Pomysł na poprawiny wesela – karykaturzysta

ślub poradnik karykatury na żywo karykaturzysta atrakcja wesele oryginalne atrakcje na wesele pomysł na nietypowe wesele

Poprawiny wesela, to kontynuacja imprezy lub przyjęcia w następnym dniu. Tyle słownikowa formuła słowa „poprawiny”, które najczęściej używamy, mówiąc o przyjęciu zorganizowanym nazajutrz po weselu Pary Młodej. Przyjęciu, w którym uczestniczy rodzina i znajomi – ci sami, którzy bawili się podczas wesela, choć już nie wszyscy. Bo o ile na weselu należy być, na poprawinach już niekoniecznie; nie wszyscy korzystają z udziału w poprawinach.

Poprawiny, to zwyczaj staropolski. Niegdyś huczne wesela trwały przez kilka kolejnych dni. Obecnie odbywają się w okolicach pory obiadowej. Czasem mają też jako „późne śniadanie”. Bo po długiej, nocnej zabawie na weselu, trzeba się wyspać.

Nie wszyscy organizujący wesele, organizują też poprawiny. Czasem pierwszy posiłek po nocnych uciechach podczas wesela, jest wyłącznie uroczystością Pary Młodej i najbliższej rodziny. Po prostu takim bardziej uroczystym obiadem lub bardzo późnym śniadaniem, niż zwykle.

karykatury na żywo wesele karykaturzysta karykatura

Karykatury na żywo – atrakcja na wesele oraz poprawiny

Poprawiny czyli mniej uroczysta powtórka wesela

Ale niektórzy organizują poprawiny naprawdę uroczyście. To niemal powtórka wesela. Są posiłki przy zastawionych stołach, jest muzyka (można więc potańczyć, jeśli po weselu nadal ktoś ma ochotę na pląsy). I czasem są też dodatkowe atrakcje, inne niż te podczas wesela. Zdarza się, że część osób na poprawiny zaprasza karykaturzystę z Karykatury.com.

Karykaturzysta nie tylko na wesele

O możliwości zaproszenia profesjonalnego karykaturzysty eventowego na wesele wie coraz więcej osób, choć wciąż to niezbyt popularna atrakcja weselna. Na weselach rysujemy jednak często, znacznie częściej niż na poprawinach. A wesele i poprawiny to uroczystości o całkiem innym charakterze, także z perspektywy karykaturzysty rysującego jej uczestników.

Zwykle nie ma już garniturów, wytwornych sukni, efektownego makijażu i fryzury. Na twarzach widać zmęczenie po wielu godzinach weselnej zabawy. Niektórzy mają kaca, bo wesele to także toasty i alkohol. W przeciwieństwie do wesela, nie jest to uroczystość wieczorno-nocna. Jeśli jest muzyka i tańce, to już wszystko jest spokojniejsze, na pół gwizdka.

Nie zmienia się jednak odbiór tego, co tworzy karykaturzysta eventowy. Jego szybko rysowane karykatury (w zależności od klasy artysty, wykonanie jednej trwa od 2 do 5 minut) jak zawsze wywołują śmiech i radość na twarzach. Zarówno osób narysowanych, na widok swojego zabawnego portretu, jak i na twarzach kibiców podziwiających powstające na ich oczach karykatury. Bo świetny karykaturzysta, to duża atrakcja imprez firmowych i prywatnych, o różnym charakterze.

Wysoka jakość, rozsądna cena

Są osoby, dla których wszystko jest „drogo” i każdy kolejny wydatek związany ze ślubem i wesele jest „zbędny”. Ale zapomnijmy o takich przypadkach. Tym bardziej, że w porównaniu do wielu innych wydatków, ten może okazać się szczególnie trafioną, korzystną „inwestycją” w zadowolenie gości wesela czy poprawin. Pod warunkiem, że zatrudnisz wysokiej klasy specjalistę za rozsądne honorarium. Gdy zobaczysz szczęśliwe twarze bliskich oraz niezwykły efekt pracy karykaturzysty, na pewno nie będziesz tego żałował decyzji zaproszenia karykaturzysty.

Karykatury na żywo karykaturzyści

Jeśli karykatury mają być dobrą atrakcją na poprawiny, ich wykonawca winien być profesjonalistą, a nie amatorem

Dlaczego karykaturzysta na poprawiny wesela?

1. Przede wszystkim – to najlepszy pomysł, aby rozluźnić tę trochę senną atmosferę osób fizyczne i psychiczne (kac!) zmęczonych po całonocnej weselnej zabawie. Nawet jeśli ktoś jest bardzo zmęczony, na widok dowcipnych karykatur, na których jest najbliższa rodzina i znajomi – wybuchnie śmiechem. Nawet jeśli przed chwilą mówił, że „umiera” i nic nie jest w stanie sprawić, że będzie w dobrym nastroju.

2. Na wesele można wymyślić i przygotować dla gości cały wachlarz atrakcji, które się sprawdzą i będą się wszystkim podobać. Ile z nich równie dobrze sprawdzi się i na weselu i na poprawinach? Wśród nielicznych potencjalnych atrakcji, które będą pasować do obu uroczystości – na pewno jest dobry karykaturzysta.

3. Podobnie jak na innych imprezach, w tym weselu – dowcipna karykatura (najlepiej rodzinna, lub po prostu męża z żoną), to znakomita pamiątka z poprawin. Każdy świetnie zapamięta, gdzie i w jakich okolicznościach powstała. Tym częściej będzie o tym pamiętać, jeśli udana karykatura zawiśnie oprawiona w ramkę, na ścianie mieszkania.

4. Ponieważ najczęściej jesteśmy zapraszani na wesela (które zwykle organizowane są w sobotę), często musimy odmawiać osobom, które chcą zatrudnić świetnego karykaturzystę. Poza osobą, która na konkretny termin zaprosiła nas jako pierwsza – pół roku, rok (czasem nawet wcześniej) przed weselem). Rozchwytywany karykaturzysta, znakomity fachowiec – nie może być w kilku miejscach na raz.

Jeśli w sobotę masz wesele (a nasz karykaturzysta ten dzień ma już zajęty) i organizujesz nazajutrz poprawiny – rozważ jego zaproszenie na niedzielę, na poprawiny. Szczególnie, jeśli w weselu ma uczestniczyć naprawdę duża liczba gości, np. 150. Podczas wieczoru weselnego karykaturzysta nie będzie w stanie narysować wszystkich, ale podczas poprawin, na które przybędzie więcej niż połowa gości wesela – jest szansa, że narysuje wszystkich.

Jak wygląda ta atrakcja?

Karykatury powstają ołówkiem na formacie A4 (21×29,7 cm). Najlepiej, jeśli na planszy są 2 osoby (mąż z  żoną), ale też wykonujemy karykatury pojedyncze lub rodzinne (trzy osoby). Czas wykonania jest rekordowo szybki. Wielokrotnie szybszy niż to, co robią karykaturzyści uliczni (jeśli kiedyś takiego spotkałeś – wiesz, że trwa to około kwadransa). Karykatury oczywiście są podobne do rysowanych osób, są dowcipne, ale nie złośliwe. Bo chodzi o sprawienie radości osobie narysowanej. Ponieważ płaci osoba, która zaprosiła karykaturzystę, nikt z narysowanych już nie musi płacić za karykaturę.

karykatury wesele atrakcja weselna karykatury na żywo karykatura

A może sympatyczna karykatura rodzinna? Poprawiny mogą być dobrą na to okazją

Ile kosztuje taka atrakcja na poprawiny?

W zależności od tego kim jesteś – możesz uznać, że jest „drogo” albo „atrakcyjnie tanio”, w porównaniu z wieloma weselnymi i ślubnymi wydatkami. A tak naprawdę ceny mamy rozsądne i rynkowe, wiec nie jest ani drogo ani tanio. Jest w sam raz do tego, czym zajmuje się nasz świetny karykaturzysta. Jaki ma talent, jak bardzo podobają się jego karykatury i jak szybko je rysuje (jak dużo osób otrzyma swoją karykaturę). Najważniejsze, aby termin który Cię interesuje miał wolny, a odległość od wesela na którym rysował dzień wcześniej pozwoli na to, aby dojechał na określoną godzinę z jednego miejsca Polski na drugie.

A może jako prezent?

Coraz częściej zdarza się, że nasz karykaturzysta zapraszany jest nie tylko przez organizatorów wesela (Państwo Młodych i najbliższą rodzinę). Jest też oryginalnym prezentem od jednego z gości dla Pary Młodej. Jeśli splot okoliczności i Twoja kreatywność pozwolą, świetny karykaturzysta może być takim prezentem. Przybędzie na wesele lub na poprawiny, aby dać wszystkim radość.

Jeśli chce szybko otrzymać wycenę i informację o terminie, w e-mailu napisz:

– Konkretny termin imprezy i pora dnia (godziny).
– Miejsce, miejscowość.
– Orientacyjna liczba uczestników.
– Podpisz się (nie odpowiadamy na zapytania anonimowe!) i podaj numer telefonu (może przyspieszyć odpowiedź).

> Napisz do nas

Ta strona odpowie na pytania:
– Co to są poprawiny?
– Poprawiny co to?
– Jak zorganizować poprawiny?
– Gdzie zorganizować poprawiny?
– Jakie wesele i poprawiny Warszawa?
– Poprawiny – kiedy są organizowane i jak je zaplanować?
– Jak zaplanować poprawiny wesela?
– Jakie atrakcje na poprawiny wesela?

– Kiedy poprawiny?
– Co na poprawiny?

Weselny bywalec radzi: 
Plan stołów weselnych – poradnik
Stół wiejski na wesele – poradnik
Atrakcje weselne – przykłady