Atrakcje firmowej Wigilii 2024. Znakomity karykaturzysta

Wigilia firmowa pracownicza atrakcje karykatury na żywo Warszawa Poznań Gdańsk Wrocław cała Polska

Atrakcje Wigilia firmowa 2024 Warszawa, Wrocław, Poznań i cała Polska

W okresie przedświątecznym wiele firm coraz chętniej organizuje spotkania o charakterze świąteczno-wigilijnym. Miejscem takich Christmas Party, nad Wisłą zwanych częściej jako: Wigilia firmowa, Wigilia pracownicza, Wigilia służbowa – może być hotel, restauracja czy po prostu biuro lub siedziba firmy. Jest to okazja, aby w gronie osób z którymi pracujemy na co dzień, spotkać się i porozmawiać mniej oficjalnie, w miłej, niemalże rodzinnej atmosferze. Pod warunkiem, że zapomnimy o stresie i obowiązkach, jakie towarzyszą każdemu w godzinach pracy i wtopimy się w świąteczny klimat zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Często są to dosyć kameralne spotkania – kilkunastu, dwudziestu kilku osób. I nie ma się czemu dziwić – organizowanie imprezy dla setki czy większej liczby pracowników firmy, to niebezpieczeństwo, że atmosfera daleka będzie od gwiazdkowo-wigilijnej atmosfery.

Ilustracja na górze: Rysowaliśmy karykatury na Wigiliach firmowych różnych firm, w największych miastach Polski. Karykaturadek, maskotka Karykatury.com skorzystała z okazji, aby upamiętnić te wizyty na zdjęciach, w najbardziej znanych miejscach takich miast, jak: Warszawa, Wrocław, Poznań i Gdańsk, Lublin, Opole, Olsztyn, Łódź…

wigilia firmowa atrakcje

A tu wybrane zdjęcia z Wigilii firmowej w kolejnych miastach

Wigilia firmowa

Osoby organizujące takie spotkania słusznie starają się wymyślić sposoby na jego niebanalne urozmaicenie. Najważniejsze, to oczywiście wymyślenie (a potem zarezerwowanie dla naszej grupy) najbardziej odpowiedniego miejsca – na przykład restauracji, która zaserwuje potrawy, o jakich zamarzyliśmy. Nawet krewetki czy sushi popijane colą, jeśli ktoś stwierdzi, że są to potrawy kojarzące się z… polską Wigilią. Szalenie ważna jest atmosfera takiego miejsca – niezbyt silne oświetlenie, sącząca się spokojna muzyka (na przykład polskie kolędy, albo choćby niezniszczalne „Last Christmas” zespołu Wham) i wygodne miejsca.

Gdy już mamy załatwiony lokal na firmowe spotkanie wigilijne, pojawia się pytanie: a może coś jeszcze? Coś, co sprawi, że atmosfera stanie się jeszcze bardziej miła, na twarzach uczestników pojawi się niewymuszony uśmiech. A gdyby jeszcze każdy mógł wziąć ze sobą do domu sympatyczną pamiątkę? Niezapomniany i wyjątkowy prezent świąteczny?

Zapewne takie pytania zadawali sobie organizatorzy tego typu spotkań odbywających się w grudniowe wieczory w Warszawie i innych miastach. Część z nich wpadła na pomysł zaproszenia znakomitego karykaturzysty eventowego z Karykatury.com. Okazało się, że (jak potem mi mówiono) zaproszenie na firmową Wigilię niżej podpisanego było strzałem w dziesiątkę. Z kilku powodów. Ale aby nie wyszło, że za wszelką cenę chcę się chwalić i chcę zachęcać kolejnych klientów aby zaprosili tylko niżej podpisanego – po prostu napiszę co jest ważne, gdy rozważamy zaproszenie profesjonalnego karykaturzysty eventowego na Wigilię firmową.
Karykaturadek

Najważniejsze:

Ile czasu potrwa to spotkanie i czy karykaturzysta będzie w stanie w tak krótkim czasie uwiecznić wszystkich uczestników, wykonując zabawne portrety. Bo jeśli na spotkaniu będzie np. 25 osób, a karykaturzysta rysuje powoli i w ciągu 2 godzin zrobi ledwie 10 czy 15 karykatur, pozostali uczestnicy spotkania raczej nie będą zadowoleni. Zatem: szukamy sprawnego, szybkiego karykaturzysty. Najlepiej specjalistę, czyli szybko rysującego karykaturzystę eventowego.

Takich, którzy potrzebują maksymalnie kilku minut (5 minut, może nawet dwie) na wyczarowanie sympatycznej karykatury jest niewielu. Dlatego trzeba się nieźle nagimnastykować, aby znaleźć najbardziej odpowiedniego kandydata. I niekoniecznie mieszkającego w mieście, w którym planujemy Wigilię firmową. Bo nie każdy wie, że karykaturzysta, to niezwykle rzadka profesja, a co dopiero profesjonalny karykaturzysta eventowy.

Oddzielny temat, to jakość artystyczna karykatur, które powstaną. Nie każdy z nas ma dobry gust, dla niektórych ludzi jakiekolwiek działanie plastyczne i próba stworzenia czyjejś podobizny jest czymś niezwykłym, wreszcie – każdemu podoba się inny obrazek, inny styl wykonania pracy plastycznej – w tym przypadku karykatury. Cóż, tu musimy zdać się na własny instynkt. A podpowiedzi, jak w wielu innych przypadkach, szukamy u wujka Google.

Dobry karykaturzysta, to na pewno nie osoba młoda, gdyż doświadczenie w tym zawodzie zdobywa się latami. Szukamy więc osoby z doświadczeniem i osiągnięciami zawodowymi: wystawy, nagrody, publikacje. O najlepszych karykaturzystach na pewno znajdziesz dużo informacji w Internecie, które potwierdzą ich zawodowy status i doświadczenie. Krótko mówiąc: im lepszy fachowiec – tym lepsze karykatury (prezenty), tym większa ich ilość czyli bardziej udana Wigilia firmowa.

Jest oczywiste, że należy brać pod uwagę cenę usługi. Jak w innych branżach – jest ona adekwatna do umiejętności artysty, choć nie zawsze. Te najtańsze najrozsądniej jest odrzucić, z prostej przyczyny: zamiast fajnych karykatur możemy dostać nieudolnie narysowane potworki, zupełnie niepodobne do uczestników naszej firmowej Wigilii. A ponieważ nie chcemy, aby wigilijne spotkanie zakończyło się nieudanym akcentem, nie cieszmy się zbyt wcześnie, jeśli udało się znaleźć taniego plastyka (lub osobę lubiącą rysować), który w internecie nazywa siebie karykaturzystą.

Wigilia firmowa 2017 atrakcje pomysły warszawa

Wigilia firmowa 2024 Warszawa, Wrocław, Poznań, cała Polska

To nie wszystko

Jest jeszcze kilka innych spraw, o których należy pomyśleć, gdy rozpoczynasz poszukiwania najbardziej odpowiedniego karykaturzysty na firmową Wigilię. Nie będę jednak o wszystkim pisać, aby nikogo nie zanudzić. Jedno jest pewne: najlepsi karykaturzyści eventowi nie tylko w okresie przedświątecznym mają dużo pracy. Ich kalendarz jest zapełniony i nie każdy termin mają wolny. Dlatego o zatrudnieniu dobrego karykaturzysty pomyśl niekoniecznie na kilka dni przed deadline firmowej Wigilii. Wtedy ci najlepsi zwykle mają już rezerwację.

Jak otrzymać najlepszą ofertę

Od Karykatury.com atrakcyjną wycenę i ofertę otrzymasz szybciej niż myślisz. Chyba, że akurat rysujemy karykatury dla innej firmy i nie mamy dostępu do Internetu. Do wyceny potrzebujemy następujących informacji: miejsce (miejscowość), data (dzień) imprezy, planowana liczba uczestników oraz na ile godzin wstępnie chciałbyś zaprosić karykaturzystę. Pamiętaj, że nie odpowiadamy na niepoważne zapytania anonimowe.

O szeregu spraw porozmawiamy też telefonicznie, doradzimy co zrobić aby wszystko przebiegło jak najlepiej i aby zapłacić nie więcej, niż to konieczne. Ceny podajemy wraz z kosztami (np. dojazd), bo rysujemy w całej Polsce. Oczywiście wystawiamy faktury vat, a wcześniej podpisujemy umowę. Kontakt

Wigilia firmowa – tekst: (c) Szczepan Sadurski / karykatury.com

Szczepan Sadurski jest od lat obecny w mediach. Zdobywał nagrody, miał wystawy (m.in. Nowy Jork, Barcelona, Wilno, Kapsztad), opublikował kilka tysięcy rysunków w 200 tytułach prasy, nie tylko w Polsce, w ostatnich 10. latach stworzył 40.000 karykatur. Był specjalnym gościem festiwali Australii, Francji i Armenii, jurorem międzynarodowych konkursów (Polska, Szwecja, Turcja). To „jeden z najszybszych karykaturzystów na świecie”, jak napisała o nim jedna z gazet w USA. 

karykatura karykatury karykaturzysta atrakcje na event impreza firmowa

Karykatury i wigilia firmowa z karykaturzystą – oryginalna atrakcja

Firmowa Wigilia – pomysły. Atrakcja + prezent w jednym

Pomysłów na atrakcje firmowej Wigilii może być sporo, ale jest jeden, który przebija pozostałe: profesjonalny karykaturzysta eventowy. Bo to jedna osoba, ale atrakcje równocześnie dwie. Artysta, który sprawi, że u uczestników firmowej Wigilii pojawi się uśmiech i dodatkowy naturalny luz, a po krótkiej chwili pozowania każda osoba narysowana otrzyma świąteczny prezent i to taki, którym z uśmiechem będzie się chwalić przed innymi. Atrakcja mało inwazyjna, nieabsorbująca wszystkich zanadto.

Podstawą sukcesu zaproszenia karykaturzysty na firmową Wigilię (Wigilia pracownicza) jest zaproszenie takiego kandydata, który będzie jak najlepszy. (…)  Zakładamy, że zamierzasz wybrać ofertę fachowca. Najlepiej karykaturzysty eventowego, od lat i na co dzień zajmującego się profesjonalnym tworzeniem karykatur na podobnych imprezach, który w mniej niż 5 minut wykona jedną sympatyczną karykaturę. Jego sprawność czyli szybkość rysowania jest istotna także z tego powodu, że…
>> Tu cały tekst

Przeczytaj też:
Jak znaleźć karykaturzystę w Warszawie
Gdzie rysowaliśmy: Poznań i Wielkopolska
Tania fotobudka droższa od dobrego karykaturzysty
Karykaturzysta eventowy i uliczny – różnice
Gdzie rysowaliśmy: Kraków i Małopolska

Dowcipy o Wigilii

•  •  •
Przed wigilią policjant zatrzymuje fiata 126p, który podejrzanie jedzie drogą – zjeżdża na boki, podskakuje.
– Wypiło się, tak? – pyta kierowcę.
– Jak Boga kocham! Wiozę w bagażniku żywego karpia i on tak zarzuca wozem!

•  •  •
W wigilię chłop jedzie furmanką, a obok biegnie pies. Ponieważ koń idzie leniwie, chłop bije go batem.
– Jeszcze raz mnie uderzysz, to będziesz szedł piechotą – mówi koń.
– Pierwszy raz słyszę, żeby koń mówił! – dziwi się chłop.
– Ja też – mówi pies.

•  •  •
Pani Fąfarowa przygotowująca w kuchni potrawy wigilijne, słyszy wołanie Jasia:
– Mamo, choinka się pali!
– Tyle razy mówiłam: nie mówi się „pali”, tylko – „świeci”.
Po chwili:
– Mamo, firanki się świecą!

•  •  •
Wigilia Bożego Narodzenia

Fąfara puka do drzwi sąsiadki i pyta:
– Mogłabyś mi pani pożyczyć soli?
– Nie.
– A cukru?
– Nie.
– A może chociaż mąki?
– Nie.
– A czy w ogóle jest coś, co mogłaby mi pani pożyczyć?
– Tak. Wesołych Świąt!

•  •  •
Pani Fąfarowa pyta męża:
– Gdzie ty uzbierałeś tyle grzybów przed samą Wigilią?
– U Kowalskich na strychu.
– To oni tam hodują grzyby?
– Nie, suszą.

•  •  •
Po świętach Bożego Narodzenia sędzia pyta Fąfarę:
– Dlaczego chce się pan rozwieść z żoną?
– Bo daje mi do jedzenia: barszczyk z uszkami, śledzia, karpia, kluski z makiem…
– Proszę pana, przecież wszyscy w Wigilię jedzą takie potrawy.
– Możliwe, ale ona przyrządza mi je codziennie od siedemnastu lat.

•  •  •
W wigilię Bożego Narodzenia rodzina Fąfarów słyszy u sąsiadów straszny hałas. Pani Fąfarowa komentuje:
– Albo synek Kowalskich dostał na gwiazdkę bębenek, albo Kowalski zaczął śpiewać kolędy.

•  •  •
– Mamusiu, czy tę rybkę będziemy jeść na Wigilię?
– Tak, syneczku.
– To po co ją myjesz? Przecież ona całe życie pływała w wodzie.

Dowcipy: DobryHumor.pl

karykatura na prezent karykatury na zamówienie

Przykładowe potrawy z menu wigilijno – bożonarodzeniowego czyli potrawy na wigilijny stół
– Wigilijny barszcz czerwony z uszkami
– Pierogi z kapustą i grzybami
– Zupa grzybowa z łazankami
– Zupa rybna
– Karp przyrządzony na wiele sposobów (w galarecie, w panierce…)
– Kapusta z grzybami
– Groch z kapustą i łazanki z kapustą
– Kutia wigilijna doprawiona gryczanym miodem
– Śledzie
– Bigos wigilijny (kapustą z grochem)
– Lukrowany makowiec z dużą ilością bakalii
– Sernik z bakaliami
– Kompot z suszu (suszonych owoców)

Najpopularniejsze polskie kolędy
• Bóg się rodzi
• Cicha noc
• Do szopy, hej pasterze
• Dzisiaj w Betlejem
• Gdy się Chrystus rodzi
• Gdy śliczna panna
• Jezus malusieńki
• Lulajże Jezuniu
• Mędrcy świata
• Oj maluśki, maluśki
• Pójdźmy wszyscy do stajenki
• Przybieżeli do Betlejem
• Wśród nocnej ciszy
• W żłobie leży