Pokaz sztucznych ogni, fajerwerki, wesele, cena

fajerwerki sztuczne ognie ceny wesele pokazy cena atrakcje

Fajerwerki na wesele – nasze porady i spostrzeżenia

Karykaturzyści z Karykatury.com od lat są atrakcją wielu imprez. Zarówno firmowe eventy, jak i imprezy firmowe, np. wesela. Atrakcji na eventy jest cała masa. Jaka atrakcja zagości na konkretnej imprezie? Wszystko zależy od decyzji tego, który za wszystko płaci. Ma być atrakcyjna oferta – czyli dobrej jakości usługa za rozsądną cenę.

Wśród atrakcji, jakie widzimy podczas imprez (wesela, bankiety, rocznice, pikniki, imprezy firmowe) na których błyskawicznie rysujemy karykatury na żywo (średnio 20 osób w godzinę, czasem więcej), dosyć często są pokazy fajerwerków czyli sztucznych ogni.

Wesele. Byle nie amator

Przygotowanie takiej atrakcji, np. na wesele, można powierzyć wujkowi, który co roku w Sylwestra odpala sztuczne ognie, witając nowy rok. Na pewno wyjdzie dosyć tanio (fajerwerki można kupić w hurtowniach), jednak jest to nierozsądne. Wujek raczej nie zajmuje się tym profesjonalnie, nie ma odpowiedniego wyszkolenia i zezwolenia aby przygotowywać publiczne pokazy. A co, jeśli nieumiejętnie odpalona petarda zrobi krzywdę wujkowi albo któremuś z gości wesela, przyglądających się pokazowi? Wtedy takie wesele na pewno będzie wspominane, ale nie tak, jak byśmy chcieli. Zatem – jeśli efektowny pokaz sztucznych ogni na wesele – należy to powierzyć specjalistom.

Jeśli rozważasz ten pomysł

Pokazy fajerwerków każdy z nas widział niejednokrotnie. Także w telewizji, choćby z przekazów witania nowego roku w różnych częściach świata. Niektóre pokazy są wyjątkowo widowiskowe, a ich widok zapiera dech w piersiach. Ponieważ jednak są to przy okazji bardzo drogie pokazy pirotechniczne (wszystko głównie zależy od intensywności pokazu czyli ilości odpalonych petard oraz od czasu trwania pokazu fajerwerków), lepiej nie kusić się na widowiskowy pokaz, który może przekroczyć wszystkie pozostałe koszta, jakie wydaliśmy na ślub wesele. Rozsądek podpowiada, aby zorganizować tańszy pokaz fajerwerków.

karykaturzysta na wesele karykatury event

Dobry karykaturzysta na wesele – cała Polska

Przykładowy pokaz

W miarę skromne pokazy sztucznych ogni, które są atrakcją uroczystości weselnych, trwają zwykle 3, 4 lub 5 minut. Coraz częściej towarzyszy im podkład muzyczny, uzupełniający stronę wizualną tej weselnej atrakcji, zsynchronizowany z czasem wybuchów kolejnych petard. Najczęściej pokaz ma miejsce w środku wesela, gdy na dworze jest ciemna noc. Bo aby pokaz fajerwerków był efektowny, oczywiście nie organizuje się go, gdy na dworze jest widno.

Latem, a może też zimą?

Najrozsądniej jest organizować pokaz fajerwerków podczas wesel od późnej wiosny do wczesnej jesieni. Po zapadnięciu wzroku jest chłodniej niż w ciągu dnia, jednak wspomniany okres roku powoduje, że goście wesela nie muszą zakładać na siebie dodatkowej odzieży, w obawie przed przeziębieniem. Wystarczy wyjść z budynku i przed nim obserwować przygotowany pokaz fajerwerków. Ale byliśmy też na weselach organizowanych w zimniejszym okresie roku.

Zorganizowanie pokazu fajerwerków np. w środku zimy, to kłopot dla uczestników wesela. Zanim wyjdą z budynku, muszą tłoczyć się wokół szatni, aby założyć wierzchnią odzież, po czym wyjść aby obserwować pokaz sztucznych ogni. Po kliku minutach sytuacja się powtarza. Po pokazie wszyscy wracają i znów kierują się do szatni. To wszystko powoduje, że mija dodatkowe (nie zawsze przewidziane?) 20 minut. 20 minut, podczas których NIC nie dzieje się podczas wesela. No, chyba że kelnerzy i obsługa sali weselnej wykorzystają ten czas na uporządkowanie i przewietrzenie sali, wymianę talerzy, itp.

Zatem – jeśli pokaz sztucznych ogni na weselu – raczej nie w okresie zimowym. Trzeba też mieć świadomość, że zła pogoda może pokrzyżować plany. Obserwowanie fajerwerków podczas deszczu, z otwartymi parasolami (parasole stojących przed nami będą zasłaniać efektowny pokaz) nie będzie wielką atrakcją. Niewykluczone jednak, że zamówienie fajerwerków poza sezonem weselnym (maj – wrzesień) będzie tańsze.

Sztuczne ognie – jaka cena?

Tych, którzy są zdecydowani na zamówienie firmy oferującej pokaz fajerwerków w trakcie wesela, po przejrzeniu oferty która im się spodobała – interesuje cena pokazu. Ta prawie nigdy nie pojawia się na internetowych stronach oferujących pokazy pirotechniczne czyli pokazy fajerwerków. Bo cena jest zależna od kilku czynników. O intensywności pokazu i czasu (liczby minut) pokazu już pisaliśmy. O ewentualnej zniżce związanej z pokazem poza sezonem – także. Zostaje kwestia kosztu dojazdu i kilku innych spraw.

Pomijając wspomnianego już „wujka” oraz niedoświadczone firmy oferujące okazjonalne stawki w okolicach 500 zł za minutę (tych raczej nie polecamy, zresztą widzieliśmy pokazy jakimi chwalą się w Internecie i nie wyglądało to efektownie), minuta pokazu sztucznych ogni, to zwykle cena w okolicach 1.000-2.000 zł. Ta wyższa kwota, to duża intensywność pokazu, liczba wystrzelonych petard czyli większa widowiskowość. Przyjmijmy jednak, że minuta pokazu fajerwerków, to 1.000 zł. Im dłużej trwa pokaz, tym cena minuty może być mniejsza. 5 minut, to 5.000 złotych. I pamiętajmy, że minimalne zamówienie, to często 3 minuty (a więc 3000 zł). Zresztą ewentualny krótszy pokaz byłby kiepskim pomysłem. Dwie minuty każdemu upływa naprawdę szybko.

Zatem 3000-5000 złotych i mamy dodatkową atrakcję wesela. Czy to dużo czy mało – to zależy od kwoty, jaką organizator wesela przewidział na ślub i wesele. I na dodatkowe atrakcje, jakie chciałby zapewnić gościom swojej uroczystości.

karykatury na żywo wesele karykaturzysta karykatura

Profesjonalne karykatury na żywo – super atrakcja na wesele

Porównanie cen atrakcji

Na końcu nasze spostrzeżenie i próba porównania cen usług firm oferujących fajerwerki na wesele oraz ceny usług wysokiej jakość karykaturzystów eventowych. Możesz mieć minutę fajerwerków albo wysokiej klasy karykaturzystę, który będzie atrakcją przez 4 godziny wesela i narysuje nawet setkę osób (z Karykatury.com to wyjątkowo możliwe). 100 uczestników wesela wróci do domu z wyjątkową pamiątką, o której szybko nie zapomni. I nie zapomni, skąd ją ma.

Jeśli pokazy fajerwerków uznasz za drogie, rozważ pomysł zatrudnienia dobrej klasy karykaturzysty eventowego. Jeśli i tak planujesz sztuczne ognie na swoim weselu – dodatkowa atrakcja w postaci doświadczonego karykaturzysty prawdopodobnie nie będzie wielkim wydatkiem, a zadowoli mnóstwo gości. Będzie wyjątkowym wydarzeniem, które zapamiętają na długo.

> Tu oferta

karykaturadek podróże karykatury Polska karykaturzysta

Na mapie zaznaczyliśmy wybrane miejsca, w których rysowaliśmy karykatury na żywo w ostatnim roku.

Tekst: (c) Karykatury.com

Osoby które tu były, szukały także: fajerwerki, sztuczne ognie, fajerwerki jaka cena, fajerwerki na wesele, sztuczne ognie cena, pokazy pirotechniczne, pokazy fajerwerków, pokazy fajerwerków na wesela, atrakcje na wesele, tania fotobudka

 

Przeczytaj też:

Jak oszczędzić na weselu. 13 cennych porad
Obrączki, suknia ślubna, wynajęcie sali weselnej, dekoracje kościoła i sali weselnej, samochód do ślubu, buty pana młodego, fotograf, kamerzysta (operator kamery), posiłki na weselu („talerzyk”), tort weselny, zespół muzyczny (kapela na wesele), DJ, konferansjer…
> Tu cały tekst