Tani karykaturzysta na wesele – poradnik

karykaturzysta na wesele cena

Co zrobić, aby zatrudnić jak najlepszego karykaturzystę na firmowy event oraz na wesele? I przy okazji zapłacić za to rozsądną cenę? Jak uniknąć wstydu przed gośćmi wesela, bo zatrudniłeś nie umiejącego rysować amatora i wieczór który miał być jednym z najpiękniejszych w życiu, zakończył się klapą? Czy oszczędzanie za wszelką cenę niedużej kwoty jaka dzieli cenę usługi profesjonalisty od amatora, to dobry pomysł?

Na te i inne pytania nie raz odpowiadaliśmy na blogu Karykatury.com. Nasz szef pisał teksty na ten temat, publikowane w prasie branżowej i internetowych wortalach tematycznych.

Nasze porady i podpowiedzi wciąż jednak do wielu osób nie trafiają. Wciąż wielu potencjalnych zainteresowanych popełnia podstawowe błędy. Osoby, które planują zatrudnić karykaturzystę na pewno chcą jak najlepiej, ale często wychodzi nie tak, jak sobie wymarzyli. A przecież warto poświęcić nieco czasu, wyszukać i przeczytać porady profesjonalistów, podpytać rozsądne i doświadczone osoby z najbliższej rodziny. I dopiero wtedy podjąć działanie, które przyniesie sukces.

Piszemy to dlatego, bo co chwila dostajemy zapytania związane z zaproszeniem karykaturzysty na wesele czyli rysowaniem karykatur podczas uroczystości weselnej. I wciąż, często już na etapie wstępnego zapytania, widzimy błędy, których należy się wystrzegać. Dlatego dziś wszystko, ale od innej strony, czyli:

Jak zatrudnić najgorszego karykaturzystę na wesele?

1. Nie czytaj żadnych porad i nie słuchaj podpowiedzi osób bardziej doświadczonych. Jest ci obojętne, czy na twoje wesele przybędzie profesjonalny karykaturzysta eventowy który zrobił wiele tysięcy dowcipnych karykatur, czy amator nie umiejący trzymać ołówka w ręce. Jeśli zależy ci na zatrudnieniu amatora za jak najniższą cenę, uważnie przeczytaj poniższe wskazówki i zrób wszystko, aby zamierzony cel osiągnąć.

2. Wyszukaj jak najwięcej adresów osób, które w Internecie przedstawiają się jako karykaturzyści, napisz kilka zdań i w ciągu pół godziny seryjnie wyślij kilkadziesiąt e-maili identycznej treści. To nic, że jeden karykaturzysta dostanie kilka identycznych e-maili. Na pewno chętnie wszystkie przeczyta i na każdy z nich odpowie, bo potratuje je poważnie. Świetnie to rozumiesz, bo lubisz otrzymywać spam, prawda?

3. Po co się podpisywać na końcu e-maila? Jeśli karykaturzyście będzie zależało, na pewno szybko odpisze na anonim. Albo zatelefonuje ochoczo aby przedstawić jak najtańszą ofertę na numer, który podałeś.

4. Sukces – na kilkadziesiąt e-maili które wysłałeś, odpowiedziały trzy osoby! Nie szkodzi, że odpowiedzieli akurat ci, których karykatury wcześniej ci się nie spodobały i uznałeś, że są marnej jakości. Na twoim weselu karykaturzysta na pewno się postara! Wszyscy narysowani otrzymają niezbyt podobne podobizny, ale z pewnością będą ci dziękować, że zaprosiłeś utalentowanego, świetnie rysującego karykaturzystę. Z tych trzech odpowiedzi wybierzesz najtańszą ofertę, bo niska cena jest najważniejsza. Organizacja wesela pochłonęła tyle pieniędzy, że chociaż oszczędzisz na karykaturzyście-amatorze. Jeśli nie rozmyśli się w ostatniej chwili, na pewno przyjedzie na twoje wesele!

Teraz już wiesz, jak na swoje wesele zatrudnić najlepszego (czyli najtańszego) karykaturzystę. Jeśli jednak chodziło o coś dokładnie odwrotnego – chwilę pomyśl i zrób wszytko co powyżej, ale… odwrotnie.

Tekst: (c) Karykatury.com

 

Przeczytaj też:

Jak zatrudnić karykaturzystę na wesele

karykaturzysta na wesele karykaturzysta wesele karykatury na żywo