4 sposoby prowadzenia biznesu – tryb online

sposoby prowadzenia biznesu tryb online

Sposoby prowadzenia biznesu – 4 sposoby

W tym roku nastąpiła duża zmiana w sposobie prowadzenia biznesu. Dużo firm całkowicie przeniosło się do strefy online, jako że niemożliwa była sprzedaż stacjonarna, a prowadzenie sklepu dużo kosztuje.

Klara Czerwińska opisała ten ewenement, pisząc o tym, w jaki sposób możesz wprowadzić swój biznes w świat mediów społecznościowych. Wykorzystaj te porady i wprowadź je w życie. Więcej artykułów autorki znajduje się tutaj.

1. Nowi konsumenci

Przez cały czas trwania wymuszonych lockdownów konsumenci mieli możliwość korzystania z handlu eCommerce, przy czym 70% kupujących planowało kontynuować zakupy online na tym samym lub zwiększonym poziomie po zniesieniu ostatecznych ograniczeń.

Oprócz tego napędu internetowego, ostatnie kilka miesięcy rzuciło światło na szereg kluczowych ruchów społecznych i środowiskowych, zmuszając kupujących do refleksji nad swoimi nawykami zakupowymi i ponownej oceny swoich priorytetów zakupowych.

Podczas pandemii najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo klientów, dlatego tak wiele marek robi wszystko, aby dostosować się do restrykcyjnych zasad.

Czy wykorzystujesz marketing? Coraz więcej klientów jest również coraz bardziej świadomych wpływu eCommerce na środowisko naturalne, decydując się na zakupy z markami, które wykazują się zaangażowaniem w zrównoważony rozwój w zakresie dostaw i opakowań.

Ma to również wpływ na polski rynek hazardu, który otrzymał w ostatnich miesiącach wielu nowych klientów. Zachęceni oni darmowymi bonusami i innymi promocjami grają w takie gry, jak ruletka online, poker czy blackjack.

2. Skup się na przekazach wideo

W epoce TikToka i transmisji na żywo, wideo jest królem. Przez lockdown w Polsce zamawiamy wszystko online, więc firmy internetowe zwróciły się do opcji wideo online, aby urzeczywistnić swoje plany. Choć może wydawać się to mniej osobiste, tłumaczenie wydarzeń na żywo na wideo ma wiele zalet marketingowych.

Imprezy cyfrowe pozwalają spotkać się z konsumentami w domu, zamiast zapraszać ich do swojej przestrzeni, co czyni ich bardziej dostępnymi. Zamieszczenie filmu w Internecie wydłuża czas trwania wydarzenia i poszerza jego potencjalną publiczność.

Prowadzenie bezpłatnego wydarzenia oferuje marketingową wartość firmy, a płatne wydarzenie może przynieść zysk. Poza wydarzeniami na żywo, zastanów się, w jaki sposób możesz zmienić osobiste zakupy w wciągające, cyfrowe.

Jeden sklep z tkaninami w Warszawie zrobił swoje zakupy wirtualnie poprzez Facebook Live video. Każdemu materiałowi przypisano numer, a podczas imprezy pracownik prezentował każdą opcję widzom.

3. Produkty z dostawą

Krajowe polskie marki wygrały w tym roku znaczenie dzięki możliwościom dostawy i odbioru. Sprzedaż Biedronki w eCommerce wzrosła w pierwszym kwartale o 74% dzięki solidnym opcjom online, takim jak odbiór produktów spożywczych i wysyłka do sklepu.

Jednak Twoja firma nie musi być mega-marką, aby wykorzystać trend „naciśnij i odbierz”. Każdy może zaoferować odbiór w domu – punkty bonusowe, jeśli jest on bezdotykowy. To nie musi być fantazyjne, nie potrzebujesz aplikacji ani skomplikowanego interfejsu.

W rzeczywistości, nawet nie musisz mieć strony internetowej. Wystarczy, że klienci zadzwonią wcześniej i złożą zamówienie przez telefon. Zbierz informacje o płatnościach, aby po przyjeździe móc łatwo odebrać towar w domu.

4. Postaw na sprzedaż niezbędnych produktów

Nie wszystkie firmy potrzebują sklepu stacjonarnego, aby się rozwijać. Luxmed, firma z branży telezdrowia, która jest pionierem w zakresie pierwszej dostępnej opieki zdrowotnej dla użytkowników, od początku marca zaobserwowała znaczny wzrost liczby wniosków o kontrolę urodzeń.

Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego online i skontaktowaniu się wirtualnie z lekarzem, pacjenci Luxmed mogą otrzymać różne recepty dostarczane bezpośrednio do ich domu. Wyeliminowanie wizyty w polskim gabinecie lekarskim i aptece jest atrakcyjne, zwłaszcza teraz, gdy poradnictwo CDC zaleca korzystanie z telemedycyny i odkładanie rutynowej opieki, jeśli to możliwe.

Pomimo ponownego otwarcia wielu miast, konsumenci mogą nie czuć się bezpiecznie otwierając się na biznes jak zwykle, w obliczu gwałtownego wzrostu liczby przypadków. Chociaż Twoja firma może nie być tak dopasowana do sieci jak Luxmed, zastanów się, jakie istotne usługi możesz świadczyć online i za pośrednictwem usług wideo. Przede wszystkim zadbaj o to, aby Twoje zapasy i marka znalazły się w sieci.

Podsumowanie

Istnieje wiele więcej sposobów na wprowadzenie Twojego biznesu w świat online, a te pokazane w tym artykule mają na celu zachęcić cię do dalszych poszukiwań. Skup się na pozyskaniu nowych klientów, dzięki mediom społecznościowym i odpowiedniej optymalizacji treści.

1019-zawsz-zap