Warsztaty rysowania karykatur w Mogilnie

warsztaty karykatury nauka rysowania karykatur znany karykaturzysta

Warsztaty karykatury

Znany karykaturzysta i satyryk Szczepan Sadurski w czerwcu był specjalnym gościem Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Satyrycznych Pyszadło 2022 w Mogilnie, woj. kujawsko-pomorskie

Dwie wystawy rysunku satyrycznego

W dniach 15-19 czerwca 2022 r. odbyła się w Mogilnie kolejna edycja festiwalu. Wśród atrakcji przybyła na imprezę publiczność miała okazję poznać Szczepana Sadurskiego, jego dowcipne rysunki oraz wyjątkowy talent. W kinie Wawrzyn, gdzie odbywały się festiwalowe projekcje filmów, przez cały czas trwania imprezy dostępna była wystawa rysunku satyrycznego Sadurskiego, o tematyce małżeńskiej i ślubno-weselnej. Wernisaż miał miejsce 16 czerwca o godz. 17.30, pomiędzy seansami filmów.

Drugą ekspozycję rysunków Sadurskiego, tym razem o tematyce damsko-męskiej czyli dla starszej publiczności, zaprezentowano w odrestaurowanym ostatnio Magazynie Zbożowym GS MDK, w innej części Mogilna.

warsztaty karykatury nauka rysowania karykatur znany karykaturzysta

Warsztaty karykatury w wykonaniu znanego karykaturzysty, to zawsze mnóstwo śmiechu i pozytywnej energii

warsztaty karykatury nauka rysowania karykatur znany karykaturzysta

Warsztaty karykatury (nauka rysowania karykatur) to wyjątkowa okazja sprawdzenia swojego talentu plastycznego i umiejętności obserwacji innych osób, pod okiem doświadczonego karykaturzysty

Warsztaty karykatury – nauka rysowania karykatur

Szczepan Sadurski w Mogilnie dwukrotnie poprowadził warsztaty rysowania karykatur. Jedne – dla osób dorosłych, drugie – dla dzieci i młodzieży. Jak zwykle było dużo anegdot na temat wyjątkowo rzadkiego zawodu karykaturzysty, a także bardzo dużo śmiechu. Zarówno podczas zbiorowej „nauki” czyli wzajemnego rysowania swoich twarzy przez uczestników zajęć, jak i publicznej oceny powstałych karykatur. Osoby o obu grup, które najlepiej poradziły sobie z tym plastyczno-satyrycznym zadaniem, w nagrodę zostały narysowane przez mistrza kreski.

Sadurski co jakiś czas zapraszany jest przez firmy, organizacje, itp, aby poprowadził tego typu warsztaty w różnych miejscach Polski. To okazja poznania artysty, który nazywany jest jednym z najszybszych karykaturzystów świata i którego prace od lat znane są wszystkim z prasy, Internetu, reklam, programów telewizyjnych, a nawet podręczników szkolnych. I który jako karykaturzysta miał okazję zaprezentować swój talent w Australii, Ameryce Północnej i krajach Europy, rysując w rekordowym czasie ponad 50 tysięcy uśmiechniętych twarzy.

Warsztaty karykatury: (c) Karykatury.com

Zobacz też:
>