Mistrz karykatury mieszka w Polsce

znany karykaturzysta Warszawa karykatury wywiad gazeta zdjęcie mistrz artysta Sadurski rysownik karykatur

Miło nam donieść, że w najnowszym numerze miesięcznika „Nowości Gastronomiczne” ukazał się temat o karykaturzyście Szczepanie Sadurskim, szefie Karykatury.com. Na ilustracji fragment strony 19, niżej fragmenty tekstu.

Mistrz karykatury mieszka w Polsce

W 2012 r. w Nowym Jorku prasa pisała, że Szczepan Sadurski jest „jednym z najszybszych karykaturzystów świata”. Wprawdzie nie ma mistrzostw i jurorów, które takie osiągnięcia oficjalnie weryfikują, ale warszawskiego karykaturzystę zapraszano potem do Australii, Niemiec i Wielkiej Brytanii, gdzie mógł potwierdzić swoje zdolności. Oczywiście stale rysuje również w Polsce, gdzie w ostatnich 10. latach narysował 40 tysięcy wesołych portretów. Firmowe eventy, szkolenia, konferencje, targi, akcje promocyjne i wszelkie imprezy, których organizatorzy uznali, że błyskawicznie narysowana karykatura wykonana ręką mistrza, to świetna pamiątka dla uczestników imprezy.

Kim jest Szczepan Sadurski? Oczywiście poza tym, że od jakiegoś czasu czytelnicy Nowości Gastronomicznych uśmiechają się, w kolejnych numerach oglądając jego rysunki? W połowie lat 80. był najczęściej drukowanym rysownikiem słynnego satyrycznego tygodnika Szpilki i miesięcznie publikował nawet 100 rysunków w polskiej prasie. Miał wystawy w USA, Australii i kilku krajach Europy, był specjalnym gościem festiwali we Francji i Armenii, jurorem międzynarodowych konkursów w Polsce, Szwecji i Turcji. (…)

W 1987 r. wraz z Erykiem Lipińskim Sadurski był jednym ze współzałożycieli Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury. Potem zasiadał we władzach tej organizacji. Można powiedzieć, że o karykaturze wie wszystko. Swymi doświadczeniami i ciekawostkami związanymi z zawodem karykaturzysty od niedawna dzieli się ze wszystkimi na autorskim blogu, w internetowym serwisie Karykatury.com.

Cały tekst tutaj