Nasze karykatury na 50-lecie Polityki

karykatury polityka karykaturzysta

Realizujemy wiele ciekawych zleceń, także dla mediów. W grudniu 2004 r. nasze karykatury polskich polityków można było zobaczyć w rozrywkowym programie Ciao Darwin (TVN), w którym politycy rywalizowali ze sportowcami. O niedawno zrealizowanym zleceniu dla wydawcy tygodnika Polityka przeczytaliśmy w najnowszym numerze Polityki.

Na bal z okazji 50-lecia Polityki który odbył się 16 lutego 2007 wyprodukowano specjalne maski, na których były twarze 18 znanych osób. Zarówno ze świata polityki polskiej (m.in. Kaczyński, Wałęsa, Kwaśniewski, Gronkiewicz-Waltz), zagranicznej (Putin, Bush), jak i dziennikarzy tygodnika (Paradowska, Passent, Żakowski). Maski wykonano na podstawie karykatur stworzonych przez nas specjalnie na tę okazję – każda twarz powstała w dwóch wersjach: en face i profil. Uczestnicy imprezy bawili się, mając te maski założone na twarze, choć na pewno nie przez cały czas.

Ponadto podczas gali wręczono karykatury wykonane przez Szczepana Sadurskiego. Otrzymało je kilku dziennikarzy Polityki, m.in. Jacek Żakowski, Janina Paradowska, Daniel Passent i Jerzy Baczyński.

Uroczystość miała miejsce w salach Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie nie przez przypadek, gdyż tu w 1957 r. była pierwsza siedziba redakcji. Przybyli m.in. dziennikarze różnych mediów i przedstawiciele agencji reklamowych, w sumie blisko 700 osób.

Na ilustracji: fragment jednej z ze stron Polityki, nr 8 (2593) z 24 lutego 2007, widać 3 oprawione przez nas karykatury oraz jedną z masek