Prezenty dla gości weselnych

prezenty dla gości weselnych, upominki dla gości wesela

Tego wyjątkowego dnia Państwo Młodzi otrzymują od wszystkich prezenty. Ale gościom wesela będzie miło, jeśli oni też dostaną choćby skromny upominek od Państwa Młodych i ich rodziców. Taki prezencik, identyczny dla wszystkich gości, stawiany jest na stole obok talerzy i sztućców – w miejscach gdzie zasiadają weselni goście. Może być spersonalizowany – z dołączonym bilecikiem (karteczką), na którym jest imię i nazwisko. Odpowiednio położony i widoczny – pokazuje przy okazji, gdzie przewidziano miejsce dla konkretnych gości. Zdarza się, że na bileciku jest też krótki wiersz okolicznościowy – coś o ślubie, weselu, że Młodym jest miło iż gość przybył na wesele.

Niektórzy Państwo Młodzi takie prezenty wręczają, gdy poszczególni goście już opuszczają wesele. Łatwo jednak kogoś przeoczyć. Potem niektórym może być przykro, że o nich „zapomniano”.

karykatura ślubna karykatura na prezent ślubny

Karykatura ślubna – prezent dla rodziców

W jakiej cenie prezenty dla gości weselnych?

Jak już wspomnieliśmy, najczęściej są to skromne upominki. Kilka, czasem kilkanaście złotych/sztuka, choć zdarzają się i droższe. To już zależy od zasobności portfela / szczodrości Państwa Młodych, także od liczby gości. Miłym, przy tym w zasadzie bezkosztowym upominkiem, może też być coś zrobionego własnoręcznie, np. domowy specjał w malutkim słoiczku, np. domowej roboty dżem. Zresztą wszelkie słodkości, to najczęstszy taki upominek dla gości wesela. Poniżej podpowiedzi Karykatury.com, co może być takim prezentem.

Słodycze:

– Czekoladki
– Cukierki krówki
– Ręcznie wykonane, oryginalne cukierki z manufaktury
– Ciasteczko z wróżbą
– Słodkie migdały
– Lizak z kokardką, z dołączonym imieniem i nazwiskiem gościa
– Papierowy „tort” z pralinkami
– Słoiczek miodu
– Migdały w lukrze
– Suszone owoce w czekoladzie

pomysły na wesele atrakcje weselne

Inne prezenty

– Słoniki porcelanowe na szczęście
– Mydełko lawendowe lub inne zapachowe
– Serca z aniołkiem, z podziękowaniem
– Postacie aniołków (wiele rodzajów), np. aniołki-breloczki
– Domowy dżemik w słoiczku tub jakiś inny domowy specjał
– Pluszak, inna sympatyczna maskotka
– Żywa roślina (kwiatek, kaktusik) w malutkiej doniczce
– Wosk zapachowy (z imionami gości wesela)
– Magnesy ceramiczne w kształcie serduszek, magnesy i przypinki ślubne z nadrukiem
– Malutkie „torciki” do robienia baniek mydlanych. Także w kształcie łabędzi lub malutkich buteleczek szampana)
– Magnesy – otwieracze do butelek (z okolicznościowym nadrukiem)
– Pary ptaszków (na przykład z inicjałami)
– Buteleczka alkoholu
– Różyczki z materiału + dedykacja
– Foremki do ciastek (z inicjałami państwa młodych)
– Dowcipny „regulamin” wesela

Taki prezenty często wkładane są do specjalnych woreczków lub pudełeczek (różne kształty, wielkości), małych, ale eleganckich, oryginalnych, często o pomysłowych i „fikuśnych” kształtach. Zwykle też dołącza się okolicznościowe bileciki z imieniem i nazwiskiem gościa wesela. Pudełeczka z prezentem można pięknie zawinąć w satynowe lub szyfonowe wstążki (kolor do wyboru), a na górze dodać gotową kokardkę dekoracyjną.

atrakcje na eventy firmowe

Jest jeszcze jeden wyjątkowy pomysł, który zostawiliśmy na deser. Wesoły portret czyli karykatura, wykonane przez specjalnie przybyłego na uroczystość weselną karykaturzysty. Najlepiej, jeśli to wspólna karykatura (mąż i żona). Tak jak wszystko, taki prezent ma swoje plusy i minusy, lecz tych pierwszych jest znacznie więcej.

Najpierw minusy. Raczej nie każdy gość wesela otrzyma taki prezent, szczególnie jeśli gości jest naprawdę dużo. Ale zawsze znajdą się osoby, które z jakiegoś powodu nie chcą zostać narysowane. Taką decyzję należy uszanować i raczej nie namawiać, aby kogoś nie urazić.

Jeśli karykaturzysta jest sprawnym profesjonalistą, narysowanie 50 do nawet 100 gości w 4-5 godzin nie będzie dla niego stanowiło dużego problemu. Ponieważ honorarium liczone jest od czasu pracy (ilości godzin), a gości planujemy sporo – najrozsądniej jest wybrać karykaturzystę, który rysuje szybko, więc taki prezent otrzyma jak najwięcej gości wesela.

Zatem liczba gości i karykatur nie będzie problemem, jeśli przewidzisz na to odpowiednią ilość pieniędzy i zatrudnisz doświadczonego karykaturzystę eventowego. Czyli takiego, który na pewno nie zarobkuje na ulicy (karykaturzysta uliczny), ani tym bardziej amatora czyli plastyka powoli rysującego coś, co można nazwać karykaturami. Rysującego mozolnie, dokładnie, bardzo starającego się aby obrazki były piękne. Jednak nie każdy chce i umie pozować długo (niektórzy na taką karykaturę potrzebują aż 15-20 minut), więc sporo gości zamiast bawić się, mocno się wynudzi zarówno pozowaniem, jak i wcześniejszym długim oczekiwaniem w kolejce. Taki artysta (a właściwie Twoja nieodpowiednia decyzja) może rozłożyć całkiem dobrze zapowiadające się wesele.

Jaki karykaturzysta i za ile?

Każdy wydający swoje pieniądze – liczy je, zanim wyda. Zawsze kusi, aby wydać jak najmniej, żeby zaoszczędzić. Różnice w cenach poszczególnych karykaturzystów (amatorzy są niewiele tańsi od profesjonalistów) nie są duże. Za to różnice w efekcie ich pracy, w jakości artystycznej ich dzieł – mogą być ogromne.

Jeśli solidnie poszukasz w Internecie, prawdopodobnie będziesz mieć do wyboru kilku potencjalnych wykonawców. Możesz zatrudnić takiego amatora lub miejscowego plastyka (będzie taniej, nie trzeba płacić za dojazd ani nocleg) lub świetnego fachowca, który pokona nawet kilkaset kilometrów, ale wydasz trochę więcej pieniędzy. Generalnie jednak: to ma być wyjątkowy wieczór, jeden z najpiękniejszych w życiu Państwa Młodych i nieudolnie wykonane podobizny gości Twojego wesela mogą go zepsuć.

Karykatury na żywo karykaturzyści

Warto pamiętać, że ci najlepsi część terminów mają zarezerwowanych nawet z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. Jeśli to ma być ten karykaturzysta, którego wymarzyłeś / wymarzyłaś – warto wysłać zapytanie jak najwcześniej. Będzie większa szansa, ze termin ma wolny.

I jeszcze plus, w kontekście wspomnianych na wstępie prezentów dla gości wesela, a także kosztu takich prezentów. Szybko rysujący karykaturzysta eventowy do tego mający rozsądne honorarium, nawet jeśli doliczymy jego koszt dojazdu i noclegu, to kilka-kilkanaście złotych za karykaturę, po przeliczeniu na liczbę gości wesela. Zatem tyle, co przeciętny „upominek” dla każdego ustawiony na stołach. Cukierka czy czekoladkę szybko się zje, serduszko czy aniołek wkrótce wylądują w szufladzie, a karykatura (szczególnie jeśli udana) jeszcze długo będzie cieszyła oczy gości Twojego wesela, być może nawet oprawiona w ramkę i powieszona na ścianie. I dzięki temu jeszcze długo Twoje wesele będą wspominać. Niezależnie od świetnej zabawy i wybuchów śmiechu podczas podpatrywania, jak powstają sympatyczne portrety rodziny i znajomych na Twoim weselu.

> Tu więcej informacji i porad na temat: Karykaturzysta na weselu

Tekst: (c) Karykatury.com

karykatury

Weselne ciekawostki