Karykaturadek – lipiec 2017

karykaturzysta Ciechanów karykatury mazowieckie

Co miesiąc w nasze podróże po Polsce zabieramy uśmiechniętego klauna Karykaturadka – maskotkę Karykatury.com. Towarzyszy nam podczas rysowania karykatur na żywo podczas imprez, na które jesteśmy zapraszani. Przy okazji fotografujemy go w interesujących miejscach, które odwiedzamy.

W minionym miesiącu Karykaturadek odwiedził z nami Warszawę, Mazowsze, Dolnośląskie, Podlaskie, Lubelszczyznę i Kujawsko-Pomorskie. Jeździł samochodami osobowymi, pociągami, autobusami i taksówkami.

W Warszawie na imprezie pewnej instytucji odbywającej się równocześnie w dwóch biurowcach miasta, rysowała 3-osobowa ekipa naszych karykaturzystów. Na Lubelszczyźnie odwiedziliśmy Opole Lubelskie (impreza w jednym z hoteli), w Kujawsko-Pomorskiem ośrodek agroturystyczny w pobliżu Włocławka (patrz foto z tego miasta na samym dole). Rysowaliśmy w Ciechanowie na Mazowszu (na górze zdjęcie Karykaturadka obok ciechanowskiego zamku). Znów odwiedziliśmy Augustów (miasto na Podlasiu, blisko granicy z Litwą i Białorusią), rysując karykatury podczas rejsu statkiem – patrz foto poniżej. To nie pierwszy przypadek, gdy karykatury tworzyliśmy podczas rejsu. Karykatury powstające nie na ziemi, ale na wodzie – też się podobają!

Znów byliśmy na Dolnym Śląsku, do tego okolice Warszawy i jeszcze piknik niedaleko Torunia.

Przed nami kolejny pracowity miesiąc – sierpień i kolejne podróże wraz z Karykaturadkiem. Już się do nich przygotowujemy. A gdzie byliśmy – o tym napiszemy już za miesiąc!

karykaturzysta Augustów karykatury

Augustów. Za chwilę Karykaturadek wyruszy w rejs statkiem Żeglugi Augustowskiej

.
Jak na własne oczy zobaczyć naszego słynnego Karykaturadka? Oczywiście na imprezę zaprosić jednego z naszych znakomitych, doświadczonych karykaturzystów eventowych. Lub więcej niż jednego, jeśli impreza jest spora, a budżet wystarczający.

> Ofertarysowanie karykatur na żywo

> A tu komplet podróży Karykaturadka

karykaturzysta Włocławek karykatury

Włocławek. Mieszkańcom tego miasta nie musimy przypominać, jakie to kościoły

.
Wybrane wpisy z naszego bloga

Atrakcje na piknik: karykaturzysta
Na karykaturzystów podczas pikniku niemal zawsze jest ogromne zapotrzebowanie – non stop, od początku do końca imprezy. Gdy chcesz mieć na pikniku tę super-atrakcję, lepiej oszczędź na niesprawdzonych atrakcjach, a postaw na świetnych zawodowych karykaturzystów eventowych, którzy narysują dużą liczbę uczestników pikniku. Aby było w sam raz i wielu uczestników pikniku miało szansę na karykaturę, na każdych 150-200. uczestników pikniku…
>> Cały tekst

Eventy. Artysta estradowy czy karykaturzysta?
Jeszcze kilkanaście lat temu, gdy biznes eventów miał się dobrze, choć wciąż w Polsce raczkował, nie było karykaturzystów specjalizujących się w rysowaniu karykatur na eventach. Kandydatów na rysowanie szukano na rożne sposoby (powstawały dopiero pierwsze strony www takich artystów). Ale nawet obecnie nie jest lepiej i w wielu agencjach eventowych wciąż nie słyszano o tym, że na event można zaprosić karykaturzystę.
>> Cały tekst

Rocznica ślubu i urodziny – karykatury na żywo
Honorarium dla karykaturzysty liczone jest od ilości godzin, podczas których rysuje na imprezie (najczęściej 4 – to zależy od uzgodnień i liczby uczestników imprezy). Do tej kwoty dojdzie koszt dojazdu i noclegu – w zależności od odległości jaką musi przejechać na imprezę i pory dnia (zwykle to imprezy wieczorne, więc czasem potrzebny jest też nocleg). Chyba, że do domu ma blisko. Dodajmy przy okazji, że rysujemy w całej Polsce, więc jeśli termin mamy wolny i zaakceptujesz nasze standardowe stawki – wkrótce się spotkamy!
>> Cały tekst

Marketing bankowy i karykaturzysta
– Poszedłem do banku, a (niezależnie od sprawy którą tam miałem załatwić) wróciłem do domu z sympatyczną, niespodziewaną pamiątką. Dla klienta banku to miłe i na pewno zostanie przez niego pozytywnie zapamiętane. Dla banku – jedna z wielu okazji, aby dotrzeć z pozytywnym przekazem oraz z ofertą do klientów.
>> Cały tekst

Profesjonalny karykaturzysta czy miejscowy plastyk?
Część klientów decyduje się na zatrudnienie niedoświadczonego amatora o skromnym talencie, mozolnie rysującego ledwie kilka karykatur w godzinę tylko dlatego, bo… mieszka bliżej miejscowości, w której organizowana jest impreza. Dla decydentów niektórych firm miejsce zamieszkania karykaturzysty jest ważniejsze niż poziom artystyczny wykonywanych karykatur i liczby osób które mogą zostać narysowane.
>> Cały tekst