolny, prosimy o informację:

1) Rodzaj eventu
2) Data, pora dnia, wstępnie: liczba godzin pracy
3) Miejscowość
4) Namiary (także telefoniczne) twoje / firmy.
5) Inne informacje, które uznasz za ważne na tym etapie.

Oczywiście rysujemy też na innych eventach w całej Polsce – konferencje, targi, wyjazdy integracyjne, jubileusze firm, kolacje biznesowe… Tam, gdzie warto zapewnić niezapomnianą atrakcję oraz pamiątkę z imprezy.

Jeśli chcesz taką atrakcję na piknik: > Kontakt

karykatury wesele atrakcja weselna karykatury na żywo karykatura