Znani artyści też występują na weselach

zespół na wesele kapela zespół muzyczny DJ

Kiedyś artyści sceny muzycznej mające status gwiazdy, występowały w telewizji i na festiwalach. Także koncertowały (imprezy biletowane) dla fanów – w salach, na stadionach, na specjalnie rozstawionych scenach. Nie wypadało korzystać z zaproszeń na imprezy prywatne czy eventy firmowe, nawet jeśli takie propozycje się pojawiały.

Granie do kotleta i chałturzenie (tak pogardliwie nazywano występy znanych artystów na prywatnych imprezach oraz firmowych eventach) było wstydliwym tematem. Gwiazdy tym się nie chwaliły, media o tym nie informowały.

Coś, co było określanie jako obciach, artystyczny występ na nie najlepszym poziomie, obecnie nie jest niczym niezwykłym. Nawet na weselach grają i występują gwiazdy pierwszej wielkości. Topowi muzycy z Polski i świata. Można zaryzykować twierdzenie, że jeśli ktoś nie występuje, to nie dlatego, że nie chce, ale dlatego, bo nie dostaje takich propozycji. Rzeczą, którą przekonuje gwiazdy do takich występów, oczywiście jest wysokość honorarium. Jeśli duże – występ na prywatnej imprezie, na przykład na weselu, nie jest już obciachem, a informacje o występach i wysokości honorariów „przez przypadek” trafiają do mediów. A występy gwiazd oczywiście nobilituje tych, którzy płacą.

Światowe gwiazdy na weselach

Lady Gaga za zaśpiewanie na ślubie dzieci rosyjskich bogaczy zarobiła 2 miliony dolarów i nawet nie musiała lecieć do Rosji. Wesele zorganizowano w słynnym Dolby Theatre w Los Angeles – tam, gdzie co roku świat śledzi galę wręczenia Oscarów. Gwiazda zaśpiewała kilkanaście swoich hitów, a potem także zabawiała gości. Jej udział w weselu zorganizowanym przez jednego z najbogatszych Rosjan wyniósł 20 procent kwoty, jaką wydano na wesele.

Inny rosyjski milioner wydał 3,5 miliona funtów, aby na weselu jego wnuczki zaśpiewali: Mariah Carey i Elton John. Media informowały, że Mariah Carey za występ zainkasowała 2,5 milina funtów, a Elton John 1 milion. Wesele odbyło się w londyńskim hotelu Landmark. Życzenia dla pary młodych wygłosił słynny aktor Antonio Banderas, wystąpił też Mark Ronson, znany DJ i producent.

Robbie Williams za 1,6 miliona funtów zaśpiewał na weselu córki innego rosyjskiego oligarchy. Ślub 25-latki kosztował 8 milionów funtów. Trochę wcześniej ten sam oligarcha zapłacił ponad 1,5 miliona funtów Eltonowi Johnowi, aby zaśpiewał na prywatnym koncercie żony.

Beyonce i Jay-Z zaśpiewali na weselu amerykańskiej gwiazdy koszykówki i zawodnika drużyny Miami Heat, LeBrona Jamesa. Beyonce specjalnie przyleciała na ten wieczór do USA z Brazylii, gdzie trwała jej trasa koncertowa. Media nie były zaproszone na ślub i nie wiadomo ile gwiazda zarobiła.

Do Wenecji, gdzie odbył się ślub córki indyjskiego milionera, z USA przyleciała zaśpiewać Shakira. Na weselu syna ukraińskiego milionera zaśpiewała Jennifer Lopez. Na weselu reżysera George’a Lucasa zaśpiewał Prince, a podczas jednej z imprez przedślubnych amerykańskich celebrytów Kim Kardashian i Kanye Westa zaśpiewała m.in. Lana Del Rey.

Michael Buble miał szczęście zaśpiewać na weselu ówczesnego prezydenta Kanady, gdzie został zauważony przez muzycznego producenta Davida Fostera. Dzięki temu rozpoczął wielką karierę.

Jednych przekonują głównie finanse, innych oprócz finansów także prestiż. Bo występ na ślubie typowanego na następcę brytyjskiego tronu Księcia Williama i Księżnej Kate na pewno do takich można zaliczyć. Dla młodej pary wystąpiła młodziutka gwiazda pop Ellie Goulding. Zaśpiewała piosenkę wspomnianego już dwukrotnie Eltona Johna „Your song”, do której William i Kate zatańczyli pierwszy taniec.

Polskie gwiazdy na weselach

W marcu 2016 r. Super Express informował czytelników, że Krzysztof Krawczyk chałturzy na weselach!”. Podano, że za godzinny występ inkasuje 30 tys. złotych.

W październiku media informowały o występie Maryli Rodowicz na weselu Karoliny i Arka. Z ciemności wyłoniła się na scenie z gitarą i zaśpiewała swój słynny hit „Małgośka”. Wystąpiła w tej samej sukni, co na niedawnym 54. festiwalu piosenki w Opolu.

W marcu 2017 r. pisano, że gwiazdor disco polo Zenek Martyniuk dał koncert na weselu Olgi i Wojciecha. Zarejestrowany występ umieszczony na YouTube, w ciągu pół roku miał ponad 1,4 miliona wyświetleń. Tego typu publikacje nakręcają artyście reklamę. Dziennik Fakt poinformował, że za 40-minutowy występ Zenka Martyniuka i jego zespołu Akcent, trzeba zapłacić 12 tysięcy złotych. Media podają, że występuje też Sławomir, ten od hitu „Miłość w Zakopanem”. Na weselach występuje też wiele mniej lub bardziej znanych zespołów discopolowych, za odpowiednio mniejsze stawki.

W 2012 roku media informowały, że na weselu znanego piłkarza Lukasa Podolskiego (grającego w reprezentacji Niemiec) wystąpił zespół Feel. W sierpniu 2003 r. radiowy prezenter muzyczny Hirek Wrona przyznał się, że co jakiś czas puszcza muzykę na weselach znanych i bogatych osób (aktorzy, politycy, biznesmeni).

Wymieniliśmy gwiazdy muzyczne, ale to tylko czubek góry. Wiadomo, że jak wesele – to muzyka i taniec. Na weselach gra cała masa lepszych i gorszych zespołów muzycznych, dla których występy to chleb powszedni, ale gwiazdami znanymi w całej Polsce raczej nie zostaną. Dlatego tym bardziej każda ciekawostka o znanych z mediów artystach występujących na weselach, jest niezłym kąskiem dla mediów.

Tekst: (c) Karykatury.com

karykaturzysta na wesele karykatury

On rysuje osoby pozujące, kibice wybuchają śmiechem. Znakomita zabawa z karykaturzystą!

Uwaga. Znany karykaturzysta na wesele

Błyskawicznie rysujący karykaturzysta znany z mediów, nazwany przez prasę w Nowym Jorku „jednym z najszybszych karykaturzystów świata”. Rysował w USA, Australii i Europie. Jego artystyczny występ, to coś więcej niż rysowanie karykatur uczestników imprezy. Talent i osobowość powodują, że rysowanie karykatur może przekształcić się w artystyczny spektakl. Cała Polska.

> Tu więcej informacji