Odstąpię termin wesela – dlaczego?

wesele ciekawostki weselne ślub ślubne informacje porady

wesele ślub poradnik karykatury karykaturzysta

Odstąpię termin wesela, oddam termin wesela…

Odstąpię termin wesela – dlaczego?

Coraz częściej w Internecie można znaleźć ogłoszenia, typu: Odstąpię termin wesela, Oddam termin wesela, Odstąpię salę weselną… U niektórych wzbudzają one zdziwienie lub zaciekawienie, dla niektórych nie ma w tym nic niezwykłego.

Odstąpię termin wesela – o co chodzi?

Powodów, z jakich ktoś rezygnuje z urządzenia własnego wesela w konkretnym miejscu i w konkretnym dniu, może być wiele. Najprostszy, to… wypalone uczucie. Po prostu dwójka młodych ludzi rozmyśliła się, odkochała, nie chce już wejść w związek małżeński. W wielu restauracjach i innych miejscach rezerwowanie wesele na rok – dwa przed terminem, nie jest czymś niezwykłym. Do długi okres czasu, wiec w życiu każdego z nas wiele może się zmienić. Jeśli ktoś rezygnuje z organizacji swojego wesela właśnie z tego powodu, można by rzec – lepiej jeśli to się dzieje teraz, niż już po ślubie.

Są też inne powody, rodzinne. Na przykład w bliskiej rodzinie ktoś umiera i termin wesela trzeba przełożyć na późniejszy. Jeśli to osoba z najbliższej rodziny (np. jeden z rodziców przyszłych małżonków), podczas żałoby nie wypada organizować hucznych uroczystości rodzinnych. Planowane wesele zwykle jest odwoływane. Trzeba więc zrezygnować z wynajmu sali na wesele i odwołać wiele innych spraw z tym związanych (np. zespół muzyczny, fotograf, itd). Niestety, często przy okazji przepadają wpłacone zadatki. Warto więc natrudzić się, aby tych pieniędzy nie stracić, choćby przez umieszczanie ogłoszeń w Internecie.

Może też być tak, że ktoś zmienił zdanie i znalazł „lepsze” miejsce na wesele. Na wcześniejsze miejsce wpłacił zadatek który przepadnie, a może nawet zapłaci dodatkową karę, bo tak mówi podpisana umowa. Aby tak się nie stało, warto znaleźć kogoś, kto zorganizuje tu wesele. Może też być tak, że ktoś przeliczył się i znalazł inne miejsce na uroczystość weselną, które będzie kosztowało mniej.

Dla wielu osób powód odwołania wesele to temat tabu, o którym nie chcą mówić. Może to jednak poważna choroba jednego z przyszłych małżonków i wesele nie jest dobrym pomysłem w tym trudnym okresie życia? Obojętnie jaki to powód, odwołanie tak ważnej uroczystości oraz tłumaczenie się rodzinie i znajomym, zwykle nie należy do przyjemnych.

Wesele pilnie sprzedam

U niektórych osób czytających w sieci ogłoszenia o sprzedaniu terminu wesela, budzą one podejrzenia. Może ktoś po to wpłacił zaliczkę na organizację wesela w jakimś rozchwytywanym miejscu, aby potem „sprzedać termin” z zyskiem? To tak, jak sprzedaż biletów na ważny mecz piłkarski. Jeden nie może pójść na mecz i sprzedaje bilet, w cenie jaką ten bilet zakupił lub niższej. Inny chce zarobić, sprzedając bilet po cenie sporo wyższej od tej, w której go zakupił.

karykaturzysta na wesele karykatury event

Znakomity karykaturzysta – atrakcja na wesele

Inni mogą podejrzewać, że takie ogłoszenia wstawiają sale weselne i restauracje, które nie mają wciąż klienta na konkretny termin. – Może ktoś przeczyta i zorganizuje u nas wesele?

Odstąpię termin wesela – jakie jeszcze mogą być powody?

Oddajmy głos osobom, które w internecie anonimowo je opisały.

– Moja koleżanka odwołała ślub na krótko przed terminem. Okazało się, że narzeczony ukrył przed nią fakt, że jest rozwodnikiem z dwójką dzieci. Dowiedziała się o tym przypadkiem, gdy przyszło wezwanie z sądu w sprawie zapłaty alimentów.

– Gdy poroniłam, przestaliśmy się z narzeczonym dogadywać, do tego presja rodziny. Podjęliśmy decyzję o rozstaniu i trzeba było odwoływać ślub.

– Musieliśmy przesunąć datę ślubu, bo właśnie w tych dniach oczekujemy na potomka. Wesele niemal w chwili rozwiązania to spory problem, a przecież może być tak, że w dniu ślubu będę musiała być na porodówce.

Oddam termin wesela – co na to sale weselne?

Obojętnie jaki jest faktyczny powód rezygnacji i poszukiwania drugiej pary, która w tym miejscu chciałaby zorganizować wesele, właściciele „miejsca” różnie reagują na fakt, że ktoś chce zrezygnować. Jedni przyjmują to ze zrozumieniem, ale zdarzały się sytuacje, gdy właściciel restauracji nie chciał przyjąć do wiadomości, że ktoś chce zrezygnować i w to miejsce proponuje inną parę, więc restauracja na tym na pewno nie straci. Niektórzy mimo tego, zostawiają sobie zadatek wpłacony przez pierwszą parę, a i tak innej parze zrobią w tym dniu wesele. Czyli zarobią więcej, niż gdyby nie sytuacja losowa pierwszej pary.

Odstąpię termin wesela – sprzedaż wiązana

Zdarzają się nawet ogłoszenia o sprzedaży „wszystkiego”. Bo wszystko było zarezerwowane, a umowy są już podpisane. Nie tylko z miejscem w którym miało odbyć się wesele, ale też z fotografem, kamerzystą i zespołem muzycznym. Dla niektórych (tych, którzy chcą „kupić” termin i miejsce) może to być dobra wiadomość, bo znalezienie dobrych fachowców czasem trwa sporo czasu i zachodu. A tu dostają „gotowca”.

Podsumowanie

Ogłoszeń typu: Wesele pilnie sprzedam, odstąpię termin na wesele, sprzedam termin wesela – w Internecie jest zaskakująco dużo. Wszystkie regiony Polski, różne województwa, miejscowości. Podawane są konkretne nazwy miejsc (restauracje, hotele, sale weselne), konkretne terminy. Sporo jest już tych nieaktualnych ogłoszeń, ale sporo też aktualnych, na najbliższe dni, tygodnie i miesiące. Jeśli ktoś ma poważny problem ze znalezieniem miejsca na swoje wesele w konkretnym mieście albo w konkretnym terminie – całkiem możliwe, że znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Niezależnie od powodu, dla którego ktoś termin i miejsce odstępuje, oddaje czy odsprzedaje. Tym bardziej, że dla wielu osób zorganizowanie wesela w ostatnich miesiącach przed terminem, który je interesuje, wydaje się nieosiągalne.

A swoją drogą, przygotowując niniejszy tekst Karykatury.com znalazły portal, którym można m.in. znaleźć miejsce na wesele, coś w rodzaju weselnego last minute. Nie trzeba więc dogadywać się z kimś, kto z jakiegoś powodu chce oddać termin i miejsce na wesele. Wystarczy wybrać województwo lub miasto oraz datę. Inna kwestia, na ile miejsca które mają wolne terminy, to miejsca naprawdę godne polecenia. Skoro wiele restauracji i sal weselnych ma rezerwacje od wielu miesięcy, czy te które jeszcze się ostały i nie wciąż nie znalazły klientów, choć termin bliski – są miejscami naprawdę godnymi polecenia?

Tekst: (c) Karykatury.com

karykatury na żywo wesele karykaturzysta karykatura

Szybkie karykatury na żywo, nawet 100 narysowanych gości wesela w ciągu 4 godzin. Z karykatury.com to możliwe – tu oferta

Osoby które tu były, szukały: odstąpię termin wesela, sprzedam termin wesela, odsprzedam termin wesela, oddam termin wesela, odstąpię termin ślubu, oddam termin ślubu, odstąpię salę weselną, wesele pilnie sprzedam, termin na wesele, sprzedam wesele.