Reklama karykaturzysty. Karykaturzysta na event

profesjonalny karykaturzysta w Internecie karykatury na żywo

Karykaturzysta w Internecie – jak znaleźć?

Po raz kolejny ktoś organizujący event i poszukujący karykaturzysty, na facebookowej grupie dla fachowców wpisał prośbę, aby kogoś mu (bezinteresownie) polecić. Znów odezwało się kilku akurat siedzących przy Internecie osób, które poleciły karykaturzystów, których i tak szybko można znaleźć w sieci.

Karykaturzysta w Internecie – czyli jaki?

Okazało się, że nie tego oczekiwał pytający. Linki do stron www uznał za reklamy, a polecenia znajomych nie wiedzieć czemu, uznał za wiarygodne. Według tej osoby wszystko, co znajdziemy w Internecie (a prawie wszyscy korzystamy z wyszukiwarki Google), to reklama.

Chyba każdy rozpozna reklamy kupione w Google. Pomijając profesjonalne możliwości pozycjonowania w Google. Czy należy z góry zakładać, że 100% informacji w Internecie, to reklamy? Zależy od tego, jak rozumiemy określenie „reklama”.

Wykonanie profilu karykaturzysty w mediach społecznościowych, wykonanie i utrzymanie strony internetowej – po co to wszystko? Nikt nie robi tego, tylko dlatego bo lubi rysować. Oferty w Internecie są po to, aby zainteresować swoją osobą i działalnością. Niezależnie od branży – są promocją i reklamą.

Że niby prywatne „polecenie” karykaturzysty w facebookowej grupie dla eventowców nie jest reklamą? Prosisz kilku znajomych, żeby cię tu polecili (coś wpisali), dostaniesz kilka „łapek w górę” i poszukujący karykaturzysty nabierze się na reklamę, choć podobno nie wierzy reklamom w sieci?

event karykatury na żywo karykaturzysta eventowy karykaturzysta na imprezę gazeta artykuł

Jak znaleźć karykaturzystę na event? Porady szefa Karykatury.com co jakiś czas drukuje prasa branżowa

Po co szukać karykaturzysty w sieci?

Skoro ktoś (nie pierwszy i nie ostatni) uznał, że informacje w Internecie to reklamy, po co publicznie szuka „poleceń”? Po pierwsze – jest leniwy. Po co „tracić” czas na znalezienie fachowca w Internecie, skoro kilka osób da mu niemal natychmiast kilka podpowiedzi.

A może chodzi o oryginalność? O cudowne, przypadkowe odkrycie talentu? O znalezienie kogoś, kto będzie równie dobry jak fachowcy zajmujący się rysowaniem karykatur „od zawsze”, ale jeszcze nie ma swojej strony www czy profilu w mediach społecznościowych?

Nie łudźmy się, że chodzi o szlachetne danie szansy nieodkrytemu dotąd talentowi. O znalezienie młodej osoby mówiącej, że umie rysować karykatury. Skoro nie wiadomo o co chodzi, jak zwykle chodzi o pieniądze.

Tani karykaturzysta

Osoby, które (podobno) są wyjadaczami w branży evetowej (wiele lat działalności, piękna i banalna strona z „fajerwerkami”, z cudownymi zdjęciami i marketingowymi sloganami których nikt nie rozumie) nie po to szukają przypadkowych wykonawców, bo chcą odkryć młody talent. Oni chcą dostać usługę za pół-darmo. Nie fachowca, a osobę dosyć przypadkową, która będzie robić coś znacznie taniej niż ci, którzy działają na eventowym rynku.

To dlatego karykaturzyści, których bez problemu każdy znajdzie w sieci, nie mają szans, nawet gdy zostaną poleceni w odpowiedzi na zapytaniu w grupie na Facebooku. Nawet jeśli zostali przez kogoś poleceni. Skoro ktoś szuka osoby niedoświadczonej i taniej – tylko taka osoba ma szansę, aby zaistnieć na evencie organizowanym przez firmy szukające podwykonawców na chybił-trafił, w mediach społecznościowych.

karykatury karykaturzysta atrakcje na imprezy dla firm atrakcje na eventy

Zdjęcie z przygotowań do jednego z kilkuset eventów, który uświetniliśmy swoim talentem

Nie czarujmy się, w publicznych poszukiwaniach karykaturzysty, nie chodzi o znalezienie fachowca, ale o znalezienie taniej siły roboczej. W agencji eventowej (tam wiedzą ile kosztuje usługa karykaturzystów) coraz częściej chodzi o znalezienie jak najtańszego wykonawcy. Biznes i kapitalizm, więc nich nikt się nie dziwi. Firma wykładająca pieniądze na event ma dostać jak najlepszego wykonawcę karykatur? Ma zarobić artysta? Nie. Pośrednik czyli agencja eventowa.

Karykaturzysta na event

Na szczęście wiele firm działa w miarę normalnie, choć rynek przeorała pandemia Covid-19. Dlatego Karykatury.com wciąż mają zapytania,  i wciąż jeździmy na eventy organizowane w różnych miejscach Polski, choć rzadziej. Współpracujemy z firmami, w których ceniona jest nie tylko solidność i jakość artystyczna, ale i kilka innych spraw istotnych w tej branży.

Karykaturzysta w Internecie – tekst: (c) Karykatury.com