Od czego są komicy i karykaturzyści?

targi atrakcje karykaturzysta karykatury na żywo rysowanie karykatur

Media właśnie podały, że trener piłkarskiej reprezentacji Anglii Sam Allardyce podjął zaskakującą decyzję. Na najbliższe zgrupowanie kadry oprócz piłkarzy i jak zwykle sztabu specjalistów przybędą dwaj brytyjscy komicy: Paddy McGuinness i Bradley Walsh. Znani komicy mają zadbać o dobrą atmosferę wśród piłkarzy, mają dostarczyć rozrywki czyli sprawić, aby było wesoło. Głupie? Banale? Niepotrzebne? Nie, angielski trener dobrze wie, co robi. Uśmiech i dobre samopoczucie u piłkarzy może stać się początkiem sukcesów, a na początek sprawi, że piłkarze zapomną o niedawnych niepowodzeniach reprezentacji podczas niedawnego turnieju EURO.

Pomijając kabarety i komików występujących ze swoimi programami podczas firmowych eventów, nie słyszałem, aby polskie firmy zapraszały na swoje spotkania komików, mających rozweselać samą swoją obecnością i żartami. To pewnie jeszcze przed nami. Ale zapraszanie karykaturzystów na rozmaite imprezy (szkolenia, konferencje, firmowe eventy, także te odbywające się w siedzibach firm), staje się w Polsce coraz bardziej popularne. Oczywiście wśród tych, którzy myślą podobnie jak wspomniany już trener angielskich piłkarzy. Rozumiejących, że dostarczenie rozrywki i miłych wrażeń świetnie wpływają na samopoczucie pracowników, a w dalszej kolejności na efekty ich pracy czyli sukces firmy.

Niżej podpisany i inni karykaturzyści z serwisu Karykatury.com od lat uczestniczą w rozmaitych spotkaniach. Są to mniej lub bardziej oficjalne i poważne eventy dla pracowników różnych firm, odbywające się z dala of firmy – w scenerii gór, lasów czy jezior. Albo bezpośrednio w firmach, bo nadarzyła się jakaś okazja. Rysujemy podczas szkoleń organizowanych dla pracowników (w trakcie albo podczas wieczornego, luźniejszego spotkania przy drinkach i muzyce). Także podczas targów branżowych w Poznaniu, Warszawie i innych miastach.

atrakcje na eventy firmowe

Można spytać, po co na takich spotkaniach profesjonalni karykaturzyści? Właśnie po to, aby dostarczyć uczestnikom miłej rozrywki. Już samo pozowanie w towarzystwie znajomych – kolegów z pracy to początek wybuchów śmiechu. Potem jest komentowanie wyglądu osoby do tego, co narysował karykaturzysta. Po prostu śmiech i radość. A oprócz tego fajna pamiątka dla narysowanych, bo taką karykaturę każdy zabiera potem do domu.

Oczywiście tak jest, jeśli karykaturzysta to dobry fachowiec, a nie amator którego nieudolnie narysowane podobizny mogą wzbudzić zażenowanie i politowanie, zamiast autentycznej radości widzów. Dlatego przy wyborze odpowiedniego na taką imprezę karykaturzysty nie warto kierować się wyłącznie najniższą ceną. A czym? Ten temat będziemy nie raz poruszać w naszym blogu.

Tekst: Szczepan Sadurski / karykatury.com

karykatury na żywo wesele karykaturzysta karykatura

Karykatury na żywo w wykonaniu Szczepana Sadurskiego

Na naszym blogu

Karykaturzysta na wesele. Poradnik
Zasada jest taka, że karykaturzysta przybywając na wesele, ma zagwarantowane honorarium. Osoba, która go zaprasza, płaci za jego wynajęcie. Konkretnie: za czas pracy (liczbę godzin rysowania), w sporadycznych przypadkach – za liczbę wykonanych karykatur.
>> Cały tekst

Atrakcje na piknik: karykaturzysta
Na karykaturzystów podczas pikniku niemal zawsze jest ogromne zapotrzebowanie – non stop, od początku do końca imprezy. Gdy chcesz mieć na pikniku tę super-atrakcję, lepiej oszczędź na niesprawdzonych atrakcjach, a postaw na świetnych zawodowych karykaturzystów eventowych, którzy narysują dużą liczbę uczestników pikniku. Aby było w sam raz i wielu uczestników pikniku miało szansę na karykaturę, na każdych 150-200. uczestników pikniku…
>> Cały tekst

Eventy. Artysta estradowy czy karykaturzysta?
Jeszcze kilkanaście lat temu, gdy biznes eventów miał się dobrze, choć wciąż w Polsce raczkował, nie było karykaturzystów specjalizujących się w rysowaniu karykatur na eventach. Kandydatów na rysowanie szukano na rożne sposoby (powstawały dopiero pierwsze strony www takich artystów). Ale nawet obecnie nie jest lepiej i w wielu agencjach eventowych wciąż nie słyszano o tym, że na event można zaprosić karykaturzystę.
>> Cały tekst

Rocznica ślubu i urodziny – karykatury na żywo
Honorarium dla karykaturzysty liczone jest od ilości godzin, podczas których rysuje na imprezie (najczęściej 4 – to zależy od uzgodnień i liczby uczestników imprezy). Do tej kwoty dojdzie koszt dojazdu i noclegu – w zależności od odległości jaką musi przejechać na imprezę i pory dnia (zwykle to imprezy wieczorne, więc czasem potrzebny jest też nocleg). Chyba, że do domu ma blisko. Dodajmy przy okazji, że rysujemy w całej Polsce, więc jeśli termin mamy wolny i zaakceptujesz nasze standardowe stawki – wkrótce się spotkamy!
>> Cały tekst

Marketing bankowy i karykaturzysta
– Poszedłem do banku, a (niezależnie od sprawy którą tam miałem załatwić) wróciłem do domu z sympatyczną, niespodziewaną pamiątką. Dla klienta banku to miłe i na pewno zostanie przez niego pozytywnie zapamiętane. Dla banku – jedna z wielu okazji, aby dotrzeć z pozytywnym przekazem oraz z ofertą do klientów.
>> Cały tekst

Profesjonalny karykaturzysta czy miejscowy plastyk?
Część klientów decyduje się na zatrudnienie niedoświadczonego amatora o skromnym talencie, mozolnie rysującego ledwie kilka karykatur w godzinę tylko dlatego, bo… mieszka bliżej miejscowości, w której organizowana jest impreza. Dla decydentów niektórych firm miejsce zamieszkania karykaturzysty jest ważniejsze niż poziom artystyczny wykonywanych karykatur i liczby osób które mogą zostać narysowane.
>> Cały tekst