Jak przewieźć karykaturę samolotem

karykatura dla obcokrajowca prezent

Część naszych klientów zamawia na prezent karykaturę, na której są narysowani obcokrajowcy. Za chwilę obrazek poleci samolotem daleko w świat i już tam zostanie

Lata rysowania i dziesiątki tysięcy wykonanych karykatur, na których były osoby o różnych rysach, różnej karnacji skóry czyli po prostu obywatele wielu krajów świata powodują, że niżej podpisany ma pewne spostrzeżenie. Otóż to nie Polacy najbardziej spontanicznie i żywiołowo reagują na widok swojej wesołej podobizny, ale obcokrajowcy. Amerykanie, mieszkańcy Europy Zachodniej i tak dalej.

Niedrogi prezent

To oznacza, że udana karykatura wykonana przez profesjonalnego karykaturzystę jest strzałem w dziesiątkę, jeśli chcemy sprawić radość i niespodziankę znajomemu, który jest nie-Polakiem. Albo partnerowi biznesowemu o którym wiemy, że ma poczucie humoru. Warto też dodać, że taki prezent jest stosunkowo tani. A już na pewno dla osób zarabiających w euro czy dolarach.

Wprawdzie w cenie naszej każdej karykatury jest oprawa w antyramę (obrazek jest po szkłem), zdarza się, że nie jest to odpowiedni sposób oprawy. Szczególnie jeśli chodzi o transport lotniczy. Niedużą formatem (maksymalnie 30×40 cm) karykaturę można zabrać do bagażu podręcznego ewentualnie do walizki lecącej w luku bagażowym samolotu, ale musimy ją ze wszystkich stron zabezpieczyć folią bąbelkową czy tekturą i odzieżą. Nie słyszeliśmy od żadnego klienta  o niemiłej niespodziance, ale nigdy nie ma pewności czy po odbiorze walizki fragmenty rozbitej antyramy nie znajdą się pomiędzy bielizną czy koszulami. Brrr!

karykatura ze zdjęcia karykatura na prezent

Karykatury ze zdjęć, także na prezent dla obcokrajowca

Na szczęście jest na to dobry sposób.

Zamiast w antyramie otrzymasz od nas karykaturę lekko zrolowaną, w sztywnej tubie. Jest nieduża i masz pewność, że karykatura dotrze na miejsce w nienaruszonym stanie. Wręczysz ją bez ramki czy antyramy, ale takowe bez przeszkód, w standardowych rozmiarach można kupić nie tylko w Polsce. A ponieważ karykatura się spodoba – jej nowy właściciel będzie wiedział jak ją oprawić przed powieszeniem na ścianie. I wybierze taką ramkę, jaka mu najbardziej odpowiada.

atrakcje na eventy firmowe karykatura karykatury karykaturzysta

Na koniec jeszcze jedna podpowiedź. W Polsce standardowym formatem ramki czy antyramy bynajmniej nie jest format A3 albo A2. Trzeba poświęcić sporo czasu, aby nawet w Warszawie znaleźć w jakimś sklepie takie formaty, a co dopiero w małych miejscowościach). Standardem są formaty typu: 30×40 cm, 40×50, 50×70 cm. I w takich właśnie formatach wykonujemy karykatury – chyba że ktoś koniecznie chce zamówić format, do którego szalenie trudno kupić oprawę. Wspominam tu w tym tekście, gdyż nie wiem jaki jest standard rozmiarów ramek np. w Wielkiej Brytanii (tam są cale) albo w innych krajach Unii Europejskiej czy poza Europą. Mam jednak nadzieję, że jest podobnie jak w Polsce, więc po przetransportowaniu samolotem karykatury formatu 30×40 cm do innego kraju, nie ma kłopotu z oprawą karykatury w tym właśnie formacie. Jeśli masz możliwość sprawdzenia jak jest w kraju, do którego zabierzesz ze sobą karykaturę z Polski – zrób to, zanim zamówisz karykaturę.

Tekst: Szczepan Sadurski / Karykatury.com