Przysłowia polskie w interpretacji karykaturzysty

przysłowia polskie karykaturzysta karykatury ciekawostki

Specjalnie dla czytelników naszego bloga przeczesaliśmy polski Internet, szukając przysłów i powiedzonek kojarzących się z tym, czym zajmujemy się na co dzień czyli z rysowaniem karykatur i wesołych obrazków oraz z reakcją naszych klientów na karykaturę. Oto, co nam się najbardziej spodobało i skojarzyło:

Kłamstwo ma krótkie nogi. (przysłowia polskie) – To a propos małych nóżek dorysowywanych przez karykaturzystów do dużych głów?

Ćwiczenie czyni mistrza. (przysłowia polskie) – Oj, tak. Żeby zostać dobrym karykaturzystą, trzeba narysować wiele tysięcy karykatur!

Nie taki diabeł straszny, jak go malują. (przysłowia polskie) – Na szczęście diabły nie siadają przed karykaturzystami, żeby im narysowali karykaturę.

Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe. (przysłowia polskie) – To chyba o pracy karykaturzysty? Gdyby tak jemu klient narysował wielki nos?

Ciekawość, to pierwszy stopień do piekła. (przysłowie polskie) – To o osobach, które za wszelką cenę choć przez chwilę chcą zerknąć na swoją nie skończoną jeszcze karykaturę?

Krzywa praca nie popłaca. (przysłowia polskie) – A jednak karykaturzyści rysują powykrzywiane facjaty i jeszcze im za to płacą.

Co dwie głowy, to nie jedna. (przysłowia polskie) – Mimo wszystko, lepiej jeśli karykaturzysta każdemu rysuje jedną głowę.

Diabeł tkwi w szczegółach. (przysłowia polskie) – Może dlatego lepiej nie rysować bardzo szczegółowych karykatur?

Gdyby babcia miała wąsy, toby była dziadkiem. (przysłowia polskie) – Niektórym klientkom wydaje się, że ten cień narysowany pod nosem, to wąsy. Naprawdę.

Krowa, która dużo ryczy, mało mleka daje. (przysłowia polskie) – To o karykaturzystach, którzy zamiast rysować, wdają się w elokwentną dyskusję z klientem?

Tekst: (c) Karykatury.com

 

Kilka poważniejszych tekstów z naszego bloga

Karykaturzysta – główna atrakcja wieczoru
Różnego rodzaju mniejsze eventy, niekoniecznie organizowane są przez firmy eventowe. Często organizują je firmy dla siebie – dla swoich pracowników, dla kontrahentów. To one decydują o wszystkim, a wybór konkretnego karykaturzysty jako atrakcji wieczoru, w większości jest świadomy i nieprzypadkowy. Firma nie zatrudnia więc amatora tylko dlatego, bo był powiedzmy 200 złotych tańszy od dobrej klasy karykaturzysty eventowego.
>> Cały tekst

Atrakcje na jubileusz firmy – na przykład  karykaturzysta
Zatrudniają nas firmy eventowe czyli firmy, które organizacją takich uroczystości zajmują się od A do Z, ale także bezpośrednio firmy organizujące spotkania dla swoich pracowników lub kooperantów. Wiele firm nie ma świadomości, że możliwe jest zatrudnienie karykaturzystów eventowych. Jeśli już ktoś wpadnie na ten pomysł oraz bierze pod uwagę ewentualność zatrudnienia karykaturzysty – nie wie, czy to atrakcja która spodoba się  uczestnikom eventu.
>> Cały tekst

Karykatury w Centrum Handlowym
Nieduży, ale atrakcyjny dla klientów event, niekoniecznie zorganizowany z okazji wyjątkowego święta w kalendarzu, można zorganizować w oparciu o uznanego artystę i bynajmniej nie będzie to duża kwota, jak na taką atrakcję. Tymczasem firmy eventowe organizujące w centrach handlowych często robią eventy z jak największą liczbą tanich wykonawców. A może faktycznie osoby odwiedzający galerie handlowe tego właśnie oczekują – dużo jakichkolwiek atrakcji, na marnym poziomie?
>> Cały tekst