Szef Karykatury.com komentuje w TV Superstacja

karykaturzysta telewizja

Szczepan Sadurski – polski satyryk i karykaturzysta co jakiś czas zapraszany jest przez stacje telewizyjne do różnych programów. Jest satyrycznym komentatorem aktualnych mniej lub bardziej poważnych wydarzeń. Są to wypowiedzi słowne lub rysowanie na żywo przed kamerą), czasem też rysuje w cyklicznych programach telewizyjnych.

Sadurski jako niezależny satyryk, nie jest związany z żadną stacją telewizyjną czy konkretnym programem. Przyjmuje zaproszenia tam, gdzie stwierdzono, że jest odpowiednią osobą aby coś skomentować czy narysować. Najczęściej, bo średnio kilka razy w roku zapraszany jest do telewizji Superstacja. Są to wypowiedzi nagrywane przez reporterów przed emisją programu (materiał po zmontowaniu trafia do emisji w wieczornych programach informacyjnych) lub wizyty w studio, w programach emitowanych na żywo.

Ponieważ tematem serwisu Karykatury.com jest wszystko, co związane z karykaturą czyli najogólniej z wesołymi rysunkami, napiszemy o kilku wybranych wizytach Szczepana Sadurskiego w programach Superstacji, mających związek z karykaturami i rysunkami satyrycznymi.

Komentarze w Superstacji

Po wyborczym zwycięstwie prezydenta Andrzeja Dudy Sadurski skomentował słownie oraz dwoma specjalnie wykonanymi rysunkami umieszczone przez Dudę na Twitterze zdjęcie tchórzofretki. Wcześniej, oczywiście w poważnym tonie, skomentował temat krwawego zamachu w Paryżu na redakcję satyrycznego pisma Charlie Hebdo, w którym zginęli francuscy karykaturzyści. W programie o otyłości polskich uczniów pokazał swoje karykatury kilku polskich polityków oraz specjalnie wykonany model „pożaracza tłuszczu”. W 2012 r. narysował własne, humorystyczne logo partii Solidarna Polska, widniejące na klatce piersiowej Zbigniewa Ziobro, lecącego niczym Superman. W 2011 r. pokazał w programie kilka karykatur polityków i rysunek wykonany na potrzeby obywatelskiej inicjatywy „pozycja 69” a propos głosowania w wyborach. W 2010 r. Szczepan Sadurski narysował przed kamerą nowe, humorystyczne logo Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej, a kilka miesięcy wcześniej dyskutował z studio z Robertem Biedroniem i przy okazji pokazano jego kilka rysunków satyrycznych. W 2009 r. opowiadał o ciekawostkach związanych z wykonywanym przez siebie zawodem, co zilustrowały jego rysunkowe komentarze satyryczne wykonane dla portalu Onet. W grudniu jego karykatury polityków zilustrowały program, w którym Tadeusz Drozda podsumował wydarzenia mijającego roku. Kilka miesięcy wcześniej komentując w programie na żywo najnowsze wydarzenia świata polityki, Sadurski pokazał okolicznościowy rysunek związany z Superstacją.

Ciekawostka

Oryginał wielkiego rysunku Szczepana Sadurskiego na którym jest logo Superstacji, wykonany podczas jednego z programów jeszcze w starej siedzibie telewizji, od kilku lat wita wszystkich gości wchodzących do telewizyjnego studia obecnej siedziby telewizji. Umieszczony w ramce, wisi na ścianie z lewej strony zaraz za wejściowymi drzwiami.

Tekst: (c) Karykatury.com