Karykaturadek – październik 2017

Katowice karykaturzysta karykatury

Jak zwykle co miesiąc podsumowujemy nasze kolejne podróże po Polsce, na imprezy podczas których rysujemy karykatury na żywo. I jak zwykle trzy zdjęcia Karykaturadka czyli naszej maskotki, z nowych miejsc które wraz z nim odwiedziliśmy.

W październiku dwukrotnie byliśmy na Śląsku, a dokładniej: w Zagłębiu czyli tam, gdzie wydobywany jest węgiel. Raz pociągiem, a raz samochodem. Jedna z tych imprez, to okrągły jubileusz firmy – hurtowni spożywczej. Uroczystość odbyła się w hotelu-restauracji Adria w Rudzie Śląskiej.

Szczecin karykaturzysta karykatury

Nasz Karykaturadek zrobił sobie selfie przed budynkiem niedawno otwartego dworca kolejowego w Szczecinie

Kilka razy rysowaliśmy na imprezach w Warszawie i pod Warszawą. Jedna z nich odbywała się w hotelu Double Tree by Hilton (foto na dole). Rysowała nasza dwuosobowa ekipa i to też był jubileusz istnienia firmy, tym razem z branży monitorowania.

Odwiedziliśmy Szczecin (impreza odbywała się w hotelu blisko miasta). Inna impreza miała miejsce bardzo blisko Kielc. W miejscowości Kostomłoty Pierwsze mieści się 4-gwiazdkowy hotel Grafit, w którym rysowaliśmy na imprezie pewnej kopalni. Rysowaliśmy też niedaleko Ostrowca Świętokrzyskiego.

Już szykujemy się na nasze kolejne wyjazdy w listopadzie. Na razie w naszym wielkim ściennym kalendarzu mamy 5 zajętych okienek, ale na pewno dojdą kolejne miejsca i kolejne umowy, bo niektórzy zgłaszają się do nas na krótko przed imprezami. Mamy też coraz więcej zarezerwowanych terminów na grudzień.

Wszystkich, którzy organizują imprezy, które mógłby uświetnić znakomity karykaturzysta eventowy (albo kilku, bo impreza jest duża) – zapraszamy do kontaktu.

Hilton Double Tree Wawa karykaturzysta karykatury

Double Tree by Hilton – Warszawa

.
Wybrane informacje z naszego bloga

Kto zatrudnia karykaturzystę na wesele
Karykaturzysta na weselu, to wciąż rzadka i wyjątkowa atrakcja uroczystości weselnych w Polsce. Ale to się zmienia. Na weselno-ślubnych blogach oraz w magazynach dla nowożeńców coraz częściej pojawiają się informacje na ten temat. Ta atrakcja została dostrzeżona przez branżę i dowiaduje się o niej coraz więcej potencjalnych klientów. Karykaturzysta zwykle jest niespodzianką, o której goście wesela dowiadują się w ostatniej chwili. Tak czy inaczej, dobry karykaturzysta eventowy już po pierwszym wykonanym obrazku przekonuje stojących obok obserwatorów, aby też zobaczyli swój wizerunek „w krzywym zwierciadle”.
> Tu więcej

Na konferencje: lepsze niż sketchnotes
Dla niektórych każde działanie o charakterze plastycznym, to czarna magia i coś niezwykłego. Takie osoby z wielkim zainteresowaniem śledzą powstające na ich oczach rysunki. Szczególnie, jeśli służą do czegoś konkretnego (nie tylko jako przejaw twórczości) i są w czymś przydatne. A najlepiej jeśli w biznesie czyli z mnożeniu pieniędzy przez pracowników firm. Stąd między innymi sukces sketchnotes i zainteresowanie firm, które na konferencje coraz chętniej zapraszają osoby tworzące sketchnotes, visual recording, visual harvesting, visual facilitation (że wymienię tylko część określeń angielskich).
> Tu więcej

Poradnik: Jak zamówić karykaturę ze zdjęcia
Ten pomysł czasem jest przemyślany, choć częściej zostaje podjęty spontanicznie. Zostałeś zaproszony na uroczystość (urodziny, rocznica ślubu, itp) albo jest inna okazja (np. kolega odchodzi do innej pracy). Jaki prezent będzie niebanalny, zaskakujący, sympatycznie odebrany, raczej niedrogi, w dodatku będzie niezapomnianą pamiątką? Oczywiście karykatura. Teraz trzeba znaleźć karykaturzystę, który w określonym terminie, fachowo i za rozsądne honorarium, wykona ten prezent.
> Tu więcej