Prezent dla kierowcy

prezent dla kierowcy karykatura

Czy wiesz, że…

Samochód, to jeden z najczęściej rysowanych gadżetów na karykaturach. Dlaczego tak się dzieje, skąd ta magia motoryzacji wśród osób zamawiających karykatury w Karykatury.com?

Obecne czasy sprawiają, że samochód jest jednym z przedmiotów najczęściej używanych przez człowieka. Często nim jeździmy (własne auto lub autobus), samochody wciąż widzimy na drogach. Można śmiało powiedzieć, że wszyscy ludzie na świecie wiedzą co to samochód, a większość z nas używa go na co dzień.

Marzenie kierowcy

Samochód pojawia się na karykaturach wykonywanych przy różnych okazjach. Nawet na karykaturach wykonywanych z okazji ślubu, bo nowożeńcy często jadą do ślubu właśnie samochodem. Wielu z nas jeździ nim  przez kilka godzin dziennie. Nie dlatego, że są zawodowymi kierowcami, ale dlatego, że przemieszczanie się z miejsca na miejsce jest ważnym elementem ich pracy oraz stylu życia. Wielu mężczyzn pasjonuje się motoryzacją i śledzi nowinki motoryzacyjne. Jeżdżąc swoim samochodem, marzy o posiadaniu lub choćby przejażdżce wymarzonym modelem auta. Na przykład takim, jakim jeździł agent James Bond albo jakie zobaczył w kolorowym magazynie lub na targach motoryzacyjnych. To też może być tematem karykatury. Bohater karykatury siedzący w wymarzonym modelu samochodu! Taki prezent miłośnikowi „czterech kółek” pewno sprawi mu frajdę.

prezent dla kierowcy karykatura

Prezent urodzinowy dla kierowcy autobusu, rodzinka jedzie na wakacje, kierowca wciąż krążący samochodem między dwoma miejscowościami – czyli samochód na karykaturze.

.
Prezent dla zawodowego kierowcy

Dla wielu samochód, to narzędzie pracy. Kierowca TIRa, taksówkarz, kierowca autobusu. W wielu firmach zatrudniani są kierowcy do przewozu towarów, pracowników, załatwiania różnych spraw. Jeśli karykatura ma być prezentem „firmowym” (np. od kolegów z pracy) – samochód winien się na niej pojawić. Najlepiej konkretny model, marka, a nawet kolor (jeśli karykatura ma być kolorowa). W tym przypadku wystarczy napisać (powiedzieć) karykaturzyście model i markę, aby znalazł w wyszukiwarce, a potem ten konkretny model narysował (namalował).

Rysowaliśmy kierowców autobusów (oczywiście za kierownicą autobusu), ciężarówek i wielkich TIRów. Szefów firm działających w branży motoryzacyjnej, a nawet kilkuosobowe zespoły pracowników firmy, gdy prezent miał być wręczony szefowi i miał zawisnąć na ścianie w jednym z pomieszczeń siedziby firmy. Karykatury wieloosobowe to więcej pracy i więcej kosztują, ale efekt bywa znakomity. Widać to po reakcjach, nawet po samych oczach i minach osób, które po raz pierwszy widzą swoje zabawne podobizny na takiej dużej planszy. Osoby, które już raz zamówiły taką karykaturę w Karykatury.com i zobaczyły reakcje – gdy nadarzy się kolejna okazja, znów zamawiają karykaturę. Bo taki prezent (pod warunkiem, że wykonany przez świetnego fachowca) przebija wiele innych, nawet sporo droższych prezentów.

prezent dla kierowcy karykatura

Konkretne modele samochodów na karykaturach; z prawej karykatura dla firmy motoryzacyjnej; z prawej dorysowywana była na żywo trzecia osoba uczestnicząca we wspólnej kolacji biznesowej.

.
Nie tylko samochód

Ponieważ zawsze podpowiadamy klientom pomysł karykatury – warto, aby nie była ona zbyt banalna i sztampowa. Aby powiedziała coś oglądającemu, a nie tylko przedstawiała kogoś siedzącego w samochodzie. Dlatego warto, aby na takiej planszy pojawiło się coś więcej. Co to ma być – zależy od okoliczności (zwykle karykatura to prezent z jakiejś konkretnej okazji) oraz samej osoby którą mamy narysować (namalować). Jeśli zamawiający karykaturę nie zna tej osoby, warto aby dowiedział się o niej coś więcej, np. o jej zainteresowaniach pozamotoryzacyjnych.

Od razu podpowiadamy: banały, typu: jest osobą miłą, sympatyczną, otwartą na świat – można przypasować absolutnie do KAŻDEGO. Tymczasem to ma być prezent TYLKO dla tej osoby. Warto, aby pomysł karykatury był unikalny – tak, jak unikalny jest każdy człowiek. Zatem co na planszy oprócz samochodu? To uzgadniamy z klientem podczas rozmowy telefonicznej. Szczegóły tego pomysłu uzgadniamy już po uzgodnieniu podstawowych sprawach związanych z zamówieniem karykatury, przede wszystkim po ocenie przesłanych zdjęć przedstawiających osobę, która ma zostać uwieczniona na obrazku.

Dowcip na podsumowanie

Na jednym z internetowych for, w odpowiedzi na pytanie o najlepszy prezent dla kierowcy, ktoś dowcipnie napisał: Idealnym prezentem dla kierowcy jest… nowy samochód”. Oczywiście podpisujemy się pod tym w 100 procentach. Ale jeśli nie mamy aż takiej kwoty, warto rozważyć zamówienie profesjonalnej karykatury. Efektownej i miłej dla oka, a więc na pewno nie najtańszej (wartości kilku lub kilkunastu piw) czyli wykonanej przez amatora.

Przeczytaj: jak zamówić karykaturę

Tekst i karykatury: Szczepan Sadurski – Karykatury.com

prezent dla kierowcy karykatura

Szef i pracownicy firmy transportowej – prezent od szefa współpracującej firmy. Okazji na taki prezent może być sporo: jubileusz firmy, Boże Narodzenie, urodziny szefa (właściciela) firmy, zaproszenie na event firmy albo po prostu ważna wizyta z której może wyniknąć jeszcze bardziej owocna współpraca..


Powyższy tekst może pomóc opowiedzieć na pytania:

– Co kupić kierowcy TIRa na urodziny?
– Co na prezent dla kierowcy?
– Jaki prezent dla nowego kierowcy?
– Jaki prezent dla zawodowego kierowcy?
– Jakiś pomysł na prezent dla kierowcy?
– Co na prezent kierowcy TIRa?
– Najlepszy prezent urodzinowy kierowcy?
– Jaki prezent dla męża na urodziny?
– Jaki prezent kupić kierowcy ciężarówki?