Pomysł na oryginalny prezent. Doradzicie?

pomysł na prezent atrakcje na eventy firmowe karykatura karykatury karykaturzysta

Jest wiele okazji do wręczenia prezentu. Urodziny, odejście z pracy, awans kolegi… W firmie wpadacie na pomysł, aby to była karykatura. Zrzutka niedużej kwoty kilku-kilkunastu osób na fajny prezent, to nie problem. Na szczęście trafiacie do Karykatury.com.

Co tu ukrywać, aby taki prezent był strzałem w dziesiątkę, warto posłuchać porad fachowca. To ma być

wyjątkowy prezent,

tylko dla niego / dla niej, ma zaskoczyć i sprawić radość. Dlatego wstępny pomysł jak na planszy przedstawić osobę która ma zostać bohaterem karykatury, warto skonsultować, porozmawiać z profesjonalistą, który doradzi jak to zrobić, aby wyszło nawet lepiej, niż początkowo sądziliście. Nie ma potrzeby wymieniać przez cały dzień mnóstwo e-maili, ale poświęcić kilka minut na treściwą, konkretną rozmowę telefoniczną. Oto przykład.

– Chcielibyśmy, aby kolega był na motocyklu. Lubi jeździć na motorze, przyjeżdża nim do firmy. Wie pan, duża głowa, on na motorze. Taką chcemy zamówić karykaturę.

– OK, to kilka pytań. 1. Z jakiej okazji to prezent dla niego? 2. Czy znacie markę, model jego motocykla? Jeśli nie – może narysować go na Harleyu? Ktoś, kto uwielbia motocykle, wie co to Harley i na pewno sprawi mu przyjemność narysowanie go właśnie na takim motorze marzeń. 3) A może zrobimy malutki pamiątkowy okolicznościowy dopisek na karykaturze? Coś, dzięki czemu będzie pamiętał od kogo otrzymał ten prezent?… Aha, kolega odchodzi z pracy i chcecie mu z tego okazji dać karykaturę. Jeśli można wiedzieć, czym zajmuje się wasza firma, czym zajmował się kolega w firmie? A może dodamy małe logo firmy – na T-shircie w którym go ubierzemy albo na czymś innym. Chociaż, skoro to był wasz szef, może najczęściej jest ubrany w garnitur? To może logo firmy na krawacie?… A może ma jakieś fajne hobby?… A, łowi ryby! Świetnie, dodamy mu wędkę, może nawet złowioną rybkę na żyłce?…

Ze sztampowego, banalnego pomysłu

„on na motocyklu” jaki był początkiem rozmowy, zrobiło się coś naprawdę fajnego. Tego typu rozmów prowadzimy wiele. Warto zadać sobie nieco trudu, aby z pierwotnego pomysłu pt. „zamawiamy karykaturę” wyszło coś wyjątkowego. Bo to specjalnie wykonany prezent dla konkretnej osoby. Nie wybrany z wielu gotowych produktów w sklepie, ale skrojony niczym garnitur na miarę. I o to chodziło!

Tekst: (c) Karykatury.com

karykatura na prezent karykatury na zamówienie

Karykatura od Karykatury com, to udany prezent!