Wielki sennik polski – ciekawostki

sennik online sny znaczenie snów interpretacja sen wielki sennik internetowy sennik polski

Sen, to głównie mózg człowieka. To, co dzieje się z nim w czasie snu, w poszczególnych fazach snu. Głównie w fazie REM (to wtedy tak naprawdę nasz mózg sam tworzy wizje senne). Nie mają one wiele wspólnego z rzeczywistością. To często niespójne, nierealne sceny. Ale to właśnie ten fakt tak nas fascynuje. Wielki sennik polski

Tych scen nie zobaczymy w żadnym filmie, nie zobaczy ich nikt poza osobą śniącą. Mało tego – to, co każdy zobaczy we śnie, niemal po chwili zniknie na zawsze. Ci, którzy to badali doszli do wniosku, że w ciągu 5 minut po obudzeniu człowiek nie pamięta aż połowy swoich snów. Po 5 kolejnych minutach nie pamięta aż 90-ciu procent. Zresztą każdy z nas, wie to ze swojego doświadczenia.

Jak zapamiętać sen?

Niektórzy starają się zapamiętywać swoje sny, stosują techniki które mają w tym pomóc. Notują sny zaraz po przebudzeniu, nawet prowadzą specjalne dzienniki. Analizują potem wszystko, wgłębiają się w temat, nawet szukają porad u innych.  Bo chcą zrozumieć swoje sny.

Czy masz koszmary senne?

Szczególnie fascynuje nas temat koszmarów sennych. Bo sny w których spadasz, uciekasz przed potworami, widzisz duchy, czy tracisz życie – głębiej zapadają w pamięci osoby śniącej. Takie sny mogą mieć różne podłoże. Przypominają o traumatycznych wydarzeniach z przeszłości, o nierozwiązanych sprawach, o kłopotach w realnym życiu, nawet o chorobach.

Dlatego osoby chore, cierpiące na różne dolegliwości, są szczególnie zainteresowane w wyjaśnieniu symboli występujących w snach.  Być może znajdą odpowiedź jak zmniejszyć cierpienia i jak szybciej wyzdrowieć. Odpowiedzi tego co wydarzy się w przyszłości, od zawsze szukają osoby młode – głównie panny szukające przyszłego towarzysza życia. Czy może w tym pomóc wielki sennik polski?

Jak odczytać symbolikę snów?

Sennik – obojętnie czy ten wydrukowany czyli mający formę książki, czy też sennik online w Internecie – to raczej zabawa dla wszystkich. Dla tych, którzy na serio poszukują odpowiedzi o symbole pojawiające się w snach, jak i dla tych, którzy są pod wrażeniem przyśnionego ostatnio snu i są po prostu ciekawi – a nóż czegoś się dowiedzą. Nawet fachowcy od snów piszą i mówią o tym wprost: odczytanie znaczenia snów i interpretacja marzeń sennych, jest znacznie bardziej skomplikowana, niż formułki z senników. Trzeba znać konkretną osobę, jej aktualną sytuację życiową (rodzina, praca), wydarzenia które miały miejsce w przyszłości. Dopiero wtedy można próbować odczytać znaczenie snów. Bo ten sam symbol ze snu osoby młodej czy starszej, kobiety czy mężczyzny, itd – może znaczyć coś zupełnie innego. Stąd często w sennikach internetowych niejednoznaczne odpowiedzi. Bo tłumaczenie znaczenia i symboliki snów nie jest takie proste.

Naprawdę nic ci się nie śni?

Niektórzy twierdzą, że nie mają snów, albo śnią bardzo rzadko. Nie mają racji, bo każdy człowiek śni, jednak nie wszyscy swoje sny zapamiętują. A ponieważ spanie każdemu z nas zajmuje aż 1/3 całego życia (czyli np. osobie która żyła 75 lat, aż 25 lat życia przespała!) – warto poświęcić chwilę aby poznać fascynujący świat snów.

Sennik online – sprawdź znaczenie swoich snów:

Czy wiesz, że?

Sennik, to wieś w środkowej Bułgarii, w obwodzie Gabrowo, w gminie Sewliewo, licząca ok. tysiąc mieszkańców. Dawniej ta miejscowość nazywała się Czadyrlij.

Wielki sennik polski: (c) Karykatury.com

Zobacz też:
> Inne ciekawostki związane ze snem