Ile kosztuje zespół na wesele?

zespół na wesele kapela zespół muzyczny DJ

Prawdopodobnie trafiłeś / trafiłaś tu, bo interesuje cię zespół na wesele czyli kapela na wesele czyli oprawa muzyczna wesela. Poszukujesz zespołu na wesele, kapeli na wesele albo DJ czyli didżeja na wesele. I nie masz pojęcia ile to może kosztować. Zanim zaczniesz szukać, proponujemy przeczytać poniższy tekst.

Jeśli wesele – to tańce, a jeśli tańce – to muzyka. Albo znane przeboje muzyczne odtwarzane z „puszki” czyli DJ, albo muzyka na żywo czyli zespół muzyczny. Wybór zależy od Ciebie – czyli od finansów (muzyka na żywo zwykle jest droższa, gdyż w zespole gra kilku muzyków) oraz od upodobań (niektórzy wolą bawić się przy muzyce w oryginalnym wykonaniu). Jedno jest pewne: to od zespołu, jego umiejętności i doświadczenia, w dużej mierze zależy dobra zabawa weselnych gości. Dlatego na tym nie powinno się oszczędzać.

ślub zaręczyny wesele karykaturzysta historie ślubne ciekawostki

Kochanie, jaki zespół muzyczny na wesele? Za ile? A może jednak DJ?

Doświadczony zespół bez problemu dostosowuje się z repertuarem do wieku gości wesela (np. jeśli przeważają osoby młode – dla tych gra się trochę inną muzykę niż dla osób dojrzałych), a podczas wesela na żywo reaguje w zależności do potrzeb, zmieniając kolejność piosenek, jeśli ta była już ustalona, a nawet repertuar.

Ile kosztuje zespół na wesele?

Różnice w kwotach, jakie mają konkretni muzycy, jest spora. Jest to zależne od szeregu kwestii – od popularności zespołu (niektórzy są rozchwytywani i mają zajęte terminy z dużym wyprzedzeniem), od poziomu jaki muzycy reprezentują. Od tego ile czasu grają (do której godziny, z jakimi przerwami), itd. Muzycy muszą też dojechać (koszt dojazdu), po weselu muszą wypocząć (a więc rezerwacja miejsc noclegowych), poza tym transport instrumentów oraz sprzętu nagłaśniającego też trzeba brać pod uwagę.

Oczywiście każdy chciałby mieć na swoim weselu świetny zespół i zapłacić jak najmniej, ale tego raczej nie da się połączyć.

Muzycy z zespołów grających na weselach twierdzą, że najlepsza jest „poczta pantoflowa”. Ktoś był na weselu na którym grali, podobało się, polecił komuś kto poszukuje kapeli na wesele. Niektórzy szukają jednak zespołów na wesele w Internecie. Dają nawet ogłoszenia, a potem porównują różne oferty, aby w końcu się zdecydować.

Nasze zestawienie

Poniżej oferty (wraz z cenami) zespołów, jakie Karykatury.com znalazły pod jednym z takich ogłoszeń, w roku 2017. Były to oferty prawdziwe, zespołów istniejących, podających swoje namiary wraz ze swoimi stronami www lub profilami na Facebooku. Należy pamiętać, że nie zawsze oferta jest obiektywna. Aby zachęcić do swojej usługi, trzeba napisać kilka zdań na swój temat, najlepiej w superlatywach. Poza tym oferowane ceny nie muszą pokrywać się z tym, ile muzycy faktycznie zarobią. Prezentujemy poniżej, w skondensowanej formie, podane przez przedstawicieli zespołów informacje. Poukładaliśmy je w kolejności zależnej od ceny jaką oferowano.

Część ofert miało cenę „do negocjacji” (tak postąpili m.in.: zespół muzyczny z Warszawy, „orkiestra” z Wielkopolski i 6-osobowy zespół coverowy), bo z różnych powodów nie każdy publicznie podaje swoje stawki, które przecież są zależne od wielu spraw. A klient w krótkim ogłoszeniu nie podaje wszystkich szczegółów niezbędnych do precyzyjnej wyceny.

karykaturzysta na wesele karykatury event

Szybki karykaturzysta, to oryginalna atrakcja na wesele

Do 2600 złotych

* 1800 zł – do białego rana gra młody zespół – czyli: wokalista / konferansjer, wokalistka i DJ / wodzirej. Repertuar: polskie i zagraniczne utwory, disco polo, piosenki biesiadne.

* 2500 zł – zespół muzyczny z wokalistą grający na różnych imprezach, oprócz muzyki oferuje zabawy, konkursy i oczepiny. Wieloletnie doświadczenie zawodowe, nie tylko w Polsce.

* 2500 zł – zespół i wodzirej. Repertuar – różne gatunki muzyczne, także jazz, blues i country. „Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie” – napisano.

* 2600 zł – po informacje zespół odsyła na swoją stronę www.

* 2600 zł – zespół oferujący oprawę muzyczną, oświetlenie oraz nagłośnienie, do tego konferansjerkę. Repertuar: lata 60, 70, 80, 90 oraz najnowsze przeboje czyli muzyka dla osób w różnym wieku. Jest też możliwość zatrudnienia DJ-a.

* 2600 zł – duet muzyczny (saksofon + męski wokal, keyboard + damski wokal), dysponujący także własnym oświetleniem. Po oczepinach muzyk zostaje DJ-em, serwującym uzgodnioną wcześniej muzykę. Jest możliwość umówienia się i posłuchania zespołu na żywo. W cenie dojazd oraz VAT (faktura). W ofercie jest też informacja „Nie pijemy w pracy”.

2700 – 3300 złotych

* 2700 zł – zespół z Sochaczewa z wokalistką, wszechstronny repertuar.

* 2700 zł – zespół 3-osobowy, w tym konferansjerka, prowadzenie zabaw i DJ-owanie. „Zagramy wszystko czego Państwo sobie zażyczą”.

* 3000 zł – aby uzyskać szczegóły trzeba telefonować.

* 3000 zł – zespół weselny odsyła po ofertę na swoją stronę www.

* 3000 zł – 4-osobowy zespół (klawisze, gitara, wokalistka + 3 wokalistów, akordeon), na życzenie grający w okrojonym składzie (2 lub 3 osoby), także jako śpiewający i grający DJ-e. Własne nagłośnienie i oświetlenie, prowadzą też wyprowadzenia, oczepiny, biesiadę za stołami oraz karaoke.

* 3200 zł – zespół muzyczny z wodzirejem, którego szef niedawno gościł „w programie stacji TVN o tematyce weselnej”.

* 3300 zł – zespół z Lublina, który dotrze w dowolne miejsce Polski. Wokal damski i dwa wokale męskie, klawisze, perkusja, gitara, akordeon, saksofon, skrzypce. Repertuar różnojęzyczny, grają także przed domem Panny Młodej oraz biesiadę za stołami, skrzypce do błogosławieństwa, do tego muzyka w kościele.

3500 – 4000 złotych

* 3500 zł – „Zespół z bogatym repertuarem i doświadczeniem w prowadzeniu różnego rodzaju imprez”.

* 3600 zł – 4-osobowy zespół profesjonalnych muzyków, w repertuarze od przebojów lat 70, 80, 90 po współczesne hity pop, rock i disco.

* 3800 zł – zespół, DJ i wodzirejka w jednym.

* 3800 zł – zespół reklamuje się: „Najlepsza jakość, szeroki repertuar za rozsądną cenę”.

* 3800 zł – zespół z wieloletnim doświadczeniem (wokal damski i męski, instrumenty: klawisze, gitara, saksofon, akordeon), dysponujący swoim nagłośnieniem i oświetleniem. Covery wykonawców od lat 60 do współczesnych, dla gości w każdym wieku.

* 4000 zł – zespół grający w różnym składzie – jako duet, kwartet lub kwintet.

* 4000 zł – 4-osobowy zespół (saksofon, gitara, perkusja, instrumenty klawiszowe) grający na różnych imprezach muzykę polską i zagraniczną dla osób w różnym wieku.

Powyżej 4500 złotych

* 4500 zł i cena uzależniona od składu zespołu, obok umieszczono link do profilu na Facebooku.

* 4700 zł – obok ceny link do strony internetowej zespołu.

* 5500 zł – zespół gra od ponad 20 lat (czyli duże doświadczenie), „szerokie instrumentarium, oprawa świetlno – sceniczna, gama wokali żeńskich i męskich, przebojowy repertuar”.

* 7200 zł – w tej cenie kwartet (czterech muzyków) zapewni oprawę muzyczną podczas ślubu oraz zagra na weselu w 6-osobomym składzie.

Podsumowanie

Jak widać – młode, niedoświadczone zespoły za granie na weselu życzą sobie sporo niższe kwoty. Im doświadczenie większe, im wyższy poziom muzyków, tym cena rośnie. Wyższą kwotę oferują zespoły grające w większych składach. Nic dziwnego, każdy musi zarobić, więc musi być większa kwota do podziału. Dobór repertuaru i wszechstronność, to ważny atut każdego zespołu. A sam poziom muzyczny? Na pewno jest zróżnicowany, wiec każdy znajdzie coś dla siebie. Można się o tym przekonać, wchodząc na internetowe strony zespołów grających (nie tylko na) na weselach. Tak czy owak, na weselu muzyka być musi, a w Internecie na pewno każdy znajdzie odpowiedni zespół na swoje wesele.

Tekst: (c) Karykatury.com

> Weselne ciekawostki

Inne ciekawostki na temat zespołów na wesele, znalezione w Internecie

* Niektóre zespoły stanowczo odmawiają grania muzyki disco polo. Od razu ucinają temat, gdy się pojawia zapytanie od osoby, która chce je zatrudnić na wesele.

* Cena zależy m.in. od liczby muzyków w zespole. Jeśli zespół ma 4 muzyków – nie powinna dziwić cena 4000 zł, jeśli 6 muzyków – 6000 złotych.

* Niektórzy twierdzą, że dobry zespół na jednodniowe wesele za 5000 zł, to dobra cena dla tego, kto ich zatrudnia.

* Film z wesela umieszczony np. na YouTube, to najlepsza reklama i niemal konieczność. Wielu klientów taki film przekonuje.

* Jeśli zespół gra dużo, jest dobry, podoba się – nikogo nie powinno dziwić, że po roku – dwóch ma wyższą cenę.

* Dobre instrumenty i drogi sprzęt, to nie wszystko. Najważniejszy jest talent i doświadczenie. Stąd powiedzonko „dużo sprzętu, mało talentu”.

* Dla bardzo oszczędnych: ułożyć własną playlistę utworów, wypożyczyć na wesele sprzęt za 700 złotych i też będzie muzyka na weselu.

* Pewien muzyk twierdzi, że gdy jego kapela miała mniejszą cenę, była rzadko zapraszana na wesela. Po podniesieniu ceny o kilkaset złotych okazało się, że chętnych jest dużo więcej. Czyżby niektórzy bali się, że tani zespół, to słaby zespół?

karykatury na żywo wesele karykaturzysta karykatura

Karykaturzysta na wesele – karykatury na żywo

.
Osoby które tu były szukały także: zespół muzyczny na wesele, dobry zespół muzyczny na wesele, zespół weselny Warszawa, zespół weselny, zespoły weselne mazowieckie, dobry zespół na wesele.