Karykatury.com w grudniu 2018

Kraków wigilia firmowa atrakcje Boże Narodzenie karykaturzysta

Co ciekawego robiliśmy w grudniu czyli Wigilia firmowa 2018 i przykłady wykonanych zleceń – o tym przeczytasz w poniższym tekście

Grudzień, to jak co roku nasz najbardziej pracowity miesiąc. Ponieważ grudzień, to miesiąc Wigilii firmowych, szef Karykatury.com i inni karykaturzyści których znasz z prasy i TV, uczestniczyli głównie w takich imprezach.

Wigilia firmowa 2018

Od 200-osobowych gali świątecznych dużych firm (hotele albo uprzątnięte, duże hale produkcyjne), po kameralne, kilkunastoosobowe spotkania przedświąteczne. Warszawa, Poznań, Łódź, Wrocław, Kraków (patrz foto na górze), nawet Bielsko-Biała. Znów głównie duże miasta, co potwierdza trend z lat ubiegłych: przedświąteczne spotkania firmowe przede wszystkim organizują firmy w dużych miastach. A może też w mniejszych, jednak tu budżety na takie spotkania są skromniejsze. Albo organizatorzy uznają, że są lepsze atrakcje niż prezent pod choinkę, w postaci dowcipnego portretu w wykonaniu znanego karykaturzysty eventowego. Są jeszcze dwie opcje: część firm nie szuka dodatkowych atrakcji w sieci, bo nie są nimi zainteresowane. Albo nie organizują ich wcale.

wigilia firmowa Poznań atrakcje karykaturzysta

Karykaturadek, maskotka Karykatury.com przed kolejnym Bożym Narodzeniem znów odwiedziła Poznań

Sporo Wigilii firmowych organizowanych jest w weekendy (piątek i sobota). To oznaczało, że z części zaproszeń musieliśmy zrezygnować. Nie zawsze mogliśmy zapewnić aż tylu karykaturzystów eventowych na kilku imprezach jednego dnia.

Liczba zapytań o błyskawicznie rysujących, profesjonalnych karykaturzystów eventowych, wzrasta. Niestety, przy spotkaniach z niską liczbą uczestników, kwota usługi wraz z doliczonymi kosztami dojazdu do innego miasta powodują, że finalny koszt jest spory. Część zainteresowanych, zapewne z powodów finansowych, rezygnuje. Jednak ci, którzy zdają sobie sprawę, że jakość usługi oraz znane nazwisko muszą kosztować więcej niż średni koszt takiej usługi, decydują się na zaproszenie karykaturzysty z Karykatury.com.

jarmark bożonarodzeniowy Rybnik atrakcje karykaturzysta

Organizatorzy jarmarku bożonarodzeniowego w Rybniku zaprosili karykaturzystę z Karykatury.com

W grudniu nasz karykaturzysta został zaproszony do Rybnika na jarmark bożonarodzeniowy. Z atrakcji skorzystało kilkadziesiąt osób w różnym wieku. Na szczęście nie było dużego mrozu, w namiocie było specjalne ogrzewanie i były przerwy na ciepły napój.

Dodajmy jeszcze, że dwóch naszych karykaturzystów odwiedziło siedzibę znanej korporacji na warszawskim Mokotowie. Tworzyliśmy karykatury na żywo, podczas kilkugodzinnego eventu przedświątecznego. Towarzystwo było międzynarodowe, więc angielski się przydał.

wigilia firmowa atrakcje karykatury karykaturzysta

Hala produkcyjna zamieniona w pomieszczenie, w którym zorganizowano wigilię pracowniczą

Nie tylko karykatury

Zdarzają się zamówienia oryginalne. Szef Karykatury.com oprócz rysowania karykatur na żywo podczas Wigilii firmowej, został poproszony o stworzenie humorystycznego rysunku. Powstał dedykowany rysunek na temat działalności firmy organizującej Wigilię firmową. Jego cyfrowe kopie formatu A5 były naklejane na tylną ścianę antyram, do których były wkładane karykatury. Efekt marketingowy i miła niespodzianka dla każdego, kto z taką karykaturą wrócił do domu.

prezent dedykowany karykatura karykaturzysta

Z tyłu antyramy rysunek, z przodu zostanie włożona karykatura wykonana podczas wigilii firmowej

Karykatury cyfrowe na tablecie

W drugiej połowie grudnia w warszawskim centrum handlowym Arkadia otwarto drugi w Europie (po Mediolanie) salon produktów Huawei. Chińska firma którą reklamuje twarz Roberta Lewandowskiego, zadbała o dwudniowe atrakcje dla osób odwiedzających Arkadię na krótko przed Bożym Narodzeniem. Przed głównym wejściem była scena, a n niej m.in. Kuba Lewandowski z Anną Lewandowską, koncert Sarsy, pokazy freestyle i spotkania z YouTuberami. A obok szybko rysowane karykatury cyfrowe, tworzone na tablecie Huawei przez Szczepana Sadurskiego. I od razu drukowane w kolorze na drukarce. Takie karykatury można też wysyłać od razu e-mailem.

Jankes karykatura Huawei Arkadia karykaturzysta

Krzysztof Jankes Jankowski z Radia Eska i jego karykatura. Event Huawei w warszawskiej Arkadii

Cykl karykatur pod choinkę

Oddzielny temat, to cykl karykatur ponad 30. osób, stworzonych ze zdjęć przesłanych pocztą elektroniczną. Powstały dla jednej z firm, która chciała dać prezent dla konkretnych osób ze współpracujących firm. Pojawił się na nich produkt oraz specjalna dedykacja. Karykatury stworzyliśmy w kilku transzach, co było dobrym rozwiązaniem. Powstawały pomiędzy wyjazdami na Wigilie firmowe.

Listopadowych i grudniowych zapytań o cykle karykatur ze zdjęć co roku mamy kilka. Niezależnie od dużych problemów ze skompletowaniem wystarczającej jakości zdjęć (to mają być niespodzianki, więc niełatwo przygotować zdjęcia), łączny koszt usługi przewyższa możliwości finansowe wielu firm. Osoby, które chcą zamówić np. 50 czy 80 efektownych karykatur ze zdjęć często nie zdają sobie sprawy, ile czasu wymaga wykonanie wysokiej jakości karykatur i że ma to ścisły związek z wysokością honorarium, jakie należy zapłacić.

prezent dedykowany karykatura karykaturzysta

Seria karykatur ze zdjęć jako gwiazdkowy prezent dla kontrahentów podwarszawskiej firmy

Ponieważ zaproszenie karykaturzysty w Wigilię firmową i stworzenie na żywo podobnej ilości „szybkich” karykatur kosztuje kilka razy mniej – część firm uznaje, że tańsza opcja jest lepsza. Gorzej, jeśli te wszystkie osoby nie mogą przybyć na świąteczny event lub takowy nie jest planowany. Trzeba wtedy załatwiać inne prezenty niż dedykowane prezenty w postaci karykatur stworzonych przez mistrzów tego zawodu. Lub szukać takich plastyków-karykaturzystów i zadowolić się ich produkcjami.

Prezent pod choinkę – nie zwlekaj

Na szczęście ostatni tydzień roku 2018 był już spokojny. Ale za rok kolejny pracowity grudzień. I znów wiele osób, które niemal do ostatniej chwili przed Wigilią będą pytały o karykaturę ze zdjęcia na prezent pod choinkę, które będziemy musieli „odprawić z kwitkiem”. Na taki prezent nie warto czekać do ostatniej chwili. Chętnych jest wielu (i coraz więcej, gdy do świąt coraz bliżej) czyli wtedy, gdy najlepsi karykaturzyści pracy mają mnóstwo. Warto też pamiętać, że firmy kurierskie w grudniu pracują na najwyższych obrotach i jest niebezpieczeństwo, że prezent który miał być na miejscu przed Wigilią, dojdzie dopiero o okolicach Sylwestra. Lub już w nowym roku, jeśli kurierzy znów ogłoszą… strajk.

Tekst: (c) Karykatury.com