Chcę piękniejszych karykatur na weselu

karykatury na żywo wesele karykaturzysta eventowy karykatura atrakcja atrakcja przykłady karykatur wesołe portrety

Wydłużanie czasu rysowania karykatur na weselu (imprezie)

Czy to dobry pomysł?

Co jakiś czas pada propozycja, aby zamiast szybkich jak zwykle karykatur (ok. 3 minuty jedna) nasz karykaturzysta rysował bardziej dokładne, efektowne, piękniejsze karykatury. Może nawet kolorowe. Albo nie sama twarz, ale cała postać w specjalnej scenerii. „Piękniejsze” karykatury, to niestety jedyny plus takiej propozycji. Poniżej minusy.

atrakcje na eventy firmowe karykatura karykatury karykaturzysta

1. Każdy na wesele przybywa po to, aby jak najlepiej się bawić. Organizatorom zależy, aby każdy jak najlepiej wspominał wesele. Karykaturzysta ma być jedynie dodatkiem do tej zabawy, a jego karykatura ma potem przypominać o mile spędzonym czasie.

Wszystko, co komplikuje wielokrotnie sprawdzone działanie karykaturzysty, gwarantujące jak najlepsze spełnienie w/w warunków, zmniejsza zadowolenie gości wesela.

2. Czy nasz karykaturzysta na wykonanie 1 karykatury na żywo poświęci 3 czy 10 minut – wciąż nie będzie to efektowna karykatura. Porównywalna do karykatur ze zdjęć (jakie gdzieś widziałeś w internecie), na których wykonanie potrzeba 1-2 godziny lub więcej czasu.

atrakcja na event karykaturzysta karykatury na żywo rysowanie karykatur

3. Pomysł jest wart rozważenia, jeśli w imprezie uczestniczy mała liczba osób, powiedzmy 20-30. Jeśli planujesz np. wesele na 100 osób – więcej naszych sugestii poniżej.

4. Karykatura na żywo wiąże się z pozowaniem osoby rysowanej. Z utrzymaniem względnego spokoju, wytrzymania na miejscu, nie ruszaniem (przynajmniej głowy) przez jakiś czas.

Osobie pozującej czas płynie znacznie wolniej. Niektórzy już po 30 sekundach pozowania pytają, czy już skończone. Skoro dla niektórych osób 3 minuty to straszna ilość czasu, dlaczego chcesz dręczyć je jeszcze dłuższym pozowaniem?

karykaturzysta na wesele karykatury

5. Wypity alkohol (chyba nie będziesz gości wesela prosił, aby przed wykonaniem karykatury nie pili?) powoduje rozluźnienie, brak ochoty na pozowanie, nawet brak logicznego rozumienia czym jest pozowanie. Skoro osoba po kilku kieliszkach nie pozuje czyli kręci się na wszystkie strony i nie słucha próśb karykaturzysty – dodatkowo wydłuża się czas wykonania karykatury. A kolejka osób oczekujących nie zmniejsza się. Niektórych oczekujących może to irytować lub nawet denerwować.

6. Wysokość kwoty jaką płacisz, zależna jest nie od liczby wykonanych karykatur, lecz od czasu pracy karykaturzysty. Czy wykona 100, 50 czy 20 karykatur podczas jednego wesela – niezależnie pod tego jak one będą wyglądać i tak zapłacisz tę samą kwotę. Warto pamiętać, że po przeliczeniu, jednemu gościowi wesela „fundujesz” karykaturę powiedzmy za 10 albo za 50-80 zł. To jednak różnica.

karykatury na żywo wesele karykaturzysta karykatura

7. Chciałbyś, aby każdy dostał „jak najlepszą” karykaturę? Jeśli ktoś koniecznie tego chce, na pewno zamówi u karykaturzysty swoją efektowną karykaturę ze zdjęcia. Nie musi przychodzić po super-karykaturę na twoje wesele.

8. Jeśli na weselu będzie powiedzmy 100 osób, a bardzo zależy ci, aby karykatury były rysowane dłużej niż zazwyczaj, w ciągu kilku godzin powstanie ok. 25-30 karykatur. Co z pozostałymi gośćmi wesela, którzy długo czekali w kolejce i właśnie dowiadują się, że nie zostaną  narysowani? Zapłacisz karykaturzyście podwójną stawkę, zostanie kilka kolejnych godzin i w sumie narysuje 50 osób? A co z pozostałymi? Sytuacja znów może się powtórzyć, bo połowa gości wciąż nie jest narysowana, ale (część z nich, bo może nie wszyscy) także chce swoją karykaturę. A przecież karykaturzysta mógł działać jak zawsze – czyli w ciągu kilku godzin mógł narysować wszystkich. Naprawdę chcesz „piękne” karykatury tylko dla wybranych gości wesela? Pozostali będą zawiedzeni, nie będą mile wspominać faktu, że zostali gorzej potraktowani. Na pewno dobrze zapamiętają, że na twoim weselu byli gośćmi gorszej kategorii.

karykaturzysta na wesele karykatury atrakcje na firmowy event

9. Na weselu każdy chce się świetnie bawić, a szybko rysujący karykaturzysta ma w tym pomóc. Radość z karykatury, błyskawiczne wykonanie, krótka kolejka, fajna zabawa podczas pozowania. Podczas obserwowania powstającej właśnie karykatury oraz z reakcji osoby narysowanej na jej widok.

Wszystko, co powoduje wydłużenie wykonania karykatur – zmniejsza radość obserwatorów, wydłuża kolejkę oczekujących, nuży osoby pozujące. Chętni na karykaturę zamiast szybko wrócić do weselnej zabawy – muszą długo czekać, zamiast uczestniczyć w weselnej zabawie. Na pewno nie będą z tego zadowoleni, a na parkiecie i przy stołach będzie mniej osób (wielu długi czas będzie stało obok karykaturzysty i czekało na swoją kolej). A przecież karykaturzysta miał być tylko dodatkiem, na nie kimś najważniejszym na twoim weselu. Naprawdę tego chcesz? Nie chcesz, żeby było jak zwykle?

10. Długie pozowanie, zbyt duże zaangażowanie gości wesela w to co robi karykaturzysta, potrafi zniweczyć wszelkie starania organizatora wesela, aby to wesele było jak najbardziej udane i wszyscy mile je wspominali. Wystarczy jedna nieprzemyślana propozycja i decyzja (Niech pan rysuje każdą karykaturę dłużej niż zwykle). To wesele nie będzie już tak udane, jakim mogło być.

Oczywiście nie musisz brać pod uwagę powyższych informacji. Możesz nie wierzyć w to co przeczytałeś i traktować powyższe informacje jako niewiarygodne science-fiction.

Chcesz zrobić to inaczej, zrobić coś inaczej niż to, co sprawdziło się setki razy? Zrobimy jak zechcesz, ale pamiętaj: ostrzegaliśmy.

> Powrót do strony Karykaturzysta na weselu