Karykaturadek – sierpień 2016

karykatury na żywo karykaturzysta Tarczyn mazowsze karykaturzysta karykatura

Wszyscy znamy imię Radek (zdrobnienie od Radosław). Dziś oficjalnie debiutuje na świecie Karykaturadek. Kto to taki?

Zabawnego clowna, przez niektórych nazywanego pajacem miało już okazję poznać wiele osób. Jakieś pięć lat temu został (jak zwykle błyskawicznie) narysowany przez szefa Karykatury.com, karykaturzystę Szczepana Sadurskiego na szarym kartoniku czyli spodniej stronie bloku technicznego, z którego zostały wyrwane wszystkie kartki. To było chyba przed jedną z imprez nad jeziorem Zegrze (woj. mazowieckie), na którym za chwilę miał rozpocząć rysowanie karykatur. Bo Sadurski chciał mieć  pomocnika, który zwróci na siebie uwagę podczas pozowania i spowoduje, że osoba pozująca do karykatury będzie się uśmiechać.

Od tej pory wesoły clown podróżował wraz z karykaturzystą (choć nie wszędzie) i jego widok często wywoływał śmiech. Został uwieczniony na wielu zdjęciach, bo przecież był ruchomym fragmentem stanowiska przy którym siadały rysowane osoby. Przemierzył Polskę wzdłuż i wszerz. Witał z Sadurskim nowy rok, wiele widział, ale jest dyskretny i nic nie powie. Któregoś razu jakiś dzieciak na odwrocie kartonika narysował coś długopisem.

Naszej maskotce nadajemy imię

Niedawno Szczepan Sadurski postanowił nadać mu imię. Stanęło na: Karykaturadek, bo to dosyć popularne polskie imię połączone ze słowem: karykatura. Od teraz Karykaturadek będzie maskotką serwisu Karykatury.com. I nadal Sadurski będzie go fotografował telefonem komórkowym, ale już bardziej oficjalnie, nie tylko na roboczym stanowisku karykaturzysty. Dzięki Karykaturadkowi z naszego bloga oraz z mediów społecznościowych zwiedzicie Polskę i dowiecie się, gdzie był. Ale nie będziemy go zabierać na naszą każdą imprezę. Niech sobie czasem odpocznie.

Kronikę podróży Karykaturadka rozpoczyna dziś pierwszy zestaw zdjęć, wykonanych w sierpniu 2016 czyli przed premierą nowej odsłony serwisu Karykatury.com. Wesoły podróżnik był na miejskim pikniku w miejscowości Chorzele (północne Mazowsze, prawie Mazury), na festiwalu piosenki patriotycznej i żołnierskiej w Orzyszu (woj. warmińsko-mazurskie) oraz na firmowym szkoleniu, na rancho w Tarczynie pod Warszawą.

Wkrótce zdjęcia z kolejnych miejsc Polski. Karykaturadek już szykuje się do kolejnych podróży, ale nie zdradzimy gdzie. Będą to duże miasta i małe miejscowości, w różnych regionach kraju. A jak osobiście poznać Karykaturadka? Wystarczy zaprosić go na swoją imprezę, a potem usiąść i z uśmiechem patrzeć na niego, w trakcie rysowania karykatury.

Tekst: (c) Karykatury.com

> Tu więcej zdjęć z miejsc, które odwiedził Karykaturadek
3-Orzysz3-Chorzele