Nasza lista przebojów: styczeń-luty 2017

profesjonalne karykatury karykaturzysta karykatura

Jak co 2 miesiące, w Karykatury.com podsumowanie najciekawszych naszym zdaniem wpisów, jakie pojawiły się w tym czasie na naszym blogu. Jeśli coś ciekawego przegapiłeś – jest okazja, aby to zmienić. Jeśli przeczytałeś coś interesującego – jest okazja, aby to sobie przypomnieć. Zatem – zapraszamy do naszej listy przebojów z okresu: styczeń i luty 2017.

1. Karykaturzysta – główna atrakcja wieczoru
Różnego rodzaju mniejsze eventy, niekoniecznie organizowane są przez firmy eventowe. Często organizują je firmy dla siebie – dla swoich pracowników, dla kontrahentów. To one decydują o wszystkim, a wybór konkretnego karykaturzysty jako atrakcji wieczoru, w większości jest świadomy i nieprzypadkowy. Firma nie zatrudnia więc amatora tylko dlatego, bo był powiedzmy 200 złotych tańszy od dobrej klasy karykaturzysty eventowego.
>> Cały tekst

2. Pomysł na imprezy integracyjne
Miejsce w Polsce nie ma dla nas znaczenia. Może to być Warszawa, województwo mazowieckie lub dowolne miejsce Polski. Warto dołożyć co nieco na dojazd i nocleg, aby mieć świadomość zatrudnienia świetnego karykaturzysty eventowego. Po to, aby spotkanie integracyjne było jak najbardziej udane, a stworzone karykatury były wyjątkową pamiątką. Najczęściej wpasowujemy się w już istniejący scenariusz i pomysł imprezy integracyjnej.
>> Cały tekst

3. Jaka karykatura ze zdjęcia
Od zawsze do Karykatury.com piszą i telefonują osoby, zainteresowane wykonaniem karykatury na prezent, z przesłanych zdjęć. Ponieważ ostatnio prowadzimy coraz więcej rozmów z osobami, które na pomysł zamówienia wpadły niemal w ostatniej chwili czyli na krótko przed wręczeniem karykatury której jeszcze nie ma – mamy kolejne spostrzeżenia. Na temat tych klientów oraz ich wyobrażeń związanych z produktem, który zamierzają zamówić. Sprawdź, jakim typem klienta jesteś.
>> Cały tekst

4. Atrakcje na jubileusz firmy – na przykład  karykaturzysta
Zatrudniają nas firmy eventowe czyli firmy, które organizacją takich uroczystości zajmują się od A do Z, ale także bezpośrednio firmy organizujące spotkania dla swoich pracowników lub kooperantów. Wiele firm nie ma świadomości, że możliwe jest zatrudnienie karykaturzystów eventowych. Jeśli już ktoś wpadnie na ten pomysł oraz bierze pod uwagę ewentualność zatrudnienia karykaturzysty – nie wie, czy to atrakcja która spodoba się  uczestnikom eventu.
>> Cały tekst

5. Karykatury w Centrum Handlowym
Nieduży, ale atrakcyjny dla klientów event, niekoniecznie zorganizowany z okazji wyjątkowego święta w kalendarzu, można zorganizować w oparciu o uznanego artystę i bynajmniej nie będzie to duża kwota, jak na taką atrakcję. Tymczasem firmy eventowe organizujące w centrach handlowych często robią eventy z jak największą liczbą tanich wykonawców. A może faktycznie osoby odwiedzający galerie handlowe tego właśnie oczekują – dużo jakichkolwiek atrakcji, na marnym poziomie?
>> Cały tekst

karykatura na prezent karykatury na zamówienie

6. Karykaturzysta na Walentynki
Poszukiwania karykaturzysty na walentynkowy event odbywający się 14 lutego (czasem też w innym dniu, bo najlepiej jeśli to akurat weekend) zaczynają się pod koniec roku. Niektórzy szukają jeszcze na początku roku. 2-3 ostatnie tygodnie przed deadline zgłasza się najwięcej chętnych na zatrudnienie karykaturzysty.
>> Cały tekst

7. Prezent dla kierowcy – może karykatura?
Samochód pojawia się na karykaturach wykonywanych przy różnych okazjach. Nawet na karykaturach wykonywanych z okazji ślubu, bo nowożeńcy często jadą do ślubu właśnie samochodem. Wielu z nas jeździ nim  przez kilka godzin dziennie. Nie dlatego, że są zawodowymi kierowcami, ale dlatego, że przemieszczanie się z miejsca na miejsce jest ważnym elementem ich pracy oraz stylu życia.
>> Cały tekst

8. Stanowisko dla karykaturzysty. Ważne jest oświetlenie
Bywa, że taka informacja burzy mozolnie wymyśloną i starannie zaprojektowaną oprawę imprezy. Bo miał być półmrok plus oświetlenie nadające imprezie niezapomniany urok i wyjątkowy charakter. – A nie może pan rysować tak jak teraz jest? Przecież jest całkiem widno! – nawet takie teksty zdarzało mi się słyszeć w pomieszczeniu, w którym było tak ciemno, że nie widziałem rysów twarzy osoby, która do mnie mówiła.
>> Cały tekst

9. Prezenty dla gości weselnych
Najczęściej są to skromne upominki. Kilka, czasem kilkanaście złotych/sztuka, choć zdarzają się i droższe. To już zależy od zasobności portfela / szczodrości Państwa Młodych, także od liczby gości. Miłym, przy tym w zasadzie bezkosztowym upominkiem, może też być coś zrobionego własnoręcznie, np. domowy specjał w malutkim słoiczku, np. domowej roboty dżem. Zresztą wszelkie słodkości, to najczęstszy taki upominek dla gości wesela. Oto podpowiedzi Karykatury.com, co może być takim prezentem.
>> Cały tekst

10. Chcę wyglądać jak karykatura
Gdy mówimy o kimś, że „wygląda jak karykatura” albo „jak własna karykatura”, jest to raczej złośliwa uwaga. To oznaka, że ktoś przedobrzył z własnym wyglądem i nie wygląda najlepiej. Ale jest też jeden odmienny przypadek. Brytyjka mając 15 lat, na wakacjach na Ibizie została narysowana za 10 funtów przez karykaturzystę ulicznego. Ta karykatura bardzo się jej spodobała. Można wręcz napisać, że zakochała się w swoim wyglądzie, wykreowanym przez karykaturzystę.
>> Cały tekst