Lubelska zagadka Karykaturadka

hotele Lublin eventy karykaturzysta

Karykatury.com – to Szczepan Sadurski, nazwany w Nowym Jorku „jednym z najszybszych karykaturzystów świata” oraz inni karykaturzyści których znasz z prasy i TV. Od kilkunastu lat rysujemy karykatury na żywo podczas różnego rodzaju imprez zamkniętych. Robimy to w całej Polsce, także w stolicy Lubelszczyzny – Lublinie.

Szczepan Sadurski – karykaturzysta z Lublina

W ostatnich miesiącach Szczepan Sadurski jest tu coraz częściej. Nic dziwnego. Tu się urodził, uczył w liceum plastycznym i spędził młodość. Wielu mieszkańców Lublina pamięta jego rysunki satyryczne drukowane przez lubelską prasę. Kamena, Sztandar Ludu, Dzień, Głos Budowlanych, Akcent. A przede wszystkim Kurier Lubelski, który w latach 80-ych i 90-ych opublikował kilkaset jego rysunków. Tu także powstawały jego pierwsze karykatury. To właśnie w Lublinie rozpoczynał sukces wydawniczy Dobry Humor – humorystyczne czasopismo wydawane przez Sadurskiego przez ponad 20 lat. Potem Sadurski odnosił coraz większe sukcesy w Polsce i w innych krajach. Ale w rodzinnym Lublinie wciąż jest wiele osób, które pamiętają autora dowcipnych rysunków, sygnowanych znajomym popisem: SADURSKI.

karykaturzysta karykatury karykatura
W ostatnim czasie Sadurskiemu towarzyszy Karykaturadek – narysowany przez niego uśmiechnięty klaun. Maskotka Karykatury.com jest fotografowana jest obok miejsc, w których odbywają się imprezy, na których tworzy karykatury na żywo. Dla mieszkańców Lublina (i nie tylko) mamy dziś dwie zagadki, właśnie z Karykaturadkiem.

Zagadka

Popatrz na obrazek powyżej. Są na nim zdjęcia czterech lubelskich hoteli. Łączy je nie tylko Karykaturadek, który znajduje się na każdym z nich.

Pytanie: w którym z dwóch hoteli Sadurski ostatnio rysował karykatury na żywo? Na zdjęciach: Hotel Wieniawski (ul. Sądowa), Hotel Victoria (ul. Narutowicza), Grand Hotel (ul. Krakowskie Przedmieście) i Hotel Royal Botanic (ul. Północna).

Trudne? A takim razie ułatwienie. Poniżej 4 zdjęcia z Karykaturadkiem, również przedstawiające 4 budynki w Lublinie. W każdym z tych czterech miejsc Sadurski rysował karykatury na żywo. W Tarasach Zamkowych (duże centrum handlowe w pobliżu lubelskiego zamku) rysował karykatury na tablecie, podczas otwarcia salonu z elektroniką. Obok Hotel Wieniawski (tu rysował podczas kolacji ludzi biznesu, klientów banku). Trzecie zdjęcie, to Lublin Plaza przy ul. Lipowej (obok cmentarza). Sadurski wraz z trzema innymi karykaturzystami jako ekipa Karykatury.com rysował w dniu otwarcia tego centrum czyli już dosyć dawno temu. Czwarte foto przedstawia Hotel Royal Botanic, gdzie Sadurski tworzył karykatury pracowników firmy mającej tu uroczystą imprezę przedświąteczną.

centrum handlowe lublin hotel karykaturzysta

Prawda, że łatwa zagadka? Niewykluczone, że w Karykatury.com będą kolejne Zagadki Karykaturadka.

Poza tym całkiem możliwe, że wkrótce kolejne przyjazdy Sadurskiego do Lublina, bo coraz częściej otrzymujemy kolejne zapytania z hoteli oraz z firm organizujących firmowe imprezy w Lublinie i na Lubelszczyźnie. Poszukujący profesjonalnego karykaturzysty eventowego błyskawicznie tworzącego dowcipne karykatury na żywo, za rozsądne honorarium. Wystawiamy faktury vat.

A tym którzy być może trafili tu przypadkowo informujemy, że co roku jesteśmy zapraszani na ponad 100 imprez w całej Polsce, rysując tysiące karykatur uczestników różnego rodzaju eventów. Jubileusz firmy, Wigilia firmowa, spotkanie integracyjne, kongres, targi, pikniki, a także wyjątkowe wesela. Wszędzie tam, gdzie uczestnicy imprezy mają się jak najlepiej bawić, a przy okazji dostać wyjątkową pamiątkę ze spotkania – dowcipną karykaturę, wykonaną ręką mistrza kreski i oczywiście własnoręcznie przez niego podpisaną.

KONTAKT
Aby szybko otrzymać wycenę oraz informację o dostępności terminu, napisz niezbędne informacje na TEN adres.

karykatury wesele atrakcja weselna karykatury na żywo karykatura

Szczepanowi Sadurskiemu wystarczą zaledwie 3 minuty, aby narysował karykaturę jednej osoby

 

Na naszym blogu

Karykaturzysta na wesele Lublin. Poradnik
Zasada jest taka, że karykaturzysta przybywając na wesele, ma zagwarantowane honorarium. Osoba, która go zaprasza, płaci za jego wynajęcie. Konkretnie: za czas pracy (liczbę godzin rysowania), w sporadycznych przypadkach – za liczbę wykonanych karykatur.
>> Cały tekst

Atrakcje na piknik: karykaturzysta
Na karykaturzystów podczas pikniku niemal zawsze jest ogromne zapotrzebowanie – non stop, od początku do końca imprezy. Gdy chcesz mieć na pikniku tę super-atrakcję, lepiej oszczędź na niesprawdzonych atrakcjach, a postaw na świetnych zawodowych karykaturzystów eventowych, którzy narysują dużą liczbę uczestników pikniku. Aby było w sam raz i wielu uczestników pikniku miało szansę na karykaturę, na każdych 150-200. uczestników pikniku…
>> Cały tekst

karykatura Lech Wałęsa karykatury

Sadurski zapraszany jest też na ekskluzywne przyjęcia. Tu – karykatury na urodzinach Lecha Wałęsy

Eventy Lublin. Artysta estradowy czy karykaturzysta?
Jeszcze kilkanaście lat temu, gdy biznes eventów miał się dobrze, choć wciąż w Polsce raczkował, nie było karykaturzystów specjalizujących się w rysowaniu karykatur na eventach. Kandydatów na rysowanie szukano na rożne sposoby (powstawały dopiero pierwsze strony www takich artystów). Ale nawet obecnie nie jest lepiej i w wielu agencjach eventowych wciąż nie słyszano o tym, że na event można zaprosić karykaturzystę.
>> Cały tekst

Rocznica ślubu i urodziny – karykatury na żywo
Honorarium dla karykaturzysty liczone jest od ilości godzin, podczas których rysuje na imprezie (najczęściej 4 – to zależy od uzgodnień i liczby uczestników imprezy). Do tej kwoty dojdzie koszt dojazdu i noclegu – w zależności od odległości jaką musi przejechać na imprezę i pory dnia (zwykle to imprezy wieczorne, więc czasem potrzebny jest też nocleg). Chyba, że do domu ma blisko. Dodajmy przy okazji, że rysujemy w całej Polsce, więc jeśli termin mamy wolny i zaakceptujesz nasze standardowe stawki – wkrótce się spotkamy!
>> Cały tekst

Marketing bankowy i karykaturzysta
– Poszedłem do banku, a (niezależnie od sprawy którą tam miałem załatwić) wróciłem do domu z sympatyczną, niespodziewaną pamiątką. Dla klienta banku to miłe i na pewno zostanie przez niego pozytywnie zapamiętane. Dla banku – jedna z wielu okazji, aby dotrzeć z pozytywnym przekazem oraz z ofertą do klientów.
>> Cały tekst

Karykatura na rocznicę ślubu
Gdy słyszymy hasło „rocznica ślubu” – już wiadomo, że na planszy mają być narysowane dwie osoby. Jaka to będzie scenka, decydujemy wspólnie z klientem, zwykle podczas rozmowy telefonicznej. Karykatura na rocznicę ślubu może być obrazkiem dosyć sztampowym (bo niewiele mamy informacji o osobach które mają zostać uwiecznione poza faktem, że ileś tam lat żyją w związku małżeńskim). Albo obrazkiem bardziej rozbudowanym, dzięki którym oglądający dowie się czegoś więcej o naszej parze.
>> Cały tekst

karykaturzysta Warszawa karykatury

Jedno z wielu prasowych doniesień na temat Sadurskiego i jego karykatur

Profesjonalny karykaturzysta czy miejscowy plastyk?
Część klientów decyduje się na zatrudnienie niedoświadczonego amatora o skromnym talencie, mozolnie rysującego ledwie kilka karykatur w godzinę tylko dlatego, bo… mieszka bliżej miejscowości, w której organizowana jest impreza. Dla decydentów niektórych firm miejsce zamieszkania karykaturzysty jest ważniejsze niż poziom artystyczny wykonywanych karykatur i liczby osób które mogą zostać narysowane.
>> Cały tekst

> Wigilia firmowa Lublin