ABC organizacji wesela – poradnik weselny

czym zaskoczyć gości weselnych atrakcje wesele organizacja wesela wesele ślub poradnik weselny para młoda miłość

Każda Para Młoda marzy o idealnym ślubie i weselu. Tego dnia wszystko powinno być dopięte na „ostatni guzik”. Dlatego tak ważne jest miejsce, w którym odbędzie się ta wyjątkowa uroczystość, jego aranżacja, serwowane posiłki, ale przede wszystkim osoby, które będą tym wszystkim się zajmować. Na co  zwracać uwagę, żeby wesele udało się jak najlepiej? Oto nasz poradnik weselny

Gdzie wesele?

Pierwszą rzeczą, którą wybierają narzeczeni, jest miejsce uroczystości. W zależności od ilości gości oraz preferencji, należy zdecydować czy wesele odbędzie się w sali weselnej połączonej z hotelem, czy w restauracji. Jeżeli wśród gości weselnych będą  osoby z daleka, należałoby im dać możliwość przenocowania po nocy pełnej tańców.

Warto wziąć pod uwagę fakt, iż sale weselne w dużych miastach, są zwykle znacznie droższe od sal zlokalizowanych na ich obrzeżach lub oddalonych kilkadziesiąt kilometrów. Dlatego decydując się na obiekt zlokalizowany poza miastem, można sporo zaoszczędzić. Wiąże się to też z większą swobodą w organizacji i lepszą kontrolą samego wydarzenia. Do tego każdy z gości z pewnością doceni możliwość spaceru w okolicy zieleni, cichy pokój w którym można odpocząć po zabawie, do tego poczucie prywatności wśród grupy najbliższych im osób.

Poradnik weselny: aranżacja wesela

Niezwykle ważna jest cała aranżacja wesela. Dekoracje i ich ustawienie, ponieważ to będzie pierwsza rzecz, która przykuje uwagę gości. W tym punkcie istotna jest kreatywność Pary Młodej, ale również ich poczucie gustu oraz dopasowania wyobrażeń do sali weselnej. Jeśli sala jest w stylu glamour, dekoracje wybrane przez narzeczonych nie powinny być typowo rustykalne i na odwrót. Często zdarza się, że para ma pomysł na motyw przewodni, ale chce oddać sam wystrój w ręce profesjonalistów. Ci zadbają o każdy szczegół, upewnią się, że całość jest spójna i efektowna. I odciążą państwo młodych od stresu związanego z dopilnowaniem wszystkich szczegółów.

ślub wesele fryzura poradnik włosy panna młoda

Poradnik weselny – porady weselne

Poradnik weselny: posiłki

Jednym z najważniejszych elementów wesela są serwowane dania. Ich liczba oraz jakość może zaważyć na całonocnej kondycji gości. Poza klasycznym zestawem dań warto wyróżnić się czymś wyjątkowym. Czymś, co przyciągnie to uwagę gości i sprawi, że całość zapamiętają na dłużej.

Może posiłki wykonane z produktów lokalnych dostawców, do tego z pewnego źródła? Pieczony prosiak lub dzik, wiejski stół z prawdziwymi, wiejskimi wyrobami wędliniarskimi i kiełbasami? Szefa restauracji i osoby przygotowujące posiłki warto w porę spytać o to, kto jest dostawcą produktów.

Na koniec

Kiedy znajdziemy już wymarzone miejsce z pysznym jedzeniem, terenem zielonym i przepięknym wystrojem,  zadbajmy o osobę do kontaktu. Po stronie hotelu musi być ktoś komu zaufamy w stu procentach. To jeden z najważniejszych dni w życiu, więc musi to być ktoś kompetentny i solidny, kto szybki odpowie na wszystkie pytania, zobowiąże się do zrobienia konkretnych działań i zostaną one wykonane.

Zobacz też:
> Atrakcja na wesele – doskonały, szybki karykaturzysta