Pomysł na imprezy integracyjne

atrakcje na spotkania integracyjne karykaturzysta

Doświadczeni karykaturzyści eventowi i znani z mediów rysownicy satyryczni z Karykatury.com od lat realizują marzenia klientów na różnego rodzaju imprezy firmowe i spotkania integracyjne. Jesteśmy po to, aby uczestnicy spotkania bawili się jak najlepiej, było jeszcze więcej pozytywnej energii, śmiechu i miłych wspomnień z udanego eventu.

Spotkania i wyjazdy integracyjne

Są to najczęściej imprezy od kilkunastu do kilkudziesięciu osób i zwykle rysujemy karykatury na żywo w porze wieczornej. Spotkania krótkie lub będące fragmentem, atrakcją np. 2-dniowego wyjazdu na szkolenie firmowe albo wyjazd integracyjny. Lepiej, jeśli są to spotkania mniej oficjalne, w luźnej atmosferze. Wtedy atmosfera spotkania i zabawa jest lepsza.

Miejsce w Polsce nie ma dla nas znaczenia. Może to być Warszawa, województwo mazowieckie lub dowolne miejsce Polski. Warto dołożyć co nieco na dojazd i nocleg, aby mieć świadomość zatrudnienia świetnego karykaturzysty eventowego. Po to, aby spotkanie integracyjne było jak najbardziej udane, a stworzone karykatury były wyjątkową pamiątką.

Najczęściej wpasowujemy się w już istniejący scenariusz i pomysł imprezy integracyjnej. Kreatywność osób wymyślających scenariusze atrakcji imprezy firmowej bywa imponująca. Widzieliśmy wiele, więc po tylu zrealizowanych imprezach doradzamy jak to zrobić najlepiej, jeśli klient jest tym zainteresowany. Dosyć sztampowe rysowanie karykatur uczestników spotkania integracyjnego to nie jedyna możliwość skorzystania z talentu i doświadczenia karykaturzysty z Karykatury.com.

Nauka rysowania karykatur czyli śmiechoterapia

Proponujemy na przykład naukę rysowania karykatur, choć w pierwszej chwili brzmi to dosyć banalnie i nieinteresująco. Dopiero dalsze wyjaśnienia wywołują zainteresowanie. A efekt często przechodzi wszelkie oczekiwania. Bo oczywiście nie sposób nauczyć rysowania karykatur osób, które w ogóle nie mają smykałki artystycznej. Które na co dzień mają odpowiedzialną i poważną pracę, a ostatnio narysowały cokolwiek w szkole. Spędzenie czasu w atmosferze głośnych, grupowych wybuchów śmiechu, do tego dowiedzenie się ciekawostek i anegdot związanych z tworzeniem karykatur od jednego z najlepszych profesjonalistów w tej dziedzinie – to niezapomniane wrażenia. A może na końcu tego wesołego spotkania narysować karykatury wszystkim uczestnikom? Oczywiście sympatyczne, podobne i stworzone błyskawicznie (2 minuty na jedna!), bo przecież nikogo nie można zanudzić.

event karykatury na żywo karykaturzysta eventowy karykaturzysta na imprezę

Rysunkowe quizy z humorem

Robimy też coś w rodzaju rysunkowych quizów. W zależności od liczby osób może być potrzebny mikrofon z nagłośnieniem. Tym razem uczestnicy spotkania integracyjnego nie muszą rysować, ale wykazują się kreatywnością, inteligencją i poczuciem humoru. Quizy mogą być związane z działalnością firmy, z produktami, z branżą. Na końcu podsumowanie, mnóstwo śmiechu i dla najlepszych nagroda: książeczka z rysunkami humorystycznymi znanego rysownika prasowego osobiście prowadzącego spotkanie, karykatura zwycięzców wykonana przez artystę lub coś jeszcze innego. Spotkanie może potrwać maksymalnie godzinę, do tego czas na rysowanie karykatur – zależny od liczby uczestników. I tego, czy każdy ma być narysowany, czy tylko zwycięzcy quizów. A może (uczestnicy jeszcze tego nie wiedzą!) cała reszta osób też będzie mogła zostać narysowana podczas późniejszego, wieczornego spotkania przy drinkach i muzyce?

Założeń scenariusza spotkania integracyjnego może być sporo. Wielu organizatorów nie zdaje sobie sprawy, w jak interesujący dla uczestników sposób można wykorzystać doświadczenie znanego karykaturzysty prasowego. Tym bardziej zapraszamy firmy eventowe i organizatorów imprez integracyjnych do kontaktu. Szczególnie jeśli chcą odejść od sztampowych pomysłów.

Wspomnieliśmy, że spotkania integracyjne często mają miejsce w ośrodkach (np. hotele) z dala od firmy. Ale takie spotkania można przeprowadzić zarówno w siedzibie firmy (i też będzie wesoło), jak i podczas niedługiego spotkania pracowników np. w restauracji. A okazji na takie średnio oficjalne wyjście pracowników firmy do restauracji czy innego miejsca o charakterze rozrywkowym jest cała masa.

Tekst: (c) Karykatury.com
Na zdjęciu: Szczepan Sadurski – szef Karykatury.com, rysownik prasowy, ilustrator. W ostatnich 10. latach stworzył 40 tys. karykatur. W Nowym Jorku po jednej z imprez okrzyknięty „jednym z najszybszych karykaturzystów świata”. 

Karykatury na żywo karykaturzyści karykaturs

Jak nie robić takiej atrakcji

Na koniec autentyczna anegdota od firmy, która zażyczyła sobie naukę rysowania karykatur dla… kilkuset uczestników spotkania integracyjnego. Pomysł był wspaniały i zaakceptowany przez decydentów. Szukano TYLKO wykonawców, którzy poprowadzą takie warsztaty. Kilku znanych, doświadczonych karykaturzystów (każdy weźmie na siebie pewną liczbę uczestników) i jeden, który interesująco poprowadzi publicznie takie spotkanie z mikrofonem. Zainteresuje wszystkich i poprowadzi interesujące warsztaty. Wszystko ma potrwać maksymalnie godzinę, co przy kilkuset uczestnikach może być wyzwaniem organizacyjnym.

Szef Karykatury.com co jakiś czas prowadzi takie autorskie „lekcje” na jednej z uczelni wyższych w Warszawie, prowadził takie zajęcia w Polsce i w Nowym Jorku. Autorskie czyli sprawdzone, pełne anegdot, opowiadane z humorem. Powiedział też, że jego pomocnikami winni być karykaturzyści, co do których ma zaufanie, są sprawdzeni, nie są osobami przypadkowymi.

Podaliśmy nasze standardowe stawki, które dla firmy organizującej unikalną atrakcję na wysokobudżetowe spotkanie integracyjne dla kilkuset pracowników znanej firmy, okazały się… zbyt wysokie. Może zrezygnowano z pomysłu, a może znaleziono wykonawców, którzy zmieścili się w stawkach akceptowalnych przez firmę eventową. Czy byli profesjonalnymi karykaturzystami (nie sądzę), czy przypadkowymi, a więc tanimi wykonawcami-amatorami? I czy uczestnicy eventu byli zadowoleni z uczestnictwa w tej atrakcji? Tego nie wiadomo, bo przedstawiciel firmy już nigdy się do nas nie odezwał. Jedno jest pewne, nie tylko w branży eventowej: albo robisz cokolwiek albo dobrze i z fachowcami, ale to kosztuje.

karykaturzysta eventowy karykatury na imprezie

Pomysł na spotkanie integracyjne: karykaturzysta


Osoby które tu były, szukały także: atrakcje na event, atrakcje na eventy firmowe, atrakcje na imprezy dla firm, pokazy artystyczne na imprezy, impreza firmowa pomysły, wyjście integracyjne pomysły, imprezy integracyjne pomysły, impreza firmowa atrakcje, impreza firmowa atrakcje, spotkanie integracyjne