Szybkie karykatury – atrakcja na firmowy event

szybki karykaturzysta atrakcje na event szybkie karykatury

Szybkie karykatury na event – informacja na blogu Karykatury.com

Szybkie karykatury na żywo – czyli jakie?

Kiedyś organizatorzy eventów firmowych poszukiwali karykaturzystów. Jakichkolwiek karykaturzystów, byle przyszli na imprezę i chcieli rysować uczestników eventu. Zatrudniano karykaturzystów ulicznych i często dosyć przypadkowych wykonawców. Były eventy, były firmy eventowe, ale nie było jeszcze karykaturzystów eventowych.

Ostatnio organizatorzy eventów mają coraz większą świadomość, że „karykaturzysta sztuk jeden” to za mało. W Internecie są wyłącznie profesjonaliści (każdy tak się przedstawia), a laicy nie znają się na karykaturach, więc coraz łatwiej o wpadkę. Dlatego niektórzy organizatorzy eventów wymyślają kryteria, jakie ma spełnić karykaturzysta, który będzie rysować na evencie.

Tym kryterium nie jest jednak technika wykonania czy format karykatury, nieważne kim jest karykaturzysta (doświadczony profesjonalista czy totalny amator), ani szereg innych kryteriów, które warto brać pod uwagę. Tym kryterium coraz częściej jest szybkość rysowania. Spora liczba karykatur wykonanych w określonym czasie. Przynajmniej teoretycznie to.

Jedno z zapytań z agencji eventowej: „Poszukujemy karykaturzystę, który jedną karykaturę wykonuje w 4 minuty”. Nie chcą profesjonalnych karykatur, nie interesują ich sprawy techniczne. Ba, nie interesuje ich wysokość honorarium, jak by to było absolutnie obojętne. Interesuje ich artysta, który jedną karykaturę rysuje w 4 minuty. Dlaczego nie 3,5 albo 4,5 minuty, ale 4? Zapewne ktoś tak założył (klient lub agencja) i teraz jeden z pracowników agencji szuka kandydata, który spełni to jedyne kryterium.

karykatury na żywo wesele karykaturzysta karykatura

Na takie karykatury najszybszym wystarczy około dwóch minut. Ale usługa jest droższa niż u amatorów

Szybki czy tani?

Czy ofertę karykaturzysty, który jedną karykaturę rysuje nie w 4. ale 2. minuty odrzucono, bo nie spełniał założonego kryterium? Bo nie chciano, aby w kilka godzin zrobił 100 karykatur, zamiast 50-ciu? Bo był lepszy niż założono? Bynajmniej. Na event zatrudniono tego, który jedną karykaturę rysuje w 10 minut, za to był… najtańszy.

Drogie agencje eventowe. Nie udawajcie, że szukacie wykonawców, którzy spełnią wymyślone przez waszego klienta kryteria. Najważniejsza jest kasa. Najlepszy karykaturzysta to taki, który za swoją pracę weźmie jak najmniej, dzięki czemu więcej kasy zostanie na inne rzeczy. A najlepiej, żeby jak najwięcej zostało w agencji lub organizatora eventu.

Ekonomia jest szalenie ważna. Trzeba jak najwięcej zarobić. Niestety ten, który płaci i dla którego organizowany jest event, często nie zdaje sobie sprawy, że zatrudniani są nie ci, którzy są najlepszymi kandydatami do wykonania konkretnej usługi (dotyczy to nie tylko karykaturzystów), ale ci który są najtańsi. Klient otrzymuje usługę marnej jakości, wykonaną niekoniecznie przez profesjonalistę.

Niektórzy artyści może kolejnym razem obniżą swoje stawki, a przy okazji jakość? W Polskę pójdzie kolejna opinia, że na eventach są kiepscy amatorzy, długo rysujący mało podobne karykatury. Dlatego nie warto zatrudniać karykaturzysty na event. Lepiej załatwić inną atrakcję. Oczywiście jak najtańszą.

Szybkie karykatury: (c) Karykatury.com

Opisane wyżej przypadki na szczęście nie są standardem. Są też firmy eventowe, które dbają o jakość atrakcji na organizowanym przez siebie evencie.

Tu nasza oferta