Prezent dla szefa. Może karykatura?

karykatura dla szefa, prezent dla szefa

Prezent dla szefa

Wśród karykatur które znany artysta z Karykatury.com wykonuje ze zdjęć, są karykatury na prezent dla szefa od pracowników. Od współpracowników lub podwładnych – dla prezesa. Bo ma urodziny (najlepiej jeśli to okrągła liczba), bo odchodzi z pracy albo do innego działu w firmie lub do innego oddziału w Polsce, bo jubileusz firmy. I tak dalej, bo nigdy za wiele dobrych pretekstów, aby pokazać szefowi, jak podwładni go lubią i cenią. Albo dlatego, bo nadarza się okazja, aby mu się zwyczajnie podlizać i zwrócić na siebie uwagę – koniecznie w pozytywny, sympatyczny sposób. Bo któż z nas nie lubi widzieć uśmiechu na twarzy szefa?

Karykaturadek
Pomysł na prezent dla szefa

Szefa można czymś zaskoczyć, ale przecież jest kimś, kogo niełatwo zaskoczyć. Można mu kupić coś banalnego i taniego, ale nie wypada. Lub coś drogiego, wykwintnego i ekskluzywnego (bo szef jest majętny i już wszystko ma. Zarabia tyle, że już sobie wszystko kupił. W takim razie jaki mu zrobić upominek, aby był zaskoczony i zachwycony? I coś, co mnie zrujnuje pracowników, które chcą mu wręczyć wyjątkowy prezent? Może jakiś spersonalizowany, wyjątkowy prezent dla szefa? Jest taka rzecz! Wybór pada na karykaturę. Karykaturę szefa, prezesa, dyrektora.

Kto zrobi ten wyjątkowy prezent

Teraz należy znaleźć odpowiedniego wykonawcę. Zaczyna się szukanie po Internecie. Przeglądanie przykładów, zapytanie wysłane e-mailem. Uzyskanie ceny, po czym nastąpi decyzja i uzgadnianie szczegółów.

To ma być unikalny prezent dla szefa

Wbrew pozorom nie tak łatwo znaleźć autora, który jest najlepszym kandydatem do wykonania takiej karykatury, z kilku względów. Szef jako osoba ważna, o wysublimowanym guście, nie może dostać byle jakiej karykatury, wykonanej przez pierwszego z brzegu, przypadkowego autora. Rysunki amatorów które są mizernej jakości artystycznej odpadają w pierwszej kolejności. Szef może się na nas obrazić, jeśli wręczamy mu artystyczny szajs. Wyjątkowy prezent na pewno nie może być najtańszy. Wiadomo – szefowi nie wypada robić taniego prezentu z najniższej półki. Łatwo można go urazić. I łatwo rozpozna że karykatura od amatora była okazjonalnie tania, więc może być rozczarowany.

Prezenty biznesowe – dlaczego nie najtańsze

Jak zwykle cena jest ważna. Już wiadomo, że tanio nie wypada. Ale na bardzo drogą karykaturę nas nie stać. To znaczy stać, ale… Gdy jedna z niedoszłych klientek (wcześniej przeprowadzała research związany z wykonawcą karykatury i ceną) szczerze odpisała, że trochę za drogo i będą z kolegami z firmy szukać tańszego karykaturzysty, odpisałem: „Wy chyba swojego szefa niewystarczająco lubicie”.  

karykaturzysta karykatury karykatura atrakcje na event impreza firmowa

Wybór padł na Sadurskiego

Dobre przykłady, cena rozsądna, karykaturzysta znany nie tylko w Polsce, jest na miejscu (Warszawa). A nawet jeśli zamawiający jest z innego miejsca w Polsce – warto pamiętać, że przesyłka kurierska trwa zaledwie 24 godziny. Jeśli mówi, że termin wykonania jest realny – niewiele brakuje do pozytywnej decyzji i zamówieniu karykatury.

Jeszcze ważne pytanie przed ostatecznym złożeniem zamówienia (zadawane nie raz), które ma rozwiać pewną wątpliwość…

– Bo wie pan, trochę się obawiamy. Szef ma duże poczucie humoru, jest przez nas lubiany, ale boimy się, może się jednak na nas obrazi.
– Słucham?
– Bo to jednak karykatura. A pan wie – wielki nos, odstające uszy, nie daj Boże krzywe wielkie zęby…
– A, o to chodzi. Proszę się nie martwić. Oczywiście są karykaturzyści, którzy tak rysują, jednak ja do nich nie należę. To ma być dla niego miły prezent. Ten upominek ma mu sprawić radość i przyjemność. Zrobiłem tyle karykatur, że wiem jak taka karykatura ma wyglądać. On ma być podobny i sympatyczny, bez zniekształceń różnych fragmentów twarzy. Na pewno będzie zachwycony.

Decyzja podjęta. Szczepan Sadurski zrobi naszemu szefowi karykaturę. I szef na pewno się na nas nie obrazi. Wręcz przeciwnie: szef jako osoba z klasą, będzie zachwycony. Może nawet zna rysunki i podpis Sadurskiego z prasy, telewizji, reklam, internetu? Ty, bardziej ten prezent mu się spodoba.

poczucie humoru karykaturzysta prezent dla szefa

Jak przedstawić szefa?

Oczywiście chętnie doradzimy, ale wcześniej pomyśl: co szefowi sprawi przyjemność? Jak go przedstawić? Może ma swoje hobby, ulubioną drużynę piłkarską, trunek? Lubi jakiś sport, żegluje, podróżuje. Czy jest w jego zachowaniu i wyglądzie coś szczególnego, co nie zobaczymy na zdjęciach? A może ma swoje powiedzonko?

Są dwie opcje: karykatura może być oficjalna (szef w garniturze, logo firmy, produkt, w tle siedziba firmy, itp) – to polecamy na potrzeby uroczystości oficjalnych.

Może być też karykatura nieoficjalna – bez garnituru, gdzie przedstawimy np. hobby szefa, coś co lubi. Narysować można wszystko, ale zanim karykaturzysta siądzie do pracy, musi wiedzieć co narysować – czyli mieć gotowy pomysł karykatury. To wy znacie szefa – wiecie jaki jest, co lubi i co sprawia mu przyjemność. Jeśli jest was kilkoro – na pewno znajdziecie „coś”, co stanie się kanwą pomysłu karykatury, której bohaterem będzie wasz szef. Mimo starań nie macie pomysłu? W ślad za kontaktem e-mailowym, odbędziemy krótką rozmowę telefoniczną, podczas której na pewno wspólnie coś wymyślimy.

Jakie zdjęcia?

Jak zwykle najważniejsze, bo od tego zależy sukces: kilka aktualnych, dużych zdjęć twarzy. To ma być twarz szefa, a nie wyobrażenie o tym, jak prawdopodobnie wygląda. Jeśli masz jedno niewyraźne, malutkie zdjęcie i żadnego znajomego, który może mieć zdjęcia sensownej jakości – zapomnij o karykaturze. A przynajmniej takiej, która na pewno spodoba się szefowi. Tu więcej porad

A może wspólna karykatura?

Niektórzy wpadają na pomysł, aby na karykaturze którą planują wręczyć szefowi, było więcej osób. Chcą się na niej znaleźć fundatorzy karykatury – koledzy z jego działu, podwładni. Wydaje im się, że to świetny pomysł. Jak wszystko, pomysł ten ma swoje plusy i minusy.

karykatura zbiorowa prezent dla szefa

Karykatura wieloosobowa więcej kosztuje, zwykle kilkaset procent więcej niż karykatura, na której będzie sam szef. Jeśli koniecznie wszyscy musicie być na karykaturze dla szefa i okazuje się, że jest zbyt droga – zdecydowanie odradzamy zamówienia nieudolnie wykonanej karykatury u amatora – tylko dlatego, bo będzie w zasięgu waszych portfeli. Warto racjonalnie pomyśleć. Lepszy wyjątkowy prezent w wykonaniu profesjonalisty niż byle co od amatora, ale będziecie na nim wszyscy wraz z szefem. Oczywiście ideałem byłaby wspólna karykatura zamówiona u profesjonalisty, znanego autora, będziecie na niej wszyscy, w dodatku będzie tania, do tego wykonana w trybie expressowym. Warto pomarzyć! Ale warto jednak trzymać się realiów.

Z doświadczenia wiemy, że wielu potencjalnych klientów nie ma świadomości, ile kosztuje wieloosobowa karykatura (co za tym idzie wykonana w odpowiednio dużym formacie) i ile czasu wymaga jej wykonanie. Wiele osób ze zdziwieniem dowiaduje się, że do wykonania dobrej jakości, naprawdę udanej karykatury (a tylko taka na pewno spodoba się szefowi) potrzebne są dobrej jakości zdjęcia. Dosyć często otrzymujemy malusieńkie, niewyraźne zdjęcia, do tego zrobione ładnych kilka lat wcześniej, a więc mało podobne do obecnego wyglądu osób, które mają zostać uwiecznione. Na dokładkę tacy klienci często wymagają super-pilnego wykonania. No i jeszcze chcą, żeby karykatura była najwyższych lotów.

Jeśli powyższymi kilkoma zdaniami wywołaliśmy wiele pytań – tym bardziej warto skontaktować się z Karykatury.com, aby uzyskać informacje, jak przeprowadzić wszystko, aby pomysł pt. Karykatura dla szefa okazała się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Bo dobra karykatura, to dobra współpraca z artystą, a przede wszystkim dobrej jakości, aktualne zdjęcia.

Warto też pamiętać, że duża karykatura, to duży kłopot. Udana karykatura może zawisnąć w gabinecie szefa lub w jego domu. Może jednak warto ograniczyć własną próżność (szereg osób na obrazku) i zdecydować, aby na karykaturze był sam szef. Naprawdę będzie większa szansa, że ten prezent będzie udany i na dłużej. Będzie zadowolenie i radość, nie tylko w chwili wręczenia.

> Kliknij, aby zamówić wyjątkowy prezent dla szefa

prezent dla kierowcy karykatura
Na koniec cytat z tekstu „Jakie upominki dajemy szefom” (Gazetapraca.pl, rok 2008):

Imieniny, urodziny, gwiazdka to zazwyczaj dobra okazja, żeby zrobić zrzutkę i zafundować coś wyjątkowego swojemu przełożonemu. Jaki prezent wybrać i czego unikać, żeby taka niespodzianka nie zaowocowała poszukiwaniem nowej posady? (…) Z jednej strony, oryginalny i atrakcyjny prezent to dobry sposób na zdobycie przychylności przełożonego. Z drugiej, nikt nie chce zbyt często zaglądać do portfela i dokładać okrągłe sumy do kolejnego upominku, szczególnie jeżeli szef nie jest najbardziej popularną osobą w firmie. (…) Warto zastanowić się czy ma sens wręczanie sztampowej butelki wina czy kolejnego wiecznego pióra, skoro nie wzbudzi to żadnego entuzjazmu i będzie wyglądać jak spełnianie przykrego obowiązku. (…) Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby stosowny prezent był jednocześnie zabawny. W cenie są zdecydowanie karykatury, które szef może sobie potem powiesić na pamiątkę w biurze. (…) Niepisaną zasadą jest, że upominek nie powinien przekraczać wartości 200 – 300 zł i nie odbiegać od niczego, co w formie prezentów otrzymują w danej firmie również inni pracownicy.  

Tekst: (c) Karykatury.com

Dowcipy o szefach

Kasjer mówi do swego szefa:
– Panie dyrektorze, chciałbym z panem przez chwilkę pogadać w trzy oczy.
– Jak to w trzy oczy? Chyba w cztery?
– Nie, tylko w trzy. Bo na to co zaproponuję jedno oko będzie musiał pan przymknąć.

Rozmawiają dwaj szefowie firm:
– Jak ty to robisz, że wszyscy twoi pracownicy tak wcześnie przychodzą do pracy?
– To proste: pracowników jest dwudziestu, a biurek piętnaście.

Rozmawiają  przyjaciółki – sekretarki  pracujące w dwóch firmach:
– Mój szef jest fajny. Rano piszę na maszynie i odbieram telefony, potem trochę się pokochamy i tak jakoś schodzi mi dzień. A jak u ciebie?
– Myśmy się już dawno z tą biurokracją uporali…

Akwizytor mówi do szefa:
– Dziś znów nie udało mi się pozyskać dla pana żadnego klienta.
– Dlaczego?
– Nowi klienci nie chcieli ze mną rozmawiać, a starym wolałem nie pokazywać się na oczy.

Karykatura na prezent, karykatura ze zdjęcia, karykatura na zamówienie

Wybrane opinie naszych klientów, gdy dotarła do nich karykatura dla szefa

* Wczoraj daliśmy szefowi karykaturę – pierwszy raz udało się go zaskoczyć! Najpierw wpatrywał się przez długą chwilę i nie dowierzał, potem na jego twarzy pojawił się uśmiech taki jak na karykaturze, aż szef usiadł w fotelu i rozpiął koszulę. Chyba pierwszy raz w życiu nie wiedział co powiedzieć. Karykatura jako prezent dla szefa baaaardzo się wszystkim podoba.
* Sprawił Pan naszemu Dyrektorowi wielką radość, za co serdecznie dziękujemy. Wszystkim bardzo podobała się karykatura – Dyrektor chwalił się nią przez pół dnia! Jeszcze raz bardzo dziękuję w imieniu Dyrektora oraz pracowników naszej firmy.
* Pragnę Panu z całego serca podziękować za pomoc w realizacji wspaniałego prezentu dla naszych prezesów. Jesteśmy pod wrażeniem Pana talentu. Dzięki Panu otrzymaliśmy najlepszy prezent dla szefa, jaki moglibyśmy sobie wymarzyć – jego zadowolenie i uśmiech! A zadowolić naszego  wymagającego szefa, to nie lada wyczyn. Panu to się udało! To wspaniałe posiadać talent który sprawia tak wiele radości innym. Jestem pewna iż w przyszłości jeszcze skorzystam z Pana usług i zamówimy kolejną karykaturę.
* Bardzo dziękujemy za ten wyjątkowy prezent dla szefa, karykatura wyszła fantastycznie! Szef był zachwycony! To był chyba najlepszy prezent, jaki do tej pory od nas dostali!
* Myślę, że nie mogłam wymyślić lepszego prezentu dla szefa. Karykatura bardzo się spodobała i wisi teraz na honorowym miejscu. Dziękuję serdecznie.
* Chciałam podziękować za wspaniałą współpracę. Jestem bardzo zadowolona zarówno z jakości wykonanych karykatur dla naszych szefów, jak i z terminu ich wykonania i dostarczenia zamówionego prezentu.
* Spieszę z podziękowaniem! Paczka dotarła na czas. Szef był wielce zaskoczony – wyglądało na to, że mile. Otwierając karykaturę śmiał się – a o to właśnie chodziło. Jeszcze raz bardzo dziękuję za miłą współpracę, a w szczególności za terminowość.
*  Karykatura dla szefa jest świetna. Dokładnie to o co nam chodziło! Niezmiernie dziękuję za tempo i sprawną współpracę przy realizacji naszego wymarzonego prezentu dla szefa.
* Właśnie oglądam Pana karykaturę. Jest ogromne podobieństwo. Dziękuję za terminową realizację zamówienia. Ten prezent jest znakomity!
* Karykatury są naprawdę świetnie. Serdecznie dziękuję za wspaniałe wykonanie prezentu dla szefa.
* Serdecznie dziękujemy za karykatury, zrobiły olbrzymie wrażenie. Zarząd firmy był zachwycony, prezent się udał!
* Karykatura dotarła. Dyrektor wygląda jak młody Bóg – co za spojrzenie! Już wiem, że karykatura dla szefa, to strzał w dziesiątkę!
* Wczorajszy prezent zrobił furorę. Wszyscy byli zachwyceni, a już najbardziej sam obdarowany. Szef powiedział, że ta karykatura, to dla niego niesamowita niespodzianka.
* Bardzo dziękuję za bardzo fajną karykaturę dla szefa. Bardzo się wszystkim spodobała i wierzę, że szefowi też się ten prezent spodoba.
* Chciałabym serdecznie podziękować za wykonanie karykatur naszych szefów. Prezent zrobił niesamowite wrażenie, oczywiście bardzo się podobał. Jak sami stwierdzili, był to najlepszy prezent jaki kiedykolwiek dostali.
* Odebrałam karykaturę – jest fantastyczna! Serdecznie dziękuję za miłą i fachową współpracę. To niesamowity prezent dla szefa, nie mogę doczekać się jego reakcji.
* Karykatura dotarła dziś z samego rana. Bardzo, bardzo dziękuję, jest rewelacyjna! Pozdrawiam serdecznie. Nie wiem, dlaczego wcześniej nie wpadliśmy na pomysł takiego prezentu dla naszego super szefa.

karykatura karykaturzysta karykatury

Przeczytaj też:

Prezent dla bogatego szefa
Klienci mówią coś w rodzaju: „Wie pan, on wszystko ma. Wiele osiągnął, ma pieniądze, stać go na wszystko. Takich ludzi trudno czymś zaskoczyć. Dlatego szukałem czegoś, co będzie wyjątkowe i sprawi mu autentyczną radość. Niekoniecznie coś wyjątkowo drogiego. Coś, co będzie tylko dla niego i nigdzie nie będzie mógł tego kupić”. >> Czytaj dalej

Wyjątkowy pomysł na oryginalny prezent dla szefa i nie tylko
Jest wiele okazji do wręczenia prezentu. Urodziny, odejście z pracy, awans kolegi… W firmie wpadacie na pomysł, aby to była karykatura. Zrzutka niedużej kwoty kilku-kilkunastu osób na fajny prezent, to nie problem. Na szczęście… >> Czytaj dalej

Prezent dla prawnika i adwokata
Niektórzy wpadają na świetny pomysł: Zamówię karykaturę! Pomysł dobry, co najmniej z kilku powodów: takiego prezentu nie można kupić w sklepie (bo jest wykonany na specjalne zamówienie), to prezent spersonalizowany (na obrazku jest twarz lub cała postać osoby, która otrzyma karykaturę), nie jest zbyt poważny (przecież prawnicy też lubią się śmiać!), w dodatku jest prezentem mile widzianym i niezbyt… >> Czytaj dalej

Osoby, które tu trafiły, szukały także: co na prezent dla szefa, prezent dla szefa od pracowników, co kupić na prezent dla szefa, prezent dla szefa na urodziny, coś na prezent dla szefa, prezent dla szefa do 300 zł, drobny prezent dla szefa, prezent dla bogatego szefa, prezent dla dobrego szefa, fajny prezent dla szefa, jaki prezent dla szefa, prezent dla szefa z jajem, zabawny prezent dla szefa, wyjątkowy prezent dla szefa, tani prezent dla szefa, prezent dla super szefa, prezent dla szefa śmieszny, pomysł na prezent dla szefa, prezent dla szefa prezesa, prezent dla szefa pomysły, prezent dla szefa na jubileusz.