Nie wiem, kiedy i gdzie moje wesele

event wesele alkohol karykaturzysta atrakcje wesele karykatury na żywo goście wesela tańczą

Jedną z ofert Karykatury.com jest rysowanie karykatur na żywo, na weselach. Dlatego co chwila dostajemy maile z zapytaniami o cenę. Ale czy cena, to wszystko? Jak ma załatwić karykaturzystę na moje wesele?

Nie tylko cena ważna

Niektórych interesuje wyłącznie cena. Całkiem zrozumiałe, to jedna z kilku najważniejszych kwestii, choć jednak nie najważniejsza. Chyba część osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że na cenę składa się kilka spraw. Choćby koszt dotarcia do konkretnego miejsca w Polsce (benzyna jak wiemy kosztuje). A poza tym: po co komu cena, skoro i tak od dawna mamy zajęty termin? Chyba, że lubisz nie konkrety lecz teorie i chcesz wyłącznie poznać cenę.

Cena – ważna sprawa, ale potencjalnego klienta nie chcemy narażać na rozczarowanie. Cena dobra, oferta jeszcze lepsza, klient (klientka) na 100% zdecydowany, a tu niespodzianka: nie ma szans na przyjazd na wesele, o które pytasz. Bo termin już zajęty – od pół roku, roku, nawet od dwóch.

Nie czekaj z decyzjami

Dlatego w wielu naszych informacjach na temat rysowania karykatur na weselu radzimy, aby nie zwlekać z tak ważnymi decyzjami, jak unikalne atrakcje na weselu. Unikalne czyli niezwykle rzadkie, bo (jak wiedzą czytelnicy naszego bloga, nawet jeśli w temacie karykatur są totalnymi laikami), profesjonalnych karykaturzystów w Polsce jak na lekarstwo. Karykaturzystów eventowych jeszcze mniej, w dodatku spośród nich tylko niektórzy dojeżdżają w dowolne miejsce Polski. Jak dotrzeć do jednego z nich, w dodatku w czasie, gdy jeszcze ma wolny termin? Na pewno nie na krótko przed dniem wesela, bo wtedy szansa na załatwienie dobrego fachowca jest niewielka (szczególnie, gdy to piątek lub sobota).

karykatury wesele przykłady karykaturzysta na wesele atrakcje weselne

Karykaturzysta na wesele – jaki i jak załatwić najlepszego?

Im wcześniej pomyślisz o karykaturach na weselu – tym większa szansa, że na Twoje wesele przybędzie wysokiej klasy karykaturzysta eventowy. Bo fakt, że ktoś umie trzymać ołówek w ręce, a nawet umie rysować i ma w sieci stosowną ofertę – nie oznacza jeszcze, że jest fachowcem. Nie wiadomo, czy sprawdzi się na twoim weselu w 100., czy tylko w 50. procentach. A może w ostatniej chwili z jakiegoś powodu po prostu zrezygnuje i nie przyjedzie, bo takie ma podejście do pracy zawodowej – czyli tak naprawdę jest amatorem?

Cena i termin

Wracając do głównego tematu – na naszych wszelkich informacjach związanych z rysowaniem karykatur na weselu czy imprezie firmowej – zawsze piszemy, aby już w chwili pierwszego kontaktu, podać kilka podstawowych informacji (zawsze podajemy, o jakie informacje chodzi), niezbędnych do precyzyjnej wyceny. Bo po co głodnemu informacja, że w obiady restauracji są w cenie od 20 do 150 złotych? Dopiero gdy powie kelnerowi co chciałby zjeść, pozna konkretną cenę. Tak samo z karykaturzystą; chyba lepiej od razu otrzymać precyzyjną wycenę, a nie od-do?

No i najważniejsze, o czym już wiesz: termin, a raczej wolny termin. Skoro oferta i cena ci pasuje, i tak nic nie wyjdzie, skoro i tak nie ma szans, aby karykaturzysta z którym korespondujesz, przyjechał na twoje wesele?

karykatury wesele przykłady karykaturzysta na wesele atrakcje weselne

Dobry karykaturzysta na wesele – unikalna atrakcja weselna

Proste zasady

Chyba już wiesz, dlaczego jesteśmy zdziwieni, gdy otrzymujemy teoretyczne, ogólnikowe zapytania, typu: „Szukam karykaturzysty na wesele, jaka cena?”. Tym bardziej, że oprócz tego wszystkiego co napisaliśmy wyżej, wolimy konkrety. Miejsce, data – przynajmniej taka informacja (choć do precyzyjnej wyceny potrzebnych jest jeszcze kilka informacji). Czy faktycznie osoba, która szuka karykaturzysty na wesele, nie zna jeszcze daty i miejsca, gdzie ono ma się odbyć? Czyżby to była tajemnica – nie tylko dla osób, które planujesz zaprosić w charakterze gości?

Jeśli planujesz wesele, nie należy trzymać w tajemnicy daty, kiedy ma się ono odbyć. Bo konkretnego dnia restauracja jest już zajęta, podobnie zespół muzyczny (lub DJ), fotograf i nie tylko. Może osób które zrobią weselny tort na konkretny dzień za pół roku znajdziesz kilka, ale czy nie zależałoby ci, aby ten tort był jak najsmaczniejszy, atrakcyjny wizualnie, w dodatku był w rozsądnej cenie?

Pamiętaj, że jeśli niepotrzebnie próbujesz trzymać w tajemnicy taki konkret, jak data wesela (którą przecież już znasz!) – raczej nikt poważnie ciebie nie potraktuje.

Dlatego jeszcze raz na koniec: aby uniknąć nieporozumień, straty czasu, jeśli chcesz otrzymać ofertę z konkretną wyceną, pamiętaj aby podać datę wesela.

Tekst: (c) Karykatury.com